BiHNeT i ADSL

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ||NeX||, Oct 30, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    I to je mozda !!!

    :D

    Ma ljudi pa mi smo na Balkanu, gdje je sve moguce !!! :D
     
  2. gospodin

    gospodin Novi član

    Pa dokle je doguro taj ADSL.Jel se rasirio po BiH ??
     
  3. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Pa kad bude prosirena usluga bice na http://www.bih.net.ba - i sigurno popraceno nekom "malom reklamicom" :lol: :p
     
  4. Esh

    Esh HWB

    bez flejma molim. situacija je kakva je - takva je. da imamo uticaja na sve ovo - nemamo (na zalost), da strajujemo ne mozemo i necemo nista postici, da ce se sta promjenit ako svabe kupe telecom - nece, da ce bit bolje - nadat se?

    evo i jedna stvar prepisana sa usenta:
    "htjeli smo da bih bude svicarska - to smo i dobili. imamo kantone i govorimo 3 razlicita jezika"

    peace
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    To ce se sada dogoditi u hrvatskoj.
     
  6. gospodin

    gospodin Novi član

    A sto to po kunama ??
    Oceli svugde i u Bosni cijene dsl pasti ??
    23.2.03 g ???
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Napisah u HRVATSKOJ!!!
    Nista od ADSL-a u BiH.
    To je jos uvijek SF za nas.
     
  8. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Evo, kažu početkom juna. Čekaju centrale iz Belgije, a ove koje su došle su već na testiranju. Nije više san ...

    Ovo je TOP SECRET, ali eto za raju svašta se radi
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    a jesu rekli pocetkom juna koje godine?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    vidim sa strane pise da si iz travnika.. evo meni jedan moj jaran pricao kako mu je tip sto radi u telecomu dole davao garancije da ce biti neki kablovski inet preko bihneta, a od svega naravno nista nije bilo..

    adsl u junu da se prosiri? cisto sumnjam, jedino sto ce (ako) prosiriti je jos par centrala u sarajevu jer tako to ide..
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    kanite se xDSL-a...skupa tehnologija...CABLE je za mene zakon..ne znam kako drugi misle,al NeTRa1der misli tako.ev na Dobrinji samo što nisu uveli...negdje sam na net-u pročito da je glavna karak. CABLE-a da je jeftina teh. i da nem ograničenja kao npr. ADSL...
     
  12. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    I ja bih cable, ali nema.

    Ta informacija se odnosi samo na ćetvrt u kojoj ja stanujem, jer su nam položili nove (optičke vjerovatno) kablove i tek uvode centralu, tako da će biti sigurno digitalna. Pa ako je centrala digitana, onda mora moći i DSL.

    Koliko ja znam od 23 centrale su 18 prošle na ispitivanju. Sada idu na programiranje. Od tih 18 jedna ide u Travnik, a 4 u Sarajevo. Za ostale nisam pitao. Tako da bi to trebalo biti ok.

    Ja lično isto ne vjerujem u te izjave sve dok ja ne vidim da to funkcioniše.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    vjerujem da bi oni malo "pojacali" kampanju da je ista od ovoga u skorijoj buducnosti (citaj ~2 mjeseca)
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Hoce li ta jedna centrala mozda doletiti u Gorazde :D
    Pa da isti dan prikljucim ADSL ili Cable. ali to su samo snovi

    ________________________
    Ko uči znaće, ko krade imaće ! :p