Dilema :S

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by BoLa, Apr 29, 2010.

  1. BoLa

    BoLa Aktivista

    Trenutno posjedujem konfu odokativno nesta vako: c2duo e6550, 4gb rama, hd4850 grafa.

    U zadnje vrijeme mi se po glavi vrzma da to malo updateam posto sam trenutno pri parama :p

    Jos uvjek ne mogu da odlucim da li mi se isplati.
    Racunar se koristi(tj. namjera je da se koristi) za software development(za sta je i trenutna konfa perfectly fine), i igre s tim sto vjerovatno necu pokretat neke prezahtjevne igre.(ciljam na WoW:Cata,Civ5, SC2 i ocasionally jos ponesto time Total War series :p ) uz blage primjese gledanja serija/filmova.

    Znaci dilema je sljedeca: racunar tj konfa nova koja bi omogucila da se osjeti ubrzanje u odnosu na trenutnu je oko 1500KM(odokativnih, i5 il nesta u tom rangu, bez monitora to imam) a druga mogucnost je da upgradeujem procesor na quad core koji koristi isti socket, i puknem jacu grafu(oko 900 kermi bi me ispalo dobra grafa i dobar proc malo je overpriced no dobro nisam skrtica :p ).

    Dilema: Da li mi nova konfa daje vece prednosti/performanse/slobodu u odnosu na predlozeni upgrade tj da li se isplati dodanih ~600 kermi ili ne? -Po meni se ne isplati, nakon cega se nadovezuje drugo pitanje a to je isplatil se uopste nadogradjivat trenutno konfu buduci da mi se nekako sve cini skupo a potencijalni dobitci perfomansi mali?(da sacekam jos jednu generaciju procesora? :) )

    Zakomplikovo sam ovaj post no dobro jebaji ga ne znam jednostavnije i ja sam se zakomplikovo u glavi a Enisa sam vec previse ispeglo na MSNU tako da me mrzi i ne smijem da ga vise pitam :mrgreen:
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja to ne bih nista dirao. Ovisno na kojoj rezi igras, mozda bi se mogla jaca kartica nabaciti, i tu ces vjerovatno osjetiti najvise poboljsanja. Na 775 quad samo ako ti izleti polovna/povoljna varijanta. Da si bolji warrior pa hajde, ovako nema smisla :D .
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sacekaj da naleti povoljno neki quad pa ga malo OC-aj a od upgrade-a, najvise ces osjetiti prelaskom na SSD. To te izadje dosta manje love, nemas neke potrebe za kompletan update masine, a sve i ako ti se 4850 pokaze slabom za neku igru, imat ces love da kupis jacu...
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    daj meni pare da svoju promjenim,bolje ce doc nego da ti svoju mijenjas :mrgreen: za te igre i takva je konfa prejaka :D
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ha, odlicne preporuke.

    Odustajem od ideje, i na taj nacin cu da ustedim 1,5k KMova. Sad mi ostaje drugi problem a to je sta kupiti sebi za rodjendan :smt003
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kada vec imas pare, pocasti sebe nekim 'kvalitnim' SSD-om (za rodjendan naravno) :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Definitivno SSD. Nista drugo nece pruziti takvo "ubrzanje" racunaru. :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Intel SSD 80GB za 300KM, HD 5850 polova za 450, tvoj CPU + 150 doplate za C2Q.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Upravo sta sam ja uradio, -SSD.

    Dokupio Q9400 i HD5850, druga mashina totalno. Ne moze se opisati, kontam jos barem 2 godine, prije totalnog apgrejda, ako nesto ne crkne u medjuvremenu.

    Lechi ce i ssd, ali cisto sumnjam prije jeseni.
     
  10. efo

    efo Komšija

    Gdje ces naci 5850 polovnu, sumnjam da je nekom dotrajala :D
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Lol, to je Enis njemu dao ponudu...
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Potpisnik iznad, bas kao i ja, mogu ponuditi HD 5850 za spomenutu cifru :)
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    da ne otvaram novu temu, razmisljam o kupovinu wd raptora, recimo onaj stariji model od 74 GB. interesuje me je li se neko susretao s tim modelom, da li donosi kakvu razliku u brzini rada i je li bucan. ovaj trenutni "kosi po usima". dakako, za storage cu uzeti jedan od 500 GB.
     
  14. BoLa

    BoLa Aktivista

    more ovo
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    obrati se enisu oko placanja i isporuke robe :mrgreen:
     
  16. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ma kakav Enis totalno je lame nema cak ni Quad core da proda. :mrgreen:
     
  17. GW

    GW Moderator

    Neko na oglasima prodaje Quad-a pa pogledaj.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Tog starog Raptora su po performansama generalno prestigli novi diskovi sa dvije ploce, pogotovo oni iz Black serije sa vise cachea kod WD-a.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ma kakav BoLa, kupuje i TechNet pretplatu, meni dva puta istekla dok on jos uvijek nije izvrsio "transakciju". Ne spada u kategoriju ozbiljnih kupaca.
     
  20. BoLa

    BoLa Aktivista

    KOji si ti zlokob. Pa ne prima mi karticu kako cu platit necu im golubom novac slat :shock: