Destiny

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jun 14, 2014.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovo je tesko prokomentarisati, zamisli npr da je neko za FIFA-u napisao:

    Trcis, sutas loptu, dajes golove i tako svaku utakmicu, megadosadno. -Taj opis je na istom nivo-u kako si ti opisao Destiny.

    GTA 5: Ides po gradu, radis misije, ubijas, krades, megadosadno.

    Da ne nabrajam sad, ne mozes o ukusima raspravljati. Ja sam je dobio uz PS, nisam ni cuo za nju ranije, i mislio sam da ce biti dosadna, ali kao i svaka druga igra, kada krene, nema stajanja. Ima svoj "flow" i ide vrijeme prilicno dobro. Naravno, pricu ne vidis na streamu pa ti svejedno, pogotovo je cool kada igras coop, bez coop-a nebi vjerovatno ni igrao.

    Nije nesto wauuuw igra, ali kao i svaka druga, ima svoj kalup i pricu, pa ako ti se igra igraj. Ja je igram dok FIFA ne izadje :smt006
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa i FIFA je dosadna protiv AI, ali imas razne modove, razne taktike, pa se mec razvija svaki put drugacije. U Destiny iz onog sto sam ja vidio samo punis mobove mecima. Nema tu nikakvih naprednih taktika, kao raidovi u MMO igrama. Jednostavno pucas u HP barove.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ahahaha, ali nema sta. Kada nasi lokalni mediji poput kliksa, avaza ili aldjazire podju pricati o jednoj video igri i o njezinom izlasku, sve ti je jasno koliko su para bacili na reklamiu.

    Davno sam rekao isto sto i ti. Igra je ovako na izgled samo pucanje po neki random AI frikovima bez neke posebne radnje osim sto ides od tacke A do tacke B. Slusam ljude koji rade na reviewima (obzirom da su serveri proradili za sve u isto vrjeme pa i za njih) da blage veze nemaju sta je prica.

    Po do sada vidjenom, BF3/4 ima bolju i više raznoliku kampanju, igra koja je MP only. Ako nista imas dio gdje tabanaš, gdje voziš tenk pa i avion.

    Ja sam kontao da ce ovo biti MMO. Da ce se misije razlikovati. Da ce postojati gigantski svijet sa krafting dijelom.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jedino ako je PvP cemu, to jos nisam vidio. A gotovo citavu kampanju sam izgledao na streamu, frajer je sa nekim revolverom i melee napadom sve zavrsio.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Imas dosta PVP klipova ali 6v6.. nije urnebesno sta god da radili. Izgleda imho generički.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Fascinantno.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nadjem Legendery rukavicu koja ima defense od 304, ali na zalost za drugu klasu. Hahahah. Ja Warlock, a rukavica za Titana. Daaaaaaamnnn.

    Sreca pa mozes u sef ostaviti pa uzeti sa svojim drugim karakterom. Tako da cu krenuti uskoro i Titana nabijat, da ne propadne. :D
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Joj druze ti si se pravo zadao.

    Ja evo hocu bountije da rijesim, isao sam farmati, nije islo kako treba, dosta dugo treba za level. Tacno cu morati na manje nivoe da odradim onaj bounty sa 100 kills without death...

    PSN: simplyowning pa dodaj.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Pogledao sad review video od Pwnstar4hire gdje lik salve pjeva o igri,neku evoluciju pominje a ja vidim COD sa futuristicim puskama,skakucu okolo na maloj mapi i napucavaju se. Rijec je o MP,ne znam za SP i ostalo ali sve MP pucacine koje su najavljivali kao revoluciju,i onaj Titanfall itd bas izgledaju blesavo spram BF.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Iskreno mene tudji reviews/misnjenje u vezi ove igre nisu ni sekunde interesovala u donosenju odluke o kupovini. Odigrao alfu i betu i vidio da mi pravo lezi, i odlucio se da je uzmem. Je li ground breaking, innovative, ili... Ma ne interesuje me ni sekunde. Ja znam da jednostavno uzivam u igri. Jucer igrali 'strike' misiju, a to su misije izvan kampanje na kojim dobijas dosta love i svega ostalog. E nas 3ica igrala tu stike misiju za lvl 22, a mi svi lvl 20. 3 sata smo mi nju prelazili. Izubijali nas ludilo. Iako nam je armor preko 600, oni nas laganice one shotaju. Hahaha. Morali smo je ponovit jedno 15 puta, jer kad sve trojica zginu u isto vrijeme, restartuje se zadnji check point. A mi zadnjeg bosa jedno 6 puta doveli do 20% zivota i koknu nas. Hahaha.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja i kolega sad poderali mjesec, one vjestice pa onda 'boss'. Najgore od toga svega sto smo se zajebavali sa 3rd rank oruzjem, koje smo ocigledno trebali sacuvati za glavnog boss-a. Pogasio sam, dosta za danas... :)

    Btw - PVP mi ne lezi jer nisam navikao na gamepad, ima ljudi igraju ubise, meni prvi put PS da imam, pa otom i FPS na gamepadu, jedva se snalazim kad ljudi (vise njih) navale sa svih strana :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znaci moderni wow koji ce dlc naplacivat, nadam se da vam nece mjesecno uzimat lovu
     
  13. xman

    xman Komšija

    Danas sam bas gledao ovo o cemu pricas,kada tri igraca zajednicki prelaze misije,nesto kao u Borderlandsu i svidjelo mi se,nastranu i gameplay koji ne izgleda nimalo lose ali takav mod igre sam po sebi ima veliki fun factor kada igras sa par prijatelja. Onda jedan od igraca spominje kako je od napravio od neke assault puske maltene sniper i da je costumizacija likova i oruzja velika a to mi se isto svidja. SP nisam vidio ali ako je ono standardan tj manje vise ok,uz ovaj kooperativni mod,onda je ovo full ok igra i mozda bi je i uzeo da ima za pc,stim da nije cijena previsoka. Ali ovako i da imam PS4 i igru instaliranu samo bi prasinu skupljalo mene sto se tice jer igrat neki FPS sa gljivom je tako bljutav i bezvezan osjecaj da ja to ne mogu svariti,a probao sam. Uzimao sam od druga par puta PS3 i igrao Killzone 3 ali ne ide,i kada sam se ustelio donekle jednostavno ne uzivam.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sve je u drustvu zanimljivo :)
     
  15. xman

    xman Komšija

    Nije ovaj zadnji Soccer kad ti drugovi igraju manijakalno dobro a ti skoro da nikad ne igras ni soccer ni FIFU. Nije zanimljivo at all, htio sam kontroler zagristi ko jabuku u par navrata :lol:
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Dvojica kolega se tek zaposlila. Kupili nove telefone. Otisli u videoteku/igraonu i standardno razbacali PES-a kao svakodnevna rutina. Nakon utakmice je jedan od njih samo imao telefon. hahahahaha
     
  17. xman

    xman Komšija

    Ali ja stvarno mislim da pravilo koje je pelikan naveo da je sve zabavnije u drustvu aludirajuci pritom i na gaming se ne odnosi na soccer :D
    Pa uzme klub za kog navijas i kad ti da gol sa igracem kog ocima ne mozes fakat ne znas kako bi reagovao i kako ukrotiti zelju da nesto ne razbijes :lol: Idem u off ali sjecam se situacije kad me drug izdominirao ali mi nije zabio gol nekim cudom(Gigi Buffon :mrgreen: ),i jos vecim cudom dodjem ja do njegovog gola i nakon sto sam pogodio precku lopta je otisla uvis nastavila da skakuce tako po njoj a golman i ostali na terenu gledaju u nju i tako do kraja drugog poluvremena. Ostao sam neporazen ali je zato drug u medjuvremenu izmislio par socnih psovki :lol:
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti PES dani sa drustvom su neponovljivi. Ja igrao sa milanom kada je dida branio. Lik je 30% situacija branio pogledom. Jednostvano mu bilo mrsko da ista radi. Od muke sam znao staviti igraca na gol.

    Sa druge strane stavim ronalda na lijevo krilo i onda se samo malo nakosim i nerjetko zabijem gol sa 45m u drugi ugao. Produkt takvih desavanja su psovke koje samo bosanc moze smisliti. A ruka mi je bila modra koliko sam lupao gamepad. Neki su zavrsili i ispod noge.

    Zato mi je poslije fudbal solo na kompu bio bezze.

    Dok se PS1 iznajmljivao preko noći. Ja i jaran iznajmimo, šutamo cijelu noć, kada svane, 9 sati, vratimo konzolu u videoteku i onda uplatimo za 2 marke da jos igramo... ahahahahahahhaha. Da nas bosanaca nema, trebalo bi nas izmisliti.

    Da, u drustvu je nesto sasvim drugo.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Jednom sam(ovo dodje kao ispovijest) od muke napravio distrakciju u vidu iznenadne potrebe za jos 5 litara piva kako bi ostao sam sa konzolom i editovao igrace mog tima,znaci svima ocjene 99 :lol: i kontam aj bit ce pijani pa nece primjetiti a komentar jednog lika koji se tada tu potrefio nakon mog inzistiranja da igramo tek kad se napijemo je bio "moze jasta ionako bolje igram pijan" :smt005 A da vidis tek komentara kasnije kad je utakmica pocela...
    Zato kazem da je ovaj Destiny u tom coop modu sa vise igraca koji zajedno prelaze neke misije sigurno odlicno iskustvo,ali sve to nekako teze ide kako se stari. Ne mislim na uzivanje u igri vec time factor,nekako se teze okupiti,obaveze...
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kolega u narednih 5 dana uzeo godisnji maxuz radi Destiny. Hahahah.