Boardwalk Empire

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Tir Anasazi, Jan 18, 2011.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Je li ko gleda ovu seriju (kod nas prevedena kao "Carstvo poroka"). Trenutno je na HBO u toku prva sezona.

    http://www.imdb.com/title/tt0979432/

    Licno sam pred kraj prve sezone trenutno (12 epizoda ukupno u prvoj sezoni) i serija je fenomenalna. Na IMDB-u ocijenjena sa 9. Nisam mogao naci info koliko ce sezona ukupno biti, ali je ova prva vec oborila par rekorda, izmedju ostalog najskuplja pilot epizoda serije u povijesti (18 mil $), a prva sezona od svega 12 epizoda kostala je cijelih 65 mil $.

    Govori o zivotu u Americi (Atlantic City) u vrijeme prohibicije, Al Capone i stuff. Glumci su dobrim dijelom anonimusi, ali nema fule apsolutno.

    Martin Scorsese i Steve Buscemi u kombinaciji, ne moze biti fula.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U koja doba vozi na HBOu? Jel na adria? ili na hbo2?
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja je pratim preko compa, ne na HBO tako da ti ne znam tacno vrijeme ali standardno je u vecernjim satima oko 21h.

    U pitanju je HBO Adria (Telemach).
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo nađoh je na EPGu od HBO Adria, večeras u 23.35 ko ima kanal, druga epizoda.

    Smještena u 1920-e godine, na početak razdoblja prohibicije, ova raskošna HBO-ova dramska serija prati život Nuckyja Thompsona, neprikosnovenog vladara Atlantic Cityja, čovjeka koji je u isto vrijeme bio političar i gangster.

    Zbog blizine oceana, Atlantic City je središte krijumčara alkohola poput Arnolda Rothsteina, Luckyja Luciana i Ala Caponea - Nucky je poslovao sa svima njima. Od dobitnika „Emmyja“ i autora „Obitelji Soprano“ Terenca Wintersa, i dobitnika „Oscara“ Martina Scorsesea dolazi nova dramska serija. Smještena u 1920-e godine, na početak razdoblja prohibicije, ova raskošna HBO-ova dramska serija prati život Nuckyja Thompsona, neprikosnovenog vladara Atlantic Cityja, čovjeka koji je u isto vrijeme bio političar i gangster. Zbog blizine oceana, Atlantic City je središte krijumčara alkohola poput Arnolda Rothsteina, Luckyja Luciana i Ala Caponea - Nucky je poslovao sa svima njima.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    HBO sat in front of a crowd of angry journalists today at the TCA press tour and revealed a slew of premiere dates for the fall season. Boardwalk Empire returns September 25. :)
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pogledao i nisam pretjerano zadovoljan. Ljubitelj sam ovakvih serija, ali brate ovdje se radnja odvija super sporo, a serija te nimalo ne loži da gledaš dalje, ponekad se u epizodi ne dogodi ama baš ništa.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Apsolutno se slažem . Ja pregledao dvije epizode i nisam mogao dalje :lol:
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za one koji ne znaju, počela je i druga sezona.

    Taman su na početku podsjetili šta se dešavalo u prvoj sezoni, a čini mi se da se sada baš treba zakuhati sve, samim time i više radnji bi se trebalo dešavati :)i
     
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    beton serija
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Prekuca se i druga sezona, vrlo intrigantan zavrsetak, ali mozda i za ocekivati.

    Sad cemo se nacekati do oktobra 2012 god. za trecu sezonu.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    P4ja, nemoj stavljati spoilere tako na temu. Ako zelis da nesto ostavis sto moze drugima pokvariti gledanje, iskoristi spoiler tagove da se sakrijes sadrzaj.
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    vjerujes nisam ni rasmisljao kolko sam se sjebo.wont happen again
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobra je druga sezona. Nakon prve i nakon što se navikneš i znaš da te očekuje sporija radnja bez akcije i eksplozija, serija postane odlična. Druga sezona je daleko bolja, a završetak je fantastičan.

    Na kraju ga kuja sjeba, predpostavio sam da će sve dat onom lopovu, eto jedino me tu nisu iznenadili :D
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Je li to niko ne prati nastavak (treca sezona)? Izasle su dvije epizode, ekstra je krenuo nastavak price.
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    pratim ja ba,preksinoc odgledao,jedna od bolji serija
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ova treća sezona je ekstra, nemilosrdni su :)

    Samo me interesuje kada će se u pravom smislu probuditi Al Capone ili mozda ipak nece biti nikako fokus na njemu u ovoj seriji. Ima scena sa njim tu i tamo, ali trenutno je jos uvijek marginalni lik.
     
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    pa cijela serija ide ka tome,mada prvi je na redu lucky luciano,on je zacetnik new yorske mafie,ne bi me zacudilo da se na njega fokusira.. sve je super,al jimmy mi je legao pravo ono
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Evo se izgleda zakuhava kako treba. Posljednja epizoda daleko najjaca do sada u sve tri sezone, preporuka ko nije uspio jos odgledati.
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Najbolja serija koju sam gledo, negdje sam na polovini 3 sezone. Bas i mene zanima da li ce Al Capone preuzeti primat ili nece biti fokus na njemu.

    Sjeb kako ubise Jimmya na kraju druge sezone, steta, meni je njegov lik ipak bio najdrazi...
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Definitivno najkvalitetnija serija koju sam pogledao. Nije neka komercijala, ali bolju režiju i glumu nisam nikad vidio. Mislio sam nakon druge sezone da će ispuhat, posebno jer je glavni lik ubijen, ali serija dere guzove i u trećoj sezoni. Vidim ćetvrta je u planu, strah me da ne razvodne previše.