Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije valjda da vam je cryso tezak, ja to na veteran gulim. :D :D
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo zavrsih igru konacno, pofina kampanja za jedan shooter. Igra me odusevila, keca mi je bio graficki impresivan ali pricom bezveze. Dvica je dobra s obje strane. Ispocetka mozda i nije nesto ali kasnije kad se zakuha gori hala. :smt003
    Soundtrack, grafika, nanosuit i covjek se bas osjeca mocnim. Zavrsio sam na easy i prelagano je sto jest-jest ali to sam i htio. Sa upgradeanim suitom kompletne misije se na stealth mogu preci, posljednje 2 nisam metka opucao. Osim na samom kraju gdje se mora, da sad ne spoilam. Uglavnom, tricu sutra pocinjem odma. :smt003
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad prije :D Meni se ne da nikako, prešao 4 misije, ovu četvrtu na zor prešao i ugasio igru odmah :? Baška ću probat da nastavim dalje ne bih li je prešao.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Vidio sam neki dan na steamu da i ti sibas. Ispocetka nije nesto specijalno, vidjeces kasnije, natjeraj se prvih par samo...
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Sinoc zavrsih Crysis 2 Maximum Edition koji je isao na very high bez problema na 1920x1080, maloprije instaliram ovo kad sok. Igra izgleda graficki minimalno bolje dok su zahtjevi duplo veci, wtf?
    Btw od nVidia usera, jeste skidali ove nove drivere? Kod mene su trenutno 311.44 pa razmisljam da li da nove skidam, radi eventualnog skoka u performansama, ili da idem na tweakanje grafike?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Krajso poznati levat,samo ti smanji detalje i igra ce da prodise a interesanto je da nece puno losije izgledat.Bar je tako bilo kad sam ja igrao betu.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Do mene je, iskljucio AA i vsync i opet ide glatko.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobro si to za Vsync to sam zaboravio,i meni je pravio strasne probleme,ko da lock-a na 30fps kad je ukljucen.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    C3 izgleda miljama bolje od c2.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Trebo si ukljuciti triple bufer, sa d3d overriderom, ako hoces da zadrzis vsync.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Izgleda fakat, tek se kasnije vidi. Prvi level je kisovit i detalji bjeze, a i lagalo mi je zbog vsynca. Kasnije sam se odusevio, u par scena "face to face", npr. sa psychom, detalji prste, vide mu se jebene dlacice od brade :smt003 . Ovo je po meni vec next-gen, nema dalje. :smt007
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Jeben ending Cry-a 3. Samo me zanima sada kako je poginuo Nomad jer se spominje mrtav kao i ostatak raptor teama.
     
  13. xman

    xman Komšija

    Nije prezivio prelazak sa PC-a na konzolu :mrgreen:
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Poginuo je u Crysis stripovima...
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo jedan necro starije teme :D

    Instaliram Crysis 2, DX 11, High Res Texture i odvrtim na GTX 780 @ 1150/1600MHz.

    Reza: 1920 x 1080
    Quality : Ultra
    AA : 4x
    Edge AA: Edge
    API : DX11
    High Res textures: ON
    Map: Times Square

    FPS:
    Min - 30,5
    Avg - 105

    Poredjenja radi na klokanoj HD7950 @ 1100/1600 imao sam 81 FPS Avg.

    [​IMG]
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok, na ovom videu* lik radi korekcije dubine slike i velicine oruzja koje vidimo u ovoj fps igri...

    Pitanje-kako to radi ?
    (koliko sam razumio moze na mnogim igrama kao npr Battlefield...)

    Vidim na videu komande, ali kako "otvori", sta pritisne, mozda dugme za chat, ono ispod ESC na tastauri ?

    Na oko 6 minuta pocinje govoriti o 3 vazne komande :

    http://www.youtube.com/watch?v=RIoUelM-4pk#t=360
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedna od rijetkih igara koja mi ne izaziva vrtoglavicu, ja bih to ostavio na def.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma nebi mjenjao dubinu, samo velicinu oruzja :|

    Ima dosta igara kod kojih je oruzje ogromno, RPG npr citavu desnu stranu sakrije i nista ne vidim :?
    (pogledaj na 32:10 kada zamjeni oruzje za rocket launcher-JAW)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam, meni je sve savrseno u crysis3, a ukucaj onda ovu komandu i deri.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mijenja FOV a konzolu otvaraš sa "¸". Dugmetom prije 1 ili ti iznad TAB-a. Na ostalim igrama je na istom mjestu.

    A komande bi se trebale moci ubaciti u user.cfg fajl da se ne unose poslije svakog pokretanja ali nisam probao. Probaj izguglati.