Dešavanja u Libiji

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Mar 19, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gadhafi ne odstupa ni sekunde "Borit ćemo se do posljednjeg čovjeka", US krstareće rakete pogodile preko 20 strateških ciljeva, braking news na CNNu.
     
  2. Zizm

    Zizm Novi član

    Evo upravo sam gledao / čitao izvještaje na BBC-u i na CNN-u ... Ne znam na šta će izaći, ali imam neki blagi predosjećaj da će se Gadhafi predati ...
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Čim su mu ameri okrenuli leđa tu je bio početak njegovog kraja, više nije njihov igrač :\
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako nisu bili ovako azurni kod nas :roll:
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    mi nemamo nafte
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U Saudijskoj Arabiji, čini mi se dnevno se crpi 20 miliona barela nafte (neka me neko ispravi ako griješim), ovakvim tempom presušit će za 2 godine. :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Da ovo nije politička tema koja se ne tolireše na ovome forumu?!

    Ovaj avion je pripadao opoziciji i rekoše da su ga Gadafijeve snage oborile.
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Ja sam suprotno cuo !?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nelogično mi da antivladine snage imaju avione.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da si pratio vidio bi da je dobar dio pobunjenika vojska i da imaju pofino naoruzanje. Uostalom sami su izjavili da je njihov avion (pobunjenicki).

    http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... l?mod=e2tw

    Spominju se puske, tenkovi, avioni... daleko od toga da su to jadni civili s kamenjem i bez hrane :)
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Ministar unutrašnjih polsova Abdulfetah Junus je potvrdio da je avion njihov, i najavio tokom dana da će Gadafijeve snage biti bombardovane avionima od Bengazija do Brege tj 250 km od Bengazija, pitala ga voditeljica čijim avionima, on kaže "našim" tj koje imaju revolucionarne snage.
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    Pa NATO ih opskrbljuje naoruzanjem... Eto odakle im
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Čuj NATO :D .
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ekipa, 8 godina smo bili bez politike, mozemo i narednih 8. Kao sto se moze vidjeti na primjerima iznad, cak i pominjanje neke druge "situacije" koja nije direktno vezano za zbivanja kod nas, ipak je dovelo do povezivanja, navoda nepravdi, zavjera, zrtvi i slicno, a sto kao sto se pokazalo i mnogo puta ranije, nikad ne vodi konstruktivnoj i kulturnoj raspravi na forumu.

    Hvala na razumijevanju.
     
Thread Status:
Not open for further replies.