Destiny

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jun 14, 2014.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kakva je ovo stranica ti majke. :D

    Imam extra Destiny Beta code za PS4, pa ako neko hoce, nek mi se javi.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Cuj šuplje. Igra ide na 30 FPS-ova jer nismo htjeli da stara generacija (kojoj ima skoro decenija) zaostaje, da bude "slabija". Mogli su makar FOV staviti na 90 a ne na.. 5.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije realno da se popišaju na 150 miliona korisnika prošle generacije i naprave ogroman disparitet između te dvije verzije.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa grafički izgleda drugacije, kakave veze ima 60 v 30 FPS. To je politika neka komšiji crkne krava. Ne mogu ja imati 60 FPS, pa neces ni ti. Sad se korisnici stare generacije trebaju osjecati bolje zato sto ce neko na novim konzolama imati isto FPS iskustvo.

    Kako rekoh, šuplja.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma lafina ba, ocito nisu mogli izvuc 60 fpsa :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato i kazem ali isto tako ne znam zasto se oducuju na: ili 30 ili 60. Kao da je 30 bolje od 50 itd. Vjerujem da se i tering može rjesiti a svejedno današnji tv-ovi bacaju preko 60Hz tako da ni to nije neko opravdanje.

    Ali to je vec druga prica. Ili ako ne moze xbone izvuci 60, moze PS4 sigurno. 30 je smijesno za 2014. Baš me ljuti ta konzervativnost kod konzola. Fiksni mali FPS i mali FOV. Dja ponudi low grafiku a 60 FPS lock. Daj neku "modularnost".
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na to ne bi pristao ni MS, ni Sony, ni Nintendo. U pojedinim igrama imaš lock na 30fps-a ukoliko je framerate varijabilan i to je sve. Oni koji su navikli da igraju igre u 200fps-a na 640x480 rezi trebaju da se drže pc-a kao i dosada.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Na XBONE ce ici u 1080p a ne kao u beti, 900p.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nikad problema sa invite opcijom do sada. Cak moze i da se joinas na raju u njihov fireteam bez da te inajt oni.

    Tesko nije toliko. Malo na pocetku dok se bolji armor za glavu, ruke, prsa i noge ne nadje. Takodjer i jaca oruzja dok se ne uzmu. Ima 5 misija koje su po tezini rasporedjeni. Prvi je sa lvl2 protivnicima uvijek. Najtezi 'Devil's lair' sa lvl8. Ali dok dodjes do toga armor bi ti trebao porast sa 60 na preko 120, a i oruzje sa 20demage na 40-60.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tom logikom kad bi se sluzili nikad necemo onda vidjeti prave graficki dotjerane naslove
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tako će biti još otprilike godinu dana dok developeri ne batale prošlu generaciju. Zarada je ogromna da bi se odrekli tako lako.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Prošle godine je EA izjavio da ce podžavati staru generaciju još sedam godina.

    Inace gledam Destiny klipove i nikako ne mogu skontati gdje su ulupali pola milijarde. Igra izgleda ok i to je sve. Kampanja nije da obara s nogu niti je grafika na nivou crysis-a. Ja sam mislio da ce ovo biti neki ogromni MMOFPS, nesto ala ubijev division. Mozda i hoce biti "beskrajno" sadržaja na nivou MMO igara ali po ovome koliko sam vidio, GTA V treb da kosta 5bil.

    Sa druge strane MP 6v6 i hit scan detekcija bez balistike i to je to. Nidje veze.

    Ne kazem da je igra losa ali je 5to puno para ba. Treba da jede malu djecu.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Prekjucer (subota) su bili otkljucali jos jednu misiju bili na samo 2 sata. Ja je sa kolegom odigrao, i to je definitivno najbolja misija. Nismo misiju ni pratiti nego istrazivali mapu, koja je ogromna. Nasli pecine koje vode duboko ispod zemlje, pa smo dole lutali jedno sat vremena. Naletali na nove protivnike koje do sada nismo vidjali. Ogre npr. lvl 9 mrcina, kojeg smo sasuli brzo, jer smo obojica imali super i granate u tom momentu. :D Samo krkancija bila, citavo vrijeme dok smo dole iztrazivali, ali smo se nekeko probili. Na dosta zatvorenih vrata smo nalatili, ali predpostavljam da ce ona kad bude full igra bila, sva biti dostupna za ulazak. :) Ko je igrao ovu misiju, sav loot koji je nasao u toku trajanja te misije, od oruzja do oklopa, amblema, itd. Sve ce mu to biti prenjeto u full igru. Ja nasao koju lvl9 pusku (snajper, sacmara, scout snajper, automatska puska), koji dobar armor (glava i torzo) i jos neki amblema, par cini mi se.

    Igrao sam i MP. Iako ne volim 6 v 6, eto zabavio sam se. Svo oruzje, armor koji nadjes u SP, mozes koristiti u MP. Uglavnom budu izjednacene partije. Bartem sto sam ja igrao.

    Beta je samo mali dio jednog svijeta. Bit ce kazu jedno 6-10 svjetova. Svaki svijet po ko zna koliko ce imati misija.

    500$ mil kazes... Vala meni svejedno i da je milijarda. Meni je Destiny iskustvo za sada predobro. Obozavam Borderlands, tako da mi ovakav tip igre lezi pravo.

    Jos 40 dana cini mi se. :)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gameplay izgleda super dosadno, samo udri po rafalu i sve ces preci.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je meni koridor šuter:



    ..i nema veze sa MMO. Kladim se da ce je produzavati sa DLC-ovima do besvjesti. Grafika je jedino dobra ali opet FOV od 45 ili koliko vec i 30 FPS kvari i vizuelni dio.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    2DLC su samo najavili