BIHnet ADSL Report

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Esh, Jul 31, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    [​IMG]

    Buduci da ovdje ima dosta korisnika BIHnet ADSL-a, hajmo onda da kroz ovaj thread istrazimo eventualne bugove te napisemo sta bi voljeli vidjeti do neke finalne verzije. Autor programa je nagodan da doda jos nekih opcija te ovaj, vec zanimljivi, program napravi jos i boljim.

    Download
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Svaka čast. Dobar program. Jedino što mi se srušio. Operativni sistem: Vista.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    evo kod mene radi na visti pa ako imas kakvih dodatnih infosa, vjerovatno bi pomoglo.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Dakle, instalirao sam program kako slijedi. Pokrenuo ga, odobrio u firewallu, i testiranje da li postoji username na bihnetu je bio OK. I onda je pet puta pokušao da dobije izvještaj i nije uspio, javljao je grješku. Peti put je aplikacija srušena. Poslije toga, kada god pokrenem istu, pada na prvom pokušaju dobavljanja informacije sa bihneta. Možda je do mene, ne znam, pokušat ću reinstalisat.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne rusi mi se, ali takodjer ne moze proc da dobije izvjestaj. 5 puta i nista.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni udje sve normalno ali ne moze da preuzme podatke o mjesecnom izvjestaju...OS je XP Pro, a mislim da je do mene jer mi je modem namjesten da radio u routed modu i opsluzuje 3 PC-a...
     
  7. Esh

    Esh HWB

    zanimljiva situacija, mislim da ima neke veze s cinjenicom da je prvi u mjesecu te da se mijenja prethodni i trenutni mjesec, buduci da se sada i kod mene rushi dok je sve bilo ok do prije par sati.

    uglavnom, autoru programa sam poslao ovaj link pa ce to i on upratiti kad se probudi =)
     
  8. burner

    burner Aktivista

    Također također. :D
     
  9. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Autor ovdje :smt003

    Slucaj #1: Ako vam se ne moze konektovati na BIHnet server, to nije do programa nego do samog BIHneta. Svi smo upoznati sa stabilnoscu i brzinom istog, tako da nema puno price oko toga... :D

    Slucaj #2: Rusenje programa. Kako je program poprilicno frisak, moguci su "veci" problemi tipa rusenja. Zato je program jos uvijek u Beta fazi. Error report sistem jos nisam stigao uraditi, jer trenutno radim na 4 druga projekta. Evo kako sad vidim, i kod mene se takodjer rusi, mada mu je ovo prvi put :D
    Uglavnom, sutra (ustvari vec je jutro :)) cu pogledati do cega je i cim se uoceni problemi isprave, dobit cete novu verziju...

    Sto se dalje bugova tice, keep 'em coming... ;)
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ista situacija
    mada mi i bihnet rusi mozzilu :lol:
    samo nastavi care spasices nas frustracija :lol:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad mi se i rusi :mrgreen:
     
  12. ZeuS7

    ZeuS7 Aktivista

    Odlicna stvar :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ruši se. Nijednom nije uspio provjerit račun :lol:
     
  14. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Popravljeno je. Kad se cujem sa Enisom, dobit cete "ne-rusevnu" verziju :p
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. TopniK

    TopniK Komšija

    Nova verzija za sada radi ok. Barem u ovih prvih 10 minuta:) Restartovao sam par puta i još uvijek je ok. Mada potrebno je više vremena za ustanoviti stabilnost. :wink:

    EDIT: Još uvijek radi ok. Nego imam jedno pitanje za koje se nadam da nije previše glupo. Kada Bihnet vrši update saobraćaja? Da li nakon svake konekcije, ili postoje određeni termini u danu, ili tek nakon 00:00 tj. sljedeći dan za prethodni dan?
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    ne fercera ovo kod mene, nonstop izabcuje da nije moguce uspostaviti vezu sa bihnetom... tako da ne znam u cemu je frka...( odnosi se na ver 1.01
     
  18. TopniK

    TopniK Komšija

    Provjeri jesi li omogućio u Firewall-u?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ova radi kao treba, barem se čini :wink:
    Inače stvar je super i tako mi je bio pun k*urac one jadne stranice koja mi je svaki deseti put učitavala račun :twisted:
     
  20. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Update se radi nakon svakog disconnecta, ali prodje neki odredjeni vremenski period kada to tek prodje kroz sistem. Zanimljivo je da sam primjetio i da se update ponekad (sasvim, sasvim rijetko) radi i dok je konekcija aktivna...
    A da ne spominjem da se nekad zna desiti (za cudo Bozije) da ne obracunaju saobracaj, ozbiljno :D