Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    otprilike koliko slika posto vidim imas X1950pro :wink:
     
  2. artemis

    artemis Komšija

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam probao na svojoj kanti, ide u oko 25-30 slija u sekundi, ali je naprotiv prilicno igrivo. Cini mi se da bi cca 40-45 bilo taman :D

    E da, igrao sam na 1440x900 i cini mi se sve medium.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znači trebala bi i moja kanta tako nešto slično pogurat. majku im njihovu još nisu net sredili. Zovem ih javlja mi se lik, kaže tito "Brattaaa nijee do nass imaammoo nekihh problemmaaa zato too ide tako sporooo" :lol:
     
  5. artemis

    artemis Komšija

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
    Oplako sam,a li bukvalno, nema dalje do Srbije :smt005
     
  7. artemis

    artemis Komšija

  8. jeretik

    jeretik Komšija

  9. artemis

    artemis Komšija

    Jednostavno,vista i dx10 jos uvijek nam ne trebaju :mrgreen:
    Ali onda,sta novo donosi vista...Nista osim vise $cika Billu
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja, al mene sad interesuje šta će bit s ljudima koji imaju DX10 kartice - konkretno, prije nego što se naigraju DX10 igara, izaće DX10.1 i onda će bit ista situacija ko sa prelaskom sa DX9.0b na DX9.0c. Limbo. Zapeće u nekom međuprostoru i na kraju će ispasti da su platili velike pare za veću propusnost - očekivano - ali nisu dobili obećani napredak u igrama.
    Jel kriv Microsoft? Ja mislim da na Vistu treba svakako preć - svaki softver ima svoju minimalnu i preporučenu konfiguraciju - ko ima preporučenu za Vistu, onda neka pređe na nju. Ali mi se pravo gadi to što razvojni timovi sve više kalkulišu i igraju se s umovima igrača, a sve manje pokušavaju progurat neku svoju ideju, umjetničko djelo.

    Mislim, šta, eto ovo sad sa Crysisom... Ovoliko ozbiljno zavlačenje potrošača bi u bilo kojoj drugoj industriji (obuće, armaturnih blokova za zgrade, automobila, odjeće, gaziranih pića, itd.) rezultiralo otkazima direktora i kotrljanjem glava. Ali ne u gamerskoj industriji. Prosječan gamer će istrpit više guženja, ponižavanja i gaženja, nego što bi bilo uobičajeno u nekom konc-logoru. Mislim, marketing je drugdje suptilniji, PR se zasniva na preciznoj analizi zahtjeva i očekivanja okruženja. Informatička, odnosno gamerska (čisto sumnjam da će producenti filmova dopustit ikad da ih se ovako guzi) industrija postaje jako bezobrazna, njen marketing i PR su invazivni i drski, jer zna da joj gameri ne mogu i ne znaju uzvratiti.

    Eto, istresoh se. Ako neko ne vidi nikakvu svrhu u ovom postu, nek mi halali :D
     
  11. monK

    monK Komšija

    Oni koji su bili dovoljno glupi da pohite sa kupovinom DX 10 grafičkih kartica bit će za nijansu iskusniji prilikom izlaska DX 11 kartica, ali će zato biti tu čitava masa još popaljenijih novih kolačića željnih promoviranja vlastitog hardverskog ekskluziviteta po internetu.

    Tako ti to funkcionira prema mom skromnom viđenju.

    Gamerska industrija u svom najmasovnijem segmentu fokusirana je na uzrast od 15 do 20 godina...Nema tu laži i obmane koja njih može koštati nekakve pozicije ili profita.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Evo citam predviđanja da ce do 2012 doci do "booma"u gaming industriji.Godišnje i do 13milijardi dolara.Vecina igara me podsjeca na blockbustere.Jos je Intel kupio Havok...
    A sto se tice dx10igara,cinjenica je da se vlasnici 8800gts/gtx nece naigrati tih "next-gen dx10"igara.Sva it industrija se svela na to kako od potrošaca izvući što više para.
    Za kvalitet(igrivost,priču malo tko mari)važno je da je igra next-gen i da se "slini" po grafici.Tako je došao i Crysis,najavljivan kao ne znam ti šta i na kraju dobijemo igru koja niti koristi jace procesore kako treba,niti je optimizirana.O glupostima u samoj igri necu ni da govorim(lafo ima "skoro savrsenu"fiziku... :lol: ),a jos i ovo ukljucivanje very high opcija i na xp-u...
    Gaming ind. te marketing su krajnje bezobrazni,zato imamo ovoliki broj poluproizvoda.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da mi je znat zbog čega je moj post obrisan, a ovo nije???
    Kralju moj u sljedećem broju baci jednu kolumnu, izgleda da ti bolje ide od recenzija.
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    LooooooooooooL, kakav klotz :smt005

    Pa eto svi ste dali odgovor - osladile im se pare. Još mi se sve zgadilo kad sa gledao predstavljanje Alana Wakea i onog malo je reć klotza sto ne zna o čemu priča a rečeno mu je da kaže kako se neće moć pokrenuti bez quada, a jos klotzevi nisu skontali kako iskoristit ove dvije.
    ..To sve govori...
    Ili je ovo najteži prelazak na next gen igre ili je igranje postalo extremno skup sport.
    Sjetite se samo šta je trebalo za doom3 na ultra settings i većoj rezi, 9800 pro,xt ili 5900 znači high end, nije moglo na 9600 pro... samo sto je sad high end po njima na zapadu SLI.. Mi to teško možemo pratit. Znači današnji high end 3-4 puta skuplji nego prije 3-4 godine a da ne pričamo o procesorima... Monitori... ne znam, dokle je granica? 50 incha 60? :smt024
    Igre će nam bit takve kakve su sve dok sve dok je onakvih klotzeva kao sto je onaj sa 8 giga rama :smt038 , čast izuzecima onih istinskih entuzijasta.
    Danas je sve spalo na FPS i 3Dčmark.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Da da, samo ima jos jedna stvar, koje kriv za tu situaciju, sami gameri, jel kriv neko nekome sto ne zna na jedan zreo i logican nacin protumaciti, da quad core nikome ne treba (nek se ne nadju ljubitelji maye i bryce-a u ovoj recenici), da kad je pola foruma pricalo da je 8800GTX bacanje para niko nije slusao jer treba se imati u svakom momentu najbolje. Mnoge se teme ispreplicu po ovom forumu ali jedna je onako uvjek prisutna na vrhu, pravo vrijeme za kupovinu. Ne zelim da se vracam na tu temu ali dajte, treba stati i razmisliti malo.
    Ne logicnoo je i nenormalno da je teoretski band recimo g80 cipa preko 50GB/s a on jedva melje Crysis, evo opet teme koja se vraca isplativost ulaganja u hardware, kao i pc vs. konzola sto su mnogi pricali da je glupost. Ocigledno nije, jer ne moze me niko ubjediti da jedna 7800gtx u kombinaciji sa cellom daje onakvu grafiku i onaku dobru igrivost kao i skoro savrsena optimizaciju na rezolucijama 1080p a 8800gtx koji je na papiru 3 puta jaci ko kaka baba se ponasa kad su u pitanju igre sa tzv DX10 modovima, sta bi bilo da neko baci na njega fullDX 10 igru, ponasao bi se kao 8600! O Visti i Xpu mislim da nema potrebe komentarisati, sve je jasno zasto je Crytek uradio to sto je uradio i samo je bilo pitanje vremena kad ce neko provaliti da se igranje na XP-u i Visti ne razlikuje.

    Prije nekoliko dana par nas je postavilo vijest o Next gen 3D marku, halloo, ko nema Vistu i DX10 grafulju neka ga zaboravi, pa sta je to marketinski trik, ma ne, to je mlacenje u zdrav razum tih istih gamera koji se hvataju za glavu ako nemaju top-end komponente. Nije normalno ko sta pricao niti je logicno da svakih 365 dana se trebaju prodavati godinu stare komponente doplacivati po milju, milju i po za novi hardware da bi mogao pokrenuti najnoviju igru. Pa nek je jasno da Crysis nece letiti bez SLI koniguracije, kao sto je neko dobro u gornjim postovima primjetio da je na zapadu high-end SLI, dok je kod nas predmet divljenja i 8800gts 320MB! ž
    Evo i 8800GT izasla, svi odusevljeni, nema sta u odnosu na g80 je zaista impresivna, u odnosu na nadolazece igre je cisto smetlje osim ako je se ne ubode u SLI. Ne sjecam se kad je jedna serija nVidia ovoliko bilo na trzistu poput serije 8, razlog je AMD i njihova nemogucnost pariranja konkurentu. Mislim da je nVidia proizvela ne 9800GTX vec i da rade na generaciji kako god se zvala ispred 9800GTX. Kad izadje doticna, onda ce svi rec 8800GT je sranje zelim 9800GTX i njene derivate. Kupit ce se odigrati jedno 10-15 igara a 80% vremena ce stajati u kucistu neiskoristena. Iskreno, da li nas industrija tjera da BACAMO tolike novce ili mi sami sebe!? Nema bolje slogana od "Crysis, real gamers dont ask for prices"! Real gamer je ova pijana budaletina sto je utuko 4500eura u rig da bi imao 45fpsa u nativnoj rezi, 100eura za 1 fps :D , volio bih ga upoznat, nisam se odavno ovako ismijao, zove botove siptarima koji rtd! Pjesma u pozadini je najjaca! :D Najbolja recenica je:" ..to je to, mrzime vise da igram!"
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bezveze sam skidao demo 12h. :smt005
    Igra mi je u startu bila glupa kada sam čuo za nju, tipična maloumna pucačina, ali što je bezobrazno zahtjevna to je čudo jedno. Reza je 1024x768 detalji svi na high, ali AA nema teorije, na 2x jednostavno ne može. Vjerovatno bi fino išlo i na većoj rezi, ali jebiga kad ne može AA.
     
  17. azzaro

    azzaro Aktivista

  18. Akradax

    Akradax Novi član

    Kakav vanserijski kreten, strašno.

    32.000kn pljunut za komp, dobijem 3 polovne ford fieste za to.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Što je najcrnje meni igra opšte ne izgleda toliko spektakularno :x
     
  20. monK

    monK Komšija

    Ja ću opet prije reći da mu je kreten vanserijski njegov ćalac...Klinac je on od svojih para to kupio...
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    Ja recimo ne sumnjam da će Crysis ostvariti milijunski tiraž i da će prodavanost novog hardvera, prije svega, grafičkih karti, skočiti za kojih 15% u narednih 3-4 mjeseca.

    Lukavo je ovo sve osmišljeno, taman za Božić kada se driješi kesa...čini mi se da se niko ne može porediti sa IT industrijom u ostvarenim prihodima u tom vremenskom periodu...

    Mislim da Jeretik fula kada kritikuje PR glede Crysisa, jer oni baš na tom polju strateški, baš kao i Apple sa iPhoneom, odraše zovegu....