Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Izasao 1.9 Patch potreban za instalaciju DX11 i High Res Textures Pack.. KLIKNI OVDJE


    MyCrysis is down again ali ovo su alternativni linkovi.. :smt005 :smt005
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    DX9/ Low Res Textures

    [​IMG]


    DX11/ High Res Textures


    [​IMG]


    Razlika je jos veca kada se igra,ali nazalost i performance hit..

    Ovaj Pack uzima dobrih 15 FPS..
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je tu samo osvjetljenje malo bolje, sjene i to je to, ovo ostalo ni ne primjecujem, ako bi trebao sta? :D Ovi iz Crytek rekose da ce s tim packom Crysis 2 biti prvi next gen naslov :lol:
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Razlika se primjeti.I to pogotovo texture.Pogledaj onaj zuti kontejner jos par stvari.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Zuti kontener meni izgleda ljepse na prvoj slici. Ne vidim neku logiku u gubitku 15ak FPSa radi tih nekih mizernih razlika koje se moraju traziti na screenshotovima, a da ne govorimo ingame ko ce gledat svaku kutiju i kontat da li je gora u DX9 verziji.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    I meni je kontejner i sjena na njemu ljepsa na prvoj slici :D
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma nigdje veze, kakva je to razlika kad se ti moraš dobro zagledati da nađeš razliku u kvaliteti :D
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Neka ste vi rekli obratno.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mozda bi jos bolje izgledala u DX8??? :smt005 :smt005 :smt005

    I jos nesto,sa ovim DX11 i High Res Texture Pack zauzece Video memorije je 100% tj u mom slucaju 1.5GB..

    Sada, ja igram na 1280 x 1024 rezi,mogu samo da zamislim kolika ce glad za VRAM biti u Full HD rezi ili vecoj..

    Definitivno posao za GTX 580 3GB ili u bar za pocetak HD6970 2GB kartu..
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najvecu razliku primjetim u krosnjama drveca a i sve ostalo je nekako ostrije u DX11 verziji a bošnjak ko bošnjak..nikad mu niš ne valja.
     
  13. jeretik

    jeretik Komšija

    Vjerovatno se u interijerima primjeti najveca razlika.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni ovako na fotkama izgleda kao da je samo neki filter sklonjen pa se jasnije vidi. Al kad se proba ovo onda ce se vidjeti pravi efekat.
     
  15. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Al Crytek slaga za "Improved Multi GPU Support" jer nakon Patchovanja placu geekovi sa ATI CrossFire setupima.. :smt005
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    "the way it's meant to be played"

    8) :lol:
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo jedna usporedba performansi izmedju DX9/High Res Textures na Extreme settings i sa DX11

    Testovi su radjeni sa GTX580 i Ci7 965

    [​IMG]


    A ovaj chart je sa Ultra settings (koji je dostupan kroz 1.9 Patch) i sa DX9/DX11

    [​IMG]


    Mada se meni cini da su ovi sa VR-Zone zamijenili chartove jer na Ultra settings bi trebalo da je nizi FPS (a ovdje je obrnuto tj veci FPS)
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja koliko vidim na svakom grafu, na ultra podešavanjima, je manji fps :S
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne vidis dobro. Evo npr za 2560x1600, na prvoj slici je za Dx11 24.7, a na drugoj 38.8.