BioShock Infinite

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Jan 22, 2013.

  1. Pasha

    Pasha Komšija


    Ma ovo je prelagana igra. Fino piše na početku pri odabiru nivoa težine, ako imaš iskustva sa shooterima, - izaberi hard. Uostalom, ne znam šta se peglate sa tim medium-ima. Igrajte igre na najtežem nivou, jer tako duže traju i veći je gušt.
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    @Haker: Procesor je Athlon II X4 640 i ide glatko sa svim postavkama do vrha osim onih koje su ogranicene dx10-om, AA off, 1680x1050. Pozitivno sam se iznenadio kad sam vidio da dobro fercera, mada teksture i nisu cemu, ali su scenografija i level dizajn nevjerovatni tako da je ovo jedna od ljepsih igri.
    @Pelikan i Paha: Fakat cu na hard prebaciti iako ja igre prvenstveno radi price igram, ali malo taktiziranja nije na odmet. I meni je ispitni mjesec, da mi ih se rijesiti, ali Infinite je mala maca jedenja vremena - sreca pa ovi Kickstarter duhovni nastavci kultnih RPG-ova izlaze iduce godine jer cu do tad zavrsiti s faksom aBd. :)
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Unreal engine, naravno da će ti fino ići :)
     
  4. xman

    xman Komšija

    Zapoceo i ja igru. Negativnosti za sada bi bile prije svega vezane za grafiku,isprane texture i blur. Nekako su mi prethodna dva dijela ljepse izgledala ili sve to nije dolazilo do izrazaja radi mracnije atmosfere. Igra je vrlo zahtjevna i sa 560ti grafuljom i Phenomom x6 procom?! Na max postavkama imam izmedju 40-65 frejmova stim da konstantno framerate varira u tim okvirima te svakih par minuta tj skoro iza svakog drugog coska zestoko pada na 20 i kusur ili imam kratki freeze te se framarate popne na standardnih 50 i kusur,i tako ukrug. Imal neko slican problem?
    Sto se tice pozitivnih domova-sve ostalo.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je do tebe nesto, igra leti na prilicno slabim konfama.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Zato mi i jeste cudno jer je radjena na starom engineu... Najnovije drivere sam nabacio i opet isto.
    Medjutim najvise me nerviraju ti freez-ovi kada igra uspori na samo par slicica tj skoro stane. Kratko traje ali nervira svejedno.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja imam taj problem na svim igrama. Ne znam da li je do drivera ili me grafika zeza. Mjenjao sam drivere od grafike, nije pomoglo. Sistem je zreo za reinstalaciju, ali kontam da me mozda i grafika zeza.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledajte zauzeće rama.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. xman

    xman Komšija

    Nikakva razlika. Sto znaci da mi najveca obmana i glupost gaming industrije zvana DX11 pravila problem. Iskljucio sam neke dx11 karefeke i framerate puno normalniji a igra identicno izgleda.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iskreno grafika u ovoj igri nije na najnovijem standardu, prije bih rekao da je igra od prije dvije godine. Likovi smijesno izgledaju, kao da je crtani film u pitanju. Kad se samo sjetim kako su uradili LA Noire.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Inače su Bioshock igre poznate po fotorealističnoj grafici. :roll:
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    @xman: Kako nema razlike? Vidis da su teksture na PC-u vece rezolucije i da je view distance veci, ali to je, cini mi se, inace tako kada je u pitanju grafika s konzola v PC.
    @Reventon: Tehnicki, grafika jeste zastrjela, ali su level design i art direction nevjerovatni - djaba Crysisu sva tehnologija kad ljudi u drugom studiju imaju bujniju mastu.
    @Pasha: Fakat je zanimljivije igrati na hardu. Sad se treba malo i zavuc iza zaklona, kombinovati tonike i sl, a ne ho-ruk stil. :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vise su bili realisticni predhodna dva dijela.
     
  15. xman

    xman Komšija

    Imam iste probleme opet :( Samo sto sada sa 100 i kusur frejmova pada... Mozda je kako Pelikan rece nesto oko sistema ili neceg drugog jer eto niko se jos ne zali na to. Ne znam kako to popraviti...

    Ima razlike doduse ali vrlo malo.

    Apsolutno nevjerovatni. Pobijem sve sto treba pobiti i kao u prethodna dva dijela i onda se setam i uzivam u navedenom.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Unreal 3 na zadnjem aromu snage. Ja sam keca igrao, meni je bio super. Dvicu sam nekako preskocio, ne znam ni ja zbog cega.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa kakav realizam, kad su namjerno isli na cartoony artstyle? Ja sam mislio da je to prilicno jasno...
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija


    Iskreno sumnjam da si ikada igrao Bioshock, jer za nekoga ko se poziva na grafiku ( a ne znaš osnovne pojmove o tome) znao bi da je isti dizajn korišten http://en.wikipedia.org/wiki/Non-photor ... _rendering

    Uzmimo u obzir da recimo jesi, pogledaj malu sestru u sjenama, pa onda na svjetlu, pa onda isto to uradi sa Elisabeth. Vidjet ćeš da nema razlike.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Objektivno razlike mozda i nema,ali subjektivna misljenja 90% igraca po forumima je da su prethodna 2 dijela imala ljepsu grafiku. Opet kazem mozda je to sto je ambijent mracniji pa se dosta toga moze prikriti. Ja licno niti jedan Bioshock nisam igrao radi grafike i sumjam da bilo koji drugi fan jeste jer kvaliteta serijala lezi u drugim stvarima,ali opet ne bi bilo na odmet da Infinite ima malo "cisci i ostriji" izgled. Cartoonish smek se ne bi izgubio i sve skupa bi bilo ugodnije oku. Govorim iz perspektive PC igraca koji nisu navikli na "muljave" texture i blur koji prikriva iste.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je takodjer bolja grafika u kecu. Vjerovatno jer je atmosfera mracna pa sjene prikriju vecinu nedostataka. Ovaj Infinite djeluje "isprano", na stranu Cell shading, ali nema kontrasta i previse su zblurane texture. Cell shading moze biti savrseno ostar (Ni No Kuni je primjer).

    Al gameplay je beton, to je ipak ono najbitnije :)