Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Izvor: www.gamespot.com
     
  2. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Prvi utisci: Fenomenalno! Far Cry curi na sve strane. 1280X720 pri high postavkama neigrivo ali sam htio da vidim kako izgleda. @ 3 checkpoint, level je mracan, moram sacekat' vani aksam a sabah u igri...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na koje postavke moras postaviti da dobijes prihvatljivi broj fpsa?
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    1280x1024@LOW - na mom kompu bez vecih problema. Igra mi i nije nesto kao sta sam ocekivao. Istina odjelo je fora, ali sam ocekivao ipak da me demo malo vise impresionira.
     
  5. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    high postavke nisu igrive, na momente ~15 FPS, medium postavke su dovoljno igrive.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne bi da pehiram ali uvijek kad se oko necega digne previse prasine ne ispadne bash onako kako raja ocekuje po najavama tipa Naj-ovo, Naj-ono ali ostaje da se vidi ... jos samo par dana :D
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Raja na netu sa extra racunarima ne mogu fino igrati CrySis na Very High postavkama i malo vecim rezolucijama. Tek ce naredna generacija grafickih kartica moci fino pokrenuti CrySis.


    CrySis + Windows Vista:

    MEDIUM, 1680x1050:
    [​IMG]

    HIGH, 1680x1050:
    [​IMG]

    VERY HIGH, 1680x1050:
    N/A
    Sa 8800GTS 320MB igra se ne moze pokrenuti.

    P.S. Na slikama se vidi da igra veoma slabo koristi 4 CPU jezgre, znaci igra je dosta vise ovisna o grafickoj kartici.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma ovo će biti isto kao Far Cry samo sa boljom grafikom. A svi znamo da Far Cry nije imao "ono" kao što ga ima HL2. Mislim da će ovo biti samo tehnološka demonstracija bez duše. Far Cry 2 biti bolji od Crysisa, ako ne zbog grafike, onda zbog atmosfere.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesam rekao da će Far Cry obrisat pod s ovim :lol:
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igram sinoc na high, 1024 rez i negdje na pola demo-a kad izadjes na ono brdo odakle vidis cijelo ostrvo, "zamrzne" igra. Ne ide preko 15 FPS-a. I sve to zbog onolikog broja trave :lol:
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na kojoj konfi igraš??
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    3500+, 8600GT, 2GB. Bez AA.

    Very High se ne moze ni ukljucit, vjerovatno treba kartica s vise memorije. Na onom mjestu ko kod ridika na SS-u mi pocne trzat i poslije nekolko sekundi skroz smrzne.
     
  13. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Gdje to procita, oci moje lijepe? :lol:

    Evo ovakva je situacija, iz prve ruke i bez puno "zamazivanja" (posto sam vidio na netu levate kojima, citiram "sve ide u 1280x1024 na very high postavkama bez AA i to na 8600GT). Da se ne lazemo, navescu kompletnu konfu a na screenshot-ovima se vidi i framerate (kod spomenutih 8600GT-asa se sve na prici zavrsava, screenshotova ni za lijeka).

    Elem, konfa je sljedeca:
    ASUS M2N
    5200+ X2 (2 MB)
    4 GB DDR2-800 TakeMS
    EVGA GeForce 8800GTS 320 MB SuperClocked
    WD 250 GB SATA2, 16 MB cache
    i Vista Ultimate 64bit

    Screenshotovi...

    1280x1024
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    1024x768, identicne postavke (shadows na "low" jedino)... obratite paznju na fps. :lol:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    I za kraj, 1600x1200, bez AA, sve na "low" i sve na "very high"...
    [​IMG] [​IMG]

    Eto tako to, drugovi i drugarice, ide na 8800GTS 320 MB sa najnovijim driverima (169.01 beta). Nadam se da ce se to jos malo ispeglati do izlaska finalne verzije i da ce driveri da se "stabilizuju" posto sa ovima ima manjih problema. Neko kaze da na XP-u ide bolje, volio bih da vidim razliku u prikazu i performansama ali nazalost nisam u mogucnosti.
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Optimizirano do bola... :lol: :lol:
    Jos ako bude na free zoni,ima da skinem demo i igram u cijelih 10"slicica". :lol:
     
  15. Riddick

    Riddick Aktivista

    Naravno :mrgreen:
    [​IMG] [​IMG]

    Nauci citati sa razumjevanjem i ispravno citirati druge!
     
  16. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Moze li se demo pokrenuti na windows xp-u ili je samo directx 10 verzija
     
  17. artemis

    artemis Komšija

    Moze na xp-u.
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija

  19. Esh

    Esh HWB

    sreca pa se salis =)
     
  20. artemis

    artemis Komšija