Dexter

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by SamiRX-8, Sep 28, 2011.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    [​IMG]
    :mrgreen:
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    Trebalo je ovo zavrsiti davno. Prve dvije sezone i ona s Trinityijem su bile odlicne, ove ostale - nako.
    Kraj mi se svidio.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sezone sa Lumen, Collinom Hanskom i ova zadnja su bile viška. Dexter je mogao biti gotov u pet sezona i pri tome ostati jedna od najboljih serija. Ova zadnja sezona je pogotovo bila fuck up i veći pad u kvalitetu nego čak i kod Prison Breaka. Pisci su doslovno izvadili neku stvar i odlučili se pop****i po seriji koja je nekoć bila fantastična.

    Fino kada je ubijen Trinity, četvrta sezona je trebala završiti sa time da Debra saznaje sve o Dexteru i peta je mogla biti totalni rasplet svega. Ovako su x stvari upropastili, karakteri tipa Masuke, Quinn-a, Angela, cijela Miami policija je definicija nesposobnosti u ovoj seriji, toliko nerazrađenih i nerelevantnih situacija i scena, Harrison je totalni višak btw, čak je i Debra koja je jedina bila neka konstanta upropaštena lošim pisanjem. Ne treba ni spominjati koliko naivnih stvari ima,npr. kada je Vogel (koja je jedna od najbeskorisnijih, najdosadnijih i najiritantnijih karaktera) upoznata u seriji i cijela situacija sa traženjem ubice, pa zar pisci misle da je publika toliko retardirana pa se neće zapitati pobogu zašto Vogel nije rekla Dexteru odmah da je imala sina koji je usput serijski ubica i koji je stradao u požaru a pri tome tijelo nikada nije pronađeno !? Finalnom epizodom prezadnje sezone sam se ponadao da će se serija vratiti na dobar put i da će se obruč stezati oko Dextera ali kako su samo zasrali sve, to je nečuveno. Prve četiri sezone Dextera su bile Breaking Bad nivo kvaliteta, sve koje su slijedile bile su ili prosječne i u najmanju ruku beskorisne bez ikakvih razvoja što se tiče glavnih likova (npr sezone sa Lumen i Sirkom) ili pljuvanje po seriji kao što je sezona sa Hanksom i pogotovo ova zadnja sezona. Kako god, ne žalim što sam gledao Dextera, prve četiri sezone su vrh bile i zarad njih se isplatilo gledati, ove ostale su gubljenje vremena
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Lijep kraj. Malo mi dosadilo bilo pa sam uzeo pauzu, evo sad uzeo 6 zadnjih i pogledao. Iskreno, mogli su zavrsiti i ranije ali dobar je i ovaj kraj, bilo bi jos veca fora da ga nisu prikazali kao zivog.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ostaje samo otvoreno pitanje je li nastavio ubijati.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker



    Evo jedna za raju...
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Trebalo je zavrsit posle one scene sa olujom .
    Inace originalni pisac za seriju je htio da je zavrsi posle 4 sezone . Na kraju Dex otvara oci i i vidimo ga na el stolici dok ga sve njegove zrtve gledaju , kao ono to mu zivot proletio ispred ociju :D
     
  8. neko

    neko Aktivista

    Meni je jedina zamjerka što napraviše ne'akvog softaša od njega i ubaciše milion nakih ženetina. Serija je bila perfektna do dijela kad je bila usmjerena na njega kao ubojicu, a kad su počeli izmišljati ženske likove, i ubacivati ih bezveze, napraviše Bonda od Dextera. :D

    Sve ostalo mi je super. lik ide okolo i kolje, kratko i jasno!
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ja preko ramazana izgledao dvije sezone u cugu, i dalje nikako da nastavim.Vrijedil trosit vrijeme?
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Samim tim da imas sad sve da skines i pogledas - isplati.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    A kao skoro i svaka serija traje par sezona vise :D al et da se odgledat