Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ima li ikakav nacin da se iskljuci DOF?
    Cini mi se da komanda ne radi...
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Testirao sam CPU usage u Crysis 3 i stock 2500K je dovoljan za klokanu HD7950 na performanse HD7970 GHz modela.

    CPU usage je oko 70% cak i kada je na stock, a GPU je zakucan na 99%.

    [​IMG]
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je proc na momente zakucan na 100%.

    Skoro uvijek je iznad 70-80%.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo jedan moj kratki Crysis 3 video.. :p

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i moj, zaeb napravio, nije full hd, ali haj bolje ista nego nista.



    Koja caka je sa ovim, nece nikako da prikaze video?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    U linku imas https , znaci S slovo koje ti smeta, samo ga izbrises.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    E hvala king puno.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze na 480p nista ne vidiš.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa i rekao sam zaeb napravio sto nisam 1080p stavio u frapsu, ali kasno bilo kad sam se ovizao.
     
  10. xman

    xman Komšija

    Igrivost nula,ne mogu duze od 10 min zadrzati zelju za igrom.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Klikni desni klik na sliku pa kopiraj URL, ne mozes staviti u IMG kod link "stranice" na kojo je slika.

    Ja imam odlican FPS po onoj kiši na pocetku cak i na medium-high ako se dobro sjecam. Samo bas u nekim situacijama pada na 30 i na LOW pa i u zatovrenom. Igra je imala problema s optimiziranjem ako se ne varam kada je tek izasla pa bi vjerovatno neki patch stabilizirao FPS.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo, bas to gledam, kako da napravim sliku :D

    Hvala ti.

    Edit.
    Nego zanima me, konkretno u ovoj igri, desni klik (zumiranje-nisan) mi spor nesto ?

    Jeli to do igre ili do postavke misa u opcijama ?
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    34% fan speed = 2000 RPM? Pretpostavljam greška ali koje očitanje je tačno... Jel dual-x cooler, čuje li se u loadu?

    On-topic, koliko dobro Crysis 3 koristi cpu?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Cini mi se da mi je gulila CPU al isma je davno izbrisao, tacnije, digao sistem. Morat ces pogledati kakav test za CPU usage.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D nije greska, jest dual-x, ne cuju se kao ostali ventilatori, tek na 50% se cuju, ali ne zuje...

    Vidis sta je KingT napisao, znaci (igra) nema milosti za sistem :D ;
    To znaci da sto vise ukljucis, vise sistem optereti i CPU naravno.

    Kada sam drugu fazu igrao, setnja kroz dolinu sa visokom travom u potraznji posebne snajper puske, CPU je bio zakucan u T.M. :D da sam mislio kako nesto neradi kako treba, jer se linija nije vidjela :D :D

    Evo Virtu v.MVP.2-1-115a test ( cca 2 minute ) ;
    Crysis3, Frames: 5255 - Time: 122757ms - Avg: 42.808 - Min: 14 - Max: 81
    Crysis3, Frames: 5287 - Time: 120246ms - Avg: 43.968 - Min: 17 - Max: 121

    Nego, nisam nasao mogucnost da kombinujem iGPU sa dGPU kako sam to mogao nekad ranije za neke igre u kojima sam jasno vidio kako iGPU koristi RAM.
    To sam zelio bas zbog memorije koje mi fali na HD7850, ali vjerujem da je procesor kocnica.

    Ko ima bolji sistem neka proba, vsync u igri je ON, npr crysis3.exe je u D modu i treba naci pravu verziju MVP programa, jer su nove za npr Window 8. Sretno.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Ti dropovi frameova su ocito do procesora, ja na svojoj kanti nisam imao ispod 25, doduse ne sjecam se tacno postavki, negdje medium-low.
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Dobih ovaj Crysis 2 Maximum Edition kroz Humble Bundle pa reko da i njega pocnem igrati. Igrao sam ga nekad na relaseu, doduse na staroj konfi i nije bio neki uzitak, mislim da je tada u pitanju bio jos uvijek C2D i HD6850 tako da se to guralo na nesto nizim detaljima. Sad je vec druga prica, igra je film bukvalno na Ultra detaljima, plus sto je u ovaj edition vec preloadan DX11 i High Res Teksture. Nego, ono sto me interesuje je jel neko uspio da aktivira cheatove nakon 1.9 patcha? Googlao sam i vidim da svi s tim imaju problema, navodno su ih onemogucili jer je bilo moguce da se aktivirao isti cheatovi i u MP. Nesto mi se bas igra u God Mode-u da se sprdam i uzivam u prici i grafici. A nesto mi se ne skidaju traineri, jer obicno i nose sa sobom neki sumnjivi "attachment".
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Staviš na easy i dobiješ to što ti treba :D

    BTW i ja je sad igram i situacija je baš kao kod tebe :) Malo sam i MP probo, nije loše, ali se ne snalazim najbolje.
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    hehe igrali smo i mi malo MP raja sa BF-a nije hrdjav