BioShock Infinite

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Jan 22, 2013.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Cekajte, nisam puno pratio kompletan serijal ali znam da su prvi dijelovi bili predstavljani kao jedni od boljih horor naslova, sta se sad desilo? Onaj gameplay trailer koji sam gledao mi izgleda kao jedan od shootera uz koji pustis dobru mjuzu i odmoris mozak rafalajuci na sve strane, sta se desilo? :mrgreen:
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bioshock horor naslov? Mora da si nešto pomješao. Da, bude scena kad se čovjek prepadne, ali to je rijetko, i naslov uopće nije horor.
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Ugasi svjetlo, stavi slusalice i upali FEAR :D
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja kol'ko znam da su ljudi masovno pricali da je igra strasna, bilo je price o nekoj curici a i o onim likovima sa starim ronilackim odijelima.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je bila strasna, pogotovo kad ono neko vristi a ne zna se odakle je :(
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj Bioshock strasan haha Jest malo atmosfera jeziva na trenutke, ali nigdje veze sa hororom.
     
  7. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Možda po settingu, atmosferi, generalno priči možemo reći da je "strašna" ali ne u tom smislu, definitivno nema ni elemente horrora, ni jedan naslov ne strijemi tome. Ta odijela i curicE nisu onakvi kako zvuče :D Probaj kec brate mili, pa se sam uvjeri, meni još uvijek najbolji u serijalu.

    Inače, blago sam razočaran ovim Infinite-om, nešto mi ne "škljoca". Prije svega, grafika osakaćena, poligoni užas, refleksije i teksture male rezolucije. Iz neke daljine izgleda sve fino, onako kad se šećeš "grad u oblacima, vau" ali pojedinačni objekti kvare taj feeling (u interijerima pogotovo), jedino lighting ok. Drugo, puno blooma/glowa i DOF-a. Kad skontam, ništa bolja grafika neg u kecu, kojeg sam skoro igrao opet. Takođe, borba dosadna, neinspirativna, prazna itd. :smt003 Spliceri su mi djelovali kao pametniji neprijatelji i zanimljiviji generalno. Stvarno mi nešto ne štima u igri, prijatelj mi je napričao toliko dobrih stvari, ja sam mislio nema fulanja, a eto igram i ne osjetim "to". Imam osjećaj da su više vremena uložili u stvaranju pozadinske priče, grada, settinga itd. kad su kec pravili nego sada.

    What happened?
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema tebi pomoci. Napisa frajer 5 recenica o grafici, pricu nije spomenuo. Urgh. Ovo o gradu i settingu nema ni smisla nikakvog. Prelijepo uradjeno. Muzika opet odlicna. Sta fali borbi? Na hard borba dolazi do izrazaja jer moras sve kombinacije koristiti. Ako si igrao na easy ili normal, onda je obicna pucacina.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koliko sranja procitah u pretposljednjem postu...
     
  10. xman

    xman Komšija

    Prva dva Bioshocka su vrhunske igre. Na momente potsjecaju na neki jako cudan san sa settingom,zvukom dubina,skripom konstrukcija,vriskovima u daljini,igrom sjene i svijetla... Istina i ja sam znao osjecati neku cudnu jezu igrajuci Bioshock naslove. I to je ono sto ih izdvaja od ostalih igara.
    Meni licno neki nedostatci u tehnikalijama koje je Bonded_by_Blood naveo nece smetati ukoliko ovaj dio ima onu opipljivu atmosferu i smek.

    Cujem raja se zali na nemogucnost iskljucivanja aim assista? Jel zaista toliko smeta ili...? Ja se iskreno ne sjecam jesam li iskljucivao tu opciju u ranijim dijelovima jer sam se nekako odma fokusirao na ono glavno i prepustio se tome.
     
  11. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Jest eto, igr'o sam i prethodna dva ZBOG grafike... "Prelijepo urađeno" - dizajn, ne grafika. Kod ovakvih igara vizeulno je pola iskustva, sad' ispade ko priča o grafici, nema pojma ni o čemu. Priča je ok, nemam šta dodati, detalje smo znali i prije neg' je izašla. A kad smo kod priče, svakako je bogatija u prvom, detalji detalji detalji, od propagandnih postera, prostorija do audio zapisa/dnevnika (priznajem, to je subjektivna kategorija, pa nije sad bitno kome je draži koji setting).

    Vi previše lično shvatate jer ste fanovi (i ja sam), jer vama godi il' šta već pa onda vrijeđate druge ("nema mi pomoći", nisam ja luđak, hvala na pitanju). Bahamute, najlakše napisati "sranje", daj neki argument ako ti je stalo do rasprave. Igra ne ostavlja na mene dojam kakav sam očekivao i šta ćeš. Kec je izašao 2007. ipak, o tome ja pričam.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Posteri i audio zapisi su i u ovoj igri na sve strane. Mislim da u svakoj sobi ima po video zapis. Plus se na radiju vrti stalno propaganda, vijesti i ostalo sto obogacuje pricu, gotovo svaki NPC kojem pridjes kaze nesto o trenutnoj situaciji, usputna prica sa Elizabeth dok onako istrazujes grad, vox populi cipher, random tears u buducnost itd. Onda one scene sa Dimwit i Duke, pa oni filmići... Mislim da je igra duplo detaljnija od prvog dijela.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Na stranu vase rasprave, recite mi da li se isplati skinuti treci dio i odigrati ga bez obzira sto nisam igrao prethodna 2?
    Btw ne znam sto, ali ovo iz trailera me podsjeca na Dishonored.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema igra gotovo nikakve veze sa prva djela osim nekih nagadjanja, ali to ces skontati kad predjes Infinite.
     
  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Polako napredujem u igri i mogu reci da su atmosfera, dizajn i scenografija odlicni, prica se polako odmotava, a obzirom da nisam ljubitelj pucacina, pucacki dio mi je OK potpomognut tonicima. Igrao sam prvi dio i cini mi se da je Infinite bolji.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel igrivo s obzirom na taj bug s teksturama? jel izasao kakav update koji rijesava taj problem?
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Dobar Infinite. :D Jedva čekam da otključam taj 1999 mode, jer mi je igra polagana na hard, nisam 5-6 puta zijanio.
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    @El Nino: ja nisam imao problema s teksturama - Ati 4850 je graficka.
    @Pasha: Ja sam na med (prelagano je) krenuo i kao da ima opcija da se moze u toku igre na hard prebaciti, a vjerovatno ce silne grickalice i napici biti potrebni na 99 modu.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako ti ide na toj grafici? Koji proc imas?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @senad, prebaci na hard, nije puno teze, samo malo vise taktiziranja. Recimo na medium one turrete na pocetku mozes jednostavno unistiti puskom ili pistoljem, dok na hard moras baciti onaj vigor da bude ally. Na medium je obicna pucacina, na easy igras ako te gameplay ni ne zanima, nego samo pricu da vidis. Nisam jos probao taj 1999 mod, sad ce parcijale :mrgreen:

    Ni ja nisam imao nikakvih problema s texturama.