Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije toliko lose optimizovana igra za PC. Naravno ne mora sve biti na najjacim postavkama al da se podesiti da izgleda predobro a da se vrti 50-60fps-a. I izgleda bolje nego na PS3 10x.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo skinuo preko origina, dobio free code za igru uz 7950 grafiku, i mogu reci da odlicno izgleda, barem prva misija, boje mi nisu mrtve kao u beti, a materijali odlicno izgledaju, metal nikad nije "metalnije" izgledao.

    Na max settingsima hd 7950 cfx place, ali sta je tu je.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probao sam upravo Crysis 3 SP, igra se vrti na 30tak FPS (30 -50FPS) na Very High i SMAA Low i 1920 x 1080.

    Kvalitet grafickog prikaza je dobar, bolji nego u beti i bolji od Crysis 2.

    Grafika HD7950 klokana na 1050/1750MHz sto je u rangu sa HD7970 GHz edition.

    Znaci da za ugodno igranje na najjacim postavkama trebaju dvije ovakve grafe :x
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Igra cca 50 eura...da bi je igrao...2000km lol

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da ne bude zabune igra se moze igrati i na 30tak FPS veoma ugodno, samo govorim o brojkama i kakav hardware zahtjeva.

    Mjerio sam sa FRAPS i dobio Min/Max/Avg = 29/74/38 FPS.
     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Sve ono sto sam ja rekao za betu, pada u vodu sa finalnom igrom...
    Impresivna grafika, ako nas cekaju ovakvi next gen naslovi sljedece godine, onda je to haos.
    Cini mi se da recimo ovaj Crysis izgleda mnogo impresivnije od next gen Killzone-a, ali Capcom-ova igra Deep Down (ako je ono bio real time gameplay, je mozda tu negdje?)
    Sa tehnicke strane stvarno se moze malo prigovoriti, malo nedostaje da to sve bude bas bez zamjerke...
    Level 2 i 3 sam vrtio nekolio puta samo da se divim grafici, jos kad oni alieni eksplodiraju onako kasnije, stvarno stvarno dobro uradjeno...
    Nije mi se odavno svidjela neka pucacina ovako...stealth i bow kombinacija je bas haos...
    Nisam spavao cijelu noc zbog igre, kad zatvorim oci, vidim aliene ispred sebe, heh...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    jedino sta je jos uvijek losije od keca su ograniceni nivoi (nije ovo ni s od sandboxa), destrukcija objekata i vegetacija. ja ne znam sta im je bila referenca, al one duge travke su totalno cartoon stil. prvi level, na brodu kad je kisha, izgleda stvarno impresivno. meni ide 30ak fpsa na 2600K + 570GTX naklokana, sve very high & 2xAA, 1920x1200.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    U Crysis 1 postojala je komanda r_Beams = 0 ili 1, ako ukljucite ovu opciju tako sto je stavite na 1 na onom levelu kada ulazite u Core gdje lebdite FPS se prepolovi, toliko grafa rendera jedva vidljive zrake da se pocne pregrijavati.

    Vjerujem da na onom prvom levelu u Crysis 3 (na brodu) postoji slicna opcija koja je aktivirana te baca i najjace grafe na koljena.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel' ovo bug u igri ili sta? Mislim da je u pitanju 2 nivo, gledao sam walktrough na YouTube i tamo tip sa ovom alien puskom raznese ona velika 3 topa. Ja pokupim tu alien pusku, ali out of ammo odmah.

    [​IMG]

    Zna li ko kako dalje? xD
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bug, idi na new campaign pa restart drugi level.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Reinstalirao sam igru, ucitao nanovo nivo i opet isto :/
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemoj nista reinstalirati znaci kada dodjes do tog dijela uradi samo ovo sto sam napisao.
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    King, evo komandi:
    http://www.gamefront.com/crysis-3-pc-de ... -commands/
    Prvi level ima jedan performance problem:
    http://maldotex.blogspot.com/

    Vedo, ne bih da ti spoilam, ali to je prvi problem na koji si naletio, za sljedeci na koji naidjes, ne postoji trenutno rjesenje, hehe...

    Nisam mogao da se odlucim izmedju vsync opcije.
    Kad ukljucim vsync, naravno igra je zakljucana na 30fps, a kad ga iskljucim onda je tearing toliko los da se ne moze gledati u njega....

    Za mene je ovaj program ucinio CUDA na ovom Crysis-u....
    http://localhostr.com/download/5JA4NRt/ ... 20DX11.rar

    Znaci, iskljucio sam vsync u igri i forsirao njega i triple buffering u programu. Ne smijem se zakleti, ali dobio sam performanse kao sa iskljucenim vsync-om i bez i najmanjeg tearing-a...
    Ne mogu da vjerujem...smjesno sto ovo govorim, stvarno nisam cuo ranije za ovaj program i osjecam se kao potpuni debil?
    Je li moguce da je neko to OVAKO jednostavno napravio?
    Moze li neko jos da potvrdi da nema nimalo tearinga, a performanse skoro iste kao kad je sync ukljucen?
    BTW ovo mi nije uspijevalo ni pomocu Nvidia CP-a, niti Inspectora...
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    nemas mi sta spoilat kad sam batalio igru jer ne mogu dalje :D ako jeste spoiler, baci na PM kako ovo rjesiti

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma trebao bi restart levela da rijesi taj problem (procitao sam tako po netu, a ja sam nisam imao problem kad sam igrao)
    Neki cak tvrde da je moguce oboriti taj toranj sa obicnim oruzjem (tipa obicni sniper, ustvari obaras samo te topove sa njega).
    U svakom slucaju trenutno ti ne mogu pomoci vise, heh
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    btw, ako ne moze i dalje, moze se preskociti taj level na sljedeci nacin:
    udje se preko konzolnog moda igre sa tipkom tilde key (~)
    to je tipka iznad tab-a i ukuca sljedece:
    map canyon
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probao sam ove komande i otkrio da komanda r_FogShadows uzima sama oko 15% performansi,sa uklucenom opcijom FPS je 37 a sa iskljucenom 42, razlika u prikazu je minimalna, tj sa ukljucenom opcijom mogu se vidjeti sjene koje prave oblaci na nebu.

    r_FogShadows = On : http://oi46.tinypic.com/mmde88.jpg

    r_FogShadows = Off : http://oi50.tinypic.com/2604ppw.jpg

    Takodjer sam ukljucio slijedece opcije od kojih jedna je za dedicated VRAM gdje sam je povecao sa default 512MB na 1024MB za texture (samo za one koji imaju graficku sa najmanje 2GB VRAM).
    Povrecan je distance ratio sa 100 na 150.

    Evo opcija koje sam stavio u autoexec.cfg fajl koji treba staviti u Crysis 3 instalacijski folder:

    r_FogShadows = Off
    r_TexturesStreamPoolSize = 1024
    e_MergedMeshesViewDistRatio = 100
    e_LodRatio = 80
    e_ViewDistRatio = 150
    e_ViewDistRatioVegetation = 150
    e_ViewDistRatioDetail = 150
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jos sam uz ovaj svoj autoexec.cfg file spustio Shadows i Shader na High (ostalo Very High) i FPS je sada u zoni 50 (izmedju 45 i 60 zavisno od situacije) a razlika je neprimjetna u kvaliteti prikaza u odnosu na "standard" sve na Very High specs.

    Sad bas ugodno igrati jer nema padanja u zonu 30FPS..

    Jos da spomenem da kad sam bezze onako probao max AA tj MSAA 8x VRAM zauzece je otislo na nevjerovatnih 2.7GB, ovako sa FXAA je na malo preko 2GB.
     
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Sama opcija shadows uzima 10-tak fps-a izmedju low i very high...