Da li je moneybookers pouzdan?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Blowfish, Jan 15, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Interesuje me jedna stvar u vezi MB i PP:

    Da li se moze na debitnu karticu primati uplata upotrebom ovih servisa, ako recimo nekom nesto prodam i posaljem mu, ili uradim neki posao/uslugu? Htio sam nesto s ovim da pokusam navedenim, a volio bih da mi pare idu na karticu, a da ne otvaram ziro racun.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker


    Drugi korisnici paypala nemaju opciju, kada hoce da salju, da izaberu gradjane Bosne i Hercegovine znaci PayPal odmah iskljuci.

    Jedini nacin kad mi je uplaceno nesto na PayPal je bio prekid transakcije i vracanje novca i tad je trebalo 4 dana da legne jer je dolazilo iz Hong-Konga :)


    MB vec moze primati usluge na karticu, takodjer posjedujem Raifaissenovu Debitnu na kojoj rijetko imam novca osim onog namjenjenog kupovini online.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Živ bio kad otvoriš tekući račun dobiješ karticu koja je vezana za njega, ne može kartica visit u zraku i lova na njoj.
     
  4. chenta

    chenta Aktivista

    može li neko ukratko opisati kako funkcioniše ovaj MB, kako se nadopunjuje novac na account i kolike su provizije ..? može li se bez kreditne dopunuti novac i kako
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nadopuna racuna
    [​IMG]


    Povlacenje novca
    [​IMG]
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svi koji hoće da brzo i jednostavno primaju lovu preko interneta na mastercard, Payoneer.com je rješenje.
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Takodjer se slazem, Alibegovicu koliko cekas/si cekao na karticu? meni su odobrili prije par dana
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jos nije stigla poslali je prije 7-8 dana ne znam tacno, javim kad dobijem.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam narucio MasterCard od moneybookers-a, stici ce za par dana.

     
  10. Zizm

    Zizm Novi član

    Da odgovorim na pitanje koje je u nazivu teme ... Moneybookers kao i PayPal je zasigurno povjerljiv i kvalitetan e-wallet servis, tako da nemoj da brineš ni oko čega. :)
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zar oni šalju svoj Mastercard u BiH?
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne

    Ja sam malo u BiH, malo u EU...
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Onda su ti komentari ovdje suvišni. Mogao si reći ja dobijam pare na Paypalu komotno.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Valjda mogu komentarisati kvalitet servisa koje koristim :)
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jucer sam povukao neku lovu sa moneybookersa na visa karticu procredit banke, ali love danas su banci nije bilo? koliko je potrebno vremena za transfer?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    5-7 radnih dana (ako bude sve ok).
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja je izvlacim svaki mjesec i uvijek je bilo oko 10tak dana tako da se nikad i ne nadam da ce stici ranije.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoji li šansa da se nesto kupi preko moneybookersa a da mi nije verifikovana kartica ? Isteklo kartici 5 godina i dobio novu a moneybookers odmah ukinuo istu te sada trebam opet verfikovat. Htio nesto kupiti jer se na MB vec nalazi novac ali ..vidim pilikom kupovine da mi trazi nacin placanja:

    [​IMG]
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja ponekad uplatim na kladonicu/poker preko MB direktno, jer odes tamo na SKRILL/MB payment, onda te pita Credit Card or Balance (cifra 20.20$) i ti odaberes ovo drugo, tako sam placao i za LOL RP poene, i WOT zlato etc.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislis kada placas na pomenutim sajtovima, ponudi ti Balance ili mogu nastimati to na MB profilu ? Jer na MB ne vidim da mi payment bude "balance" dok sam pokusao kupivunu i na drugom sajtiu i tamo mi takodjer trazi da izaberem karticu ili racčun, kao gore na slici.