Dexter

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by SamiRX-8, Sep 28, 2011.

  1. neko

    neko Aktivista

    Ako ti je plan mudro koristiti vrijeme @AhmeT, onda zaboravi na sve serije. :D od mene definitivno ide preporuka za prve dvije sezone, s tim da ja nikad nisam bio ljubitelj serija koje se pretvore u reality show i na kraju ako gledam epizodu dnevno, onda ispadne da u stvari gledam kako je covjek proveo svaki dan, sta je jeo, u ovom slucaju i koga je ubio, s kim je pricao i to tako 5-9 sezona/godina.
     
  2. senad_986

    senad_986 Komšija

    1. sezona je najboja, 2. malo slabija, ali opet odlicna, 3. mi je najlosija, 4. je bolja od trece zbog predobre role "protivnika" i 5. je malo bolja od trece, ali ispod prosjeka. Savjet, pogledati prvu i drugu sezonu i tu stati, osim ako se bas ne navucete.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Jao koliko napljuvaste extra seriju to nije normalno. Od Dextera je sve vrhunsko - priča, gluma, produkcija ...
    @ Pasha, gledaj ti i dalje, pusti ove hejtere. Ova šesta sezona će biti izgleda prekretnica, jer će se mnogo toga otkriti. Ovo je možda zadnja ili prezadnja sezona.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    trebali su prije okoncat ili su trebali u svakoj sezoni da se zajebaju sa odnosom policije/sestre i dextera i da su mu stalno za petama. To bi bilo zanimljivije nego sto su stalno uvodili neke nove likove (ubice) oko kojih se cijela sezona vrtila.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ok, sezona 1&2 - Onaj mu brat ubica, Sgt. Doakes i petljancije, nije moglo biti više drame i događaja.
    Seazona 3 - Miguel Prado i Dexter, Rita i Dexter super sezona.
    Sezona 4 - Trinity Killer - ovo je bila jedina sezona gdje je spotlight bio na ubici, a meni je odlično ispala sezona, pogotovo kraj.
    Sezona 5 - Ona Lumen i zajednički posao nje i Dextera, možda najlošija sezona u kontekstu Dexter kvaliteta, daleko od toga da se ne može gledati.

    Sezona 6 i možda 7 će biti dakle raspetljavanje cijelokupne serije, ova ternutno sezona će biti nešta kao Breaking Bad peta sezona, tamam da se sve raspetlja ali da ostane neriješena posla i za sljedeću, zadnju sezonu.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zato su mi prve 3 sezone dobre a onda su trebali zavrsiti ili na isti kalup a intenzivnije. Ovo sa trinity je vec mirisalo na koji kalup ce dalje ic jos kad se pojavi lumen nema dalje :D Ma Lajla je bila zakon :mrgreen:
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jesu to spojerli? :(
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisu, nisi nista skonto :D
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je peta sezona slaba skroz, sumnjam da cu je i zavrsiti.
     
  10. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Ma bola' fantastican show :D

    sadrzi sve sto se od jedne tv serije trazi, puno jos vise... slozeno i introspektivno izradjene karaktere, intrigu, kontraverzu, iscekivanja... slazem se da je vjerovatno show trebao zavrsiti nakon smrti Rita-e, no (iako malo slabiji) kvalitet i kontinuiranost je se koliko-toliko zadrzala i u nastavku emitovanja serijala.Dex-a za komsiju :D.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa jaruga, de ubaci komentar u spoilere :roll: Ti ubaci MAJOR spoiler u post bez ikakve najave, stvarno nema smisla :roll:
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Malo sam skrio ovaj spoiler radi onih koji nisu pregledali sve dostupne sezone.
     
  13. Senči

    Senči Novi član

    Najaca serija, neki dan sam odgledo ovu 5 epizodu Angel Of Death :D
     
  14. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    uh, sory za spoiler... ali bola, nemoguce da je neko dobio preporuku za seriju, a da vec nije pregledao 2-3 sezone :D.Kako god, two thumbs up za shoW! jos jednom mea culpa za spoilere :(
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zadnjih par epizoda je poboljsanje, vidjet cemo kako ce ici dalje.

    Inace za sestu epizodu su najavili povratak jednog starog lika sto ce navodno promijeniti tok serije zauvijek.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam zašto, ali ja odmah kontam Ice-truck Killer :D
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zato sto si upravu :D

    Vratit ce se buraz kao prikaza u stilu Harry-a po svemu sudeci. (neki dan je linkao clanak o Dexter-u na twitter-u, i na kratko je bio na listi kaskadera na imdb-u za ovu epizodu)

    Ili je Harry ziv :D

    Prvi iskljucuje Lumen, drugi smanjuje listu na prste jedne ruke, treci i cetvrti (da ne kvotam, producentica je rekla da je lik bio bitan u 1., 3. ili 5. sezoni) su zanimljivi...
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    "There is no light in you...there is no light in me"

    "Hey little brother...miss me ?"

    :D
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Serija je odlicna....pomalo uvrnuta....i sasvim je logicno da su neke sezone malo manje dobre nego neke druge, sto je u principu stvar ukusa....ali daleko od toga da su lose......ja sam znao pogledati sezonu u jednom dahu, ne spavam cijelu noc pa sutra na poslu kljucam cijeli dan.... :mrgreen: uglavnom, sve preporuke......
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Danas je stigla četvrta sezona i to u BR izdanju. :D


    [​IMG]