Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Kad se samo sjetim one fizike u igri, prije 12 godina... Pa covjece danas bi trebali imati potpuno unistive objekte, a o grafici da ne pricam.

     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Isto je i sa AI. HL1 i 2 imaju bolji AI nego veliki broj današnjih igara. Destrukcija u igrama uopste nije prisutna, a da ne govorim da je na nivou BC2. Ima toga jos.

     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Da, jako losa fizika i A.I u novim igrama. Ja uvijek to prvo primjetim kad igram neki novi AAA naslov i smeta mi, medjutim mnogo ljudi nema tih ocekivanja od igri. Vjerovatno su i developeri vidjeli da im prolazi sa eye candy aspektima igre i tu fokusiraju resurse.

    Screenshotovi sa Demonstracije Cryengine-a 5.6. Vjerovatno je ovo bio hint za remaster.

    https://www.dsogaming.com/screensho...t-was-featured-in-cryengine-5-6-tech-trailer/
     
    Last edited: Apr 15, 2020
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cryengine je epic sto se fizike tice, Cryengine 3 je mali downgrade bio u odnosu na dvicu, sto se tice fizike, ali kasnije su se bas vratili.
    Prey, ja mislim Cryengine 4 koristi, najbolja fizika u ovoj gen sto sam vidio,


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo su izdali prosli mjesec, 2:19:

     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

  7. ming

    ming Veteran foruma

    Ne kontam baš najbolje ovu najavu, da li je novi engine ili je neka nadogradnja postojeće igre. Pošto radi od switcha i podržava raytracing na trenutnim konzolama (vjerovatno par efekata), onda vjerovatno je nešta veoma lagano za PC, uglavnom treba vidjeti šta digital foundry misli o svemu ovome.

    Ja ipak mislim da neće biti toliko ipred svog vremena u duhu originalnog Crysisa
     
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Pise i da nije za next gen konzole, neobicno. Mozda za PC bude kako treba, pa kasnije da nove konzole dobiju port.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Nema ništa od toga ako su postojeće konzole uključene pogotovo sa raytracingom. Pa Crysis 2 je bio grafički downgrade da bi se konzole uključile, a sad su te iste konzole u pitanju sedam godina kasnije.
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma izgleda za sad kao cash grab od strane EA, nadam se da ce barem PC verzija biti zahtjevna, ali kakva je situacija tesko da mozemo ocekivati novi graficki bench. Vidjecemo sta ce biti.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ko radi remaster?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Crytek.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Sad ce Crysis 1 bolje izgledati od trice :D Naslov fakat i zasluzuje remaster. Userbase na ovoj generaciji konzola je nenormalno velik, naslov bi se trebao dobro prodavati. Ima jako puno gamera koji nisu igrali igru u ono vrijeme. Ja se nadam da ce im ovaj fazon proci. Taman da malo stanu na noge, pa da se nadamo i cetvorci.
     
    Last edited: Apr 16, 2020
  14. xman

    xman Komšija

    Ako izlazi za postojece konzole bit ce samo jos jedan suter u nizu koji ce biti brzo zaboravljen.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    I C1 je izasao za PS3 i x360 koji i danas oznoji racunare. Mogu oni opet postaviti benchmark. Sve zavisi kakav ce PC port biti.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Izasao je al na sta je licio? I na sta lici danas.
    Neko znacajnije pomicanje grafike i fizike mozemo ocekivat na PC exkluzivi ili na novim konzolama.
     
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Izgleda da EA nema nista sa ovim izdanjem, barem je za sad takva informacija.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Sve ok, ali kad sam procitao da ce biti i za Switch, muka mi dodje :D
     
    Qler likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Tim koji je portao The Witcher 3 na switch ce portati i ovo.
     
  20. Neso

    Neso Komšija