BIHnet ADSL Report

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Esh, Jul 31, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Hvala.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    na listi je, fakat ne kontam sta bi moglo biti :(
     
  3. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Jel ti uradi svih onih 5 reconnecta?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    meni sad uredno radi. zgodna stvar. :D
     
  5. burner

    burner Aktivista

    Meni se nikako ne uspijeva konektovati (ugašen firewall), a ispravnost podataka regularno potvrdi.
    Baloon tips-i su savršeno bespotrebni, štaviše iritantni.
    EDIT: Dvostruki lijevi klik na ikonu u system tray-u ne radi.
     
  6. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Will be checked...

    Bit ce opcija u postavkama da se ugase.

    Ne radi ako program ne uspije posrkati podatke sa servera, sto je kod tebe slucaj pod br. 1 ;)
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    NE
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Skinuh ovu novu verziju...za sada radi OK... :)
     
  9. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Znaci dodje ti do nekog pokusaja od 5 i samo stane?
    Ako je odgovor potvrdan, da li cijeli program zaglavi ili samo ne moze da se konektuje?

    Pomoglo bi ako ti se pod status javlja broj zadnje greske (nalazi se u zagradi).
     
  10. burner

    burner Aktivista

    Ok, hvala na pojašnjenju. Nisam mogao znati.

    O kakvih 5 reconnect-a pričate? Kod mene se samo jednom pokuša konektovati i to je to...
     
  11. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Ono sto si spominjao za tip konekcije, na prosloj stranici.
    Nije bitan nacin kako su kompovi "umrezeni" i skopcani na Net, samo je bitno da imas ostvarenu Internet ili Free zona konekciju na kompu na kojem se vrti program ;)
     
  12. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Np.
    Tacnije, ja sam onemogucio jer nema logike da ispise podatke ako iste nije vec skino. Bit ce i help koji ce sve objasnjavati.

    Btw. ako vas zanima sto su neke one "ledice" zelene, a neke crvene:
    Crvene ledice su pored dana u kojem je predjen limit za jedan dan.
    Taj "limit" se racuna kao kolicina MB po mjesecu, kroz dana u mjesecu.

    Npr. za 5G paket, za mjesec januar:

    5120 MB / 31 dan = ~165,16 MB ;)


    @burner:
    "O kakvih 5 reconnect-a pričate? Kod mene se samo jednom pokuša konektovati i to je to..."

    Ako program ne uspije da uspostavi vezu sa serverom, tj. ako se desi timeout od 45 sekundi, onda ce 5 puta pokusati da uradit reconnect ;)
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    situacija je sledeca..
    Nakon pristka na gumb pa provjeri to sto treba da provjeri prodje max 2 sec i jednostavno izbaci poruku da nije moguce uspostaviti vezu sa serverm. Nikaka timed out i sl ne vidim da se desi..., nema nikakvih brojeva u zagradi.....
    Ko ce ti ga znati sta se desava :)
     
  14. MersauX

    MersauX Novi član

    Evo i ja se prijavih da malo pomognem oko testiranja. Provjera radi bez problema, odmas se povezao i skinuo podatke. Nisam bas imao priliku da detaljnije protestiram, ali ono sto sam odmah vidio jeste da se pogresno prikazuju dani kada nije ostvarena nijedna konekcija.

    Npr. kad sam bio na moru nije koristen internet, ti dati se prikazuju kao nule, datum ide 7. pa onda ide 0. 0. itd. pa 14.

    Malo je iritantno sto se svaki put kada se program skloni u tray prikaze balon sa uputstvom da se moze koristiti i dok je u trayju.

    Toliko zasad od mene. :)
     
  15. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Otprilike znam kako izgleda i na sta mislis, ali moze li SS tog dijela programa, ako nije problem?
     
  16. MersauX

    MersauX Novi član

    Naravno da moze, evo kako izgleda.

    [​IMG]
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    greska #12007 :?:
     
  18. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    #12007 ~ NAME_NOT_RESOLVED

    Prije 10 min. BIHnet je imao problema sa http://www.bih.net.ba domenom, pa je i greska u skladu sa tim problemom.

    Uskoro stize v1.02 u kojoj bi najvjerovatnije trebao biti ispravljen problem kod Monche i burnera, kojima se program ne moze uspostaviti vezu sa serverom. Bit ce propravljeni jos neki uoceni problemi... coming soon ... stay tuned :mrgreen:
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nemoj me shvatiti pogresno, ali mislim da si trebao poceti sa nekim npr. 0.5 oznakama sve do 1.0 bug-less verzije :D
     
  20. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    1. Nema ni jednog programa koji je bugless :p
    2. Ovo je BETA - v1.02 :D, kad se ustabili dobit ce svoju pravu verziju i pripadajuci joj broj ;)
    3. A ko bi ganjo ove decimalne (0.56...) brojeve. Znam puno programa koji su stali na 0.99, ispucali sve brojeve, a nikako da izadju iz testne faze. Ovakvim, limes-oznakama (iliti tezim -> 1.0, ali nikako da stignem :mrgreen:) posebno pribjegavaju open-source programi :D