BIHnet - nove cijene

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Esh, Dec 15, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ja sam par puta najavljivao na forumu da ce do kraja godine biti predstavljene nove cijene ADSL usluga BIHnet-a, pa se evo to, napokon, i desilo:

    http://web.bih.net.ba/bihnet_novosti+M5997f077a2e.html

    Djelomicno se veze na nasu temu o londonskih 24Mbit, pa me zanima kakva su sada vasa razmisljanja oko ponudjenih paketa...
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    jedno pitanje...

    ja sam sada na ADSL-u onaj paket od 50km mjesecno - 3GB pa me intresuje sta ce samnom i sta ostalim biti poslije nove godine,,, hocemol placat po 45-50 km kao i do sada i imati 5GB ili cemo placat 35 KM mjesecno a imati 35 km mjesecno ???

    LP
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ovo je odlično, koliko god - dobro je. U roku od nekoliko mjeseci dosta su uznapredovali. Brzina udvostručena, pretplata smanjena za 10KM, tj. 3G paket je 35 KM što je dosta dobro za naše prilike, naravno nikad dosta pojeftinjenja ali ja sam zadovoljna i sa ono što nam i daju...

    Webhosting isto dobar. Ali ipak Freezona je za ostaviti pa spavati - ZAKON. I od sada na 200kb/s, ajaja...
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ali sam namjerno izostavio PDV...
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    jos da lol smanji cijene i sve ce biti oke
     
  6. GV

    GV Komšija

    Čekam kada (ako) bude 20 KM 10GB i džaba modem.
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Bice prikljuchak kuna i DVD payer dzabe, jednom..
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    U svakom slucaju bolje nego prije. Barem su spustili cijene ako nista. Steta sto su limiti ostali isti. Mislim da bi svi bili zadovoljniji da su brzine ostale iste a limiti povecani za barem 4GB.

    Al evo ja sam sa 192k/64k vezom vec presisao 9G paket, a u 2 dana sam presisao 3G paket...

    [​IMG]
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja ne smijem reći koliko sam finih stvari skino preko Freezone. Samo ću reći puno više od ikakvog paketa što ga Bihnet nudi...
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Bihnet bi trebao biti primjer ostalim ISP-ovima.
    Trebali su povecati limit a brzinu ostaviti istu ili ponuditi
    veci limit istu brzinu i neki drugi paket da bude ovo sto nude sada.
    Vise paketa kombinacija ;)
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Da mi sve dzaba dadnu ja ne bi na BiHNET,opet bi oni meni neki racun natakarili ko sto su mi prosle godine telefonski mamu im...

    OFFTOPIC:BiH NET bi ga mogao pofamflati,kad ovaj novi visoki zamjeni Pady-a.Co'ek je bio ministar telekomunikacija u Njemackoj za vrijeme Kola i ima veliki uticaj.A,evo i danas je rekao da ce mu jedan od vaznijih ciljeva biti telecom. :wink:
    Svabo je to... :D
     
  12. n1dal

    n1dal Aktivista

    Pa to ti kazem...

    "kad to swabo pravi nea da ne valja" ( :

    Dobro je sto su smanjili cijene i povecali brzinu...ali zbunjen sam kako ce mi biti poslije NGodine ?

    -> Hocel biti 3G za 40-45KM(porez+PDV) ili ce biti 5G za 50-55KM(porez+PDV) ?

    Kazem vam ja bice poslije NGodine :arrow:
     
  13. Teoma

    Teoma Novi član

    meni se posebno sviđa što su stavili da je u paketu 9G brzina
    384 Kbps upload i 4 Mbps download a košta samo 70 KM
     
  14. Guest

    Guest Guest

    sta da ti kazem
    ama iz bihneta ne govore cijelu istinu (lazu) bice kako si reko 5g 50 -55 km (porez + pdv+modem) :smt011
     
  15. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Bilo bi super kad bi Tcom upao na trziste :mrgreen:
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija


    http://www.ht.ba ... pa kakve koristi od njega? Jos su gori od bihneta...

    Edit: BTW: http://www.t-com.ba je vec kupljena. Dakle uskoro mozemo ocekivati da ce se i HT Mostar preimenovati u T-Com (valjda ce onda i Eronet bit T-Mobile BiH).

    Vlasnik domena:
    Deutsche Telekom AG
    Friedrich-Elbert-Alee 140

    Whois od t-com.ba

    I kod nas ce biti sve u onoj T-Com boji (roza) ... sranje... :evil:
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Al zato će nama novi Visoki predstavnik popravit telecom, obećo je.
     
  18. postal dude

    postal dude Aktivista

    Sprema se nesto veliko u bih ja vam kazem cim cijene vako pocnu kao na vagi gore -dole nesto ce biti,samo znam da nece biti dobro.
    Koliko god neki mislili da cemo imati dosta koristi,imacemo vise stete od svega ovoga sigurno jer PDV ce pogorsati cjelokupnu situaciju u bih,vidicete njegove poslijedice veoma brzo u svim segmentima nasega drustva jer MI kao gradjani ove zemlje trebamo da prije svega da zelimo,pa onda da napravimo zemlju u kojoj bi svako zelio zivjeti i ostati da radi i doprinosi sebi i drugima.Kada postignemo tu situaciju da imamo zemlju u kojoj je sve uredu,gdje ima dovoljno posla i para onda nam i netreba eu jer cemo to biti i bez njih a ovako samim ulaskom u eu mi cemo izgubiti dosta stvari kao na pr:
    Vrijednost valute ce ostati ista dok ce cijene strahovito porasti sto me najvise i plasi jer ce oni koji imaju najmanje biti najvise pogodjeni....
    elem
    ulaskom u eu necemo dobiti nista osim dodatnih problema i jos vise problema.
    PDV ce usrati stvari jos vise a black market ce se siriti i siriti i siriti...
    Visoki predstavnik neradi nista, pa zar jos niste shvatili u kakvoj se situaciji bih nalazi?Mi ili oni koji nas kako tako predstavljaju nemogu da urade nista ali bas nista jer su na uzici visokog predstavnika i eu i jednostavno svi ovi politicari nemogu uraraditi nista cak i da hoce.Netreba kriviti politicare za nas neuspjeh i nase nezanimanje za politiku i slicne stvari.
    Bosna je nazalost jos uvjek zemlja u kojoj nema normalnih uvjeta za zivot i steta je prava sto mladi moraju napustati zemlju u nadi za boljim i kvalitetnijim zivotom.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    hehe... kisha ce, snijeg, ma nevrijeme kakvog nije bilo :lol: ... nesto pametno iz tvoje tipkovnice izadje :smt038 ...

    Iako su politicari odgovorni za ovo stanje u zemlji, mi smo jos odgovorniji jer po*****o svako s***e koje nam daju. Da se mi dignemo na noge, generalni prosjvedi po cijeloj zemlji, da trazimo smjenu svih politicara, odlazak visokog predstavnika, ukidanje RS-a... heh...postigli bi to i jos vise...samo da se pokrenemo. Ali mi smo ljen narod i svak bi da to uradi netko umjesto njega. Samo znamo se jadati i govorit kako je loshe... :roll:
     
  20. wacko

    wacko Aktivista

    Ispaltili se mnogo preci as kablovskog na adsl konekciju? :roll: