DivX player do 100-120KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by malizoka, Oct 8, 2008.

  1. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Gdje ima da se kupi ovaj Philips 5960 i koliko je love od prilike?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Trebao bi da je oko 140-150KM (5980 je 180KM), a vidio sam ga zadnji put u EuroSpletu i SCompany-u u Pofalicima.
     
  3. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Evo gledam u katalogu od IT-a taj player kosta 169km , ja ih sad zvao kazu nemaju na stanju sad za sad
     
  4. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Pa sta je bolje kupit, ovaj pioneer 410 ili philips 5980
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pioneer, ali je najvjerovatnije kod nas osjetno skuplji.
     
  6. zootv

    zootv Novi član

    Evo vidim da se kupuje dvd divix player pa da i ja dam svoj prijedlog.
    Mozete kupit pioneera dv-410 ili dv-310 ovdje ih imate sve testirane pa mozete recenziju pogledat : CENZURA

    A moj prijedlog vam je da sacekate koji dan da ekipa na HDtehnici izbace recenziju Philipsa 5990 model.
    Navodno je zvijerka , što se tice slike i mogucnosti a duplo je jeftinij od Pioneera dv-410

    Stranica na koju je bio link sadrzi linkove ka warez sadrzaju, pa je link u skladu s nasim pravilima uklonjen. Moderator
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Koji je smisao ove poruke osim reklame spomenutog sajta?
     
  8. zootv

    zootv Novi član

    Ma evo gledam ti pitanje pa sad ne znam dali me zafrkavaš ili si ozbiljan ?
    Koja je smisao recenzije dvd playera kojeg se ljudima preporuca da izdvoje svojih 200 km ??
    Koja je smisao da procitaju o dvd playeru sve njegove prednosti i mane ?
    Ali ako ti imas neko dugogodisnje iskustvo sa dvd playerima i ako ih imas svaki dan na raspolaganju 30 komada onda bi te rado poslusao i ja.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Fol je u tome sto su se modeli koje ti predlazes vec spominjali u postovima iznad. Takodjer, navodis da se mogu kupiti "ovdje", gdje god to bilo, i na kraju zakljucak da se saceka par dana da se objavi recenzija nekog treceg modela.
     
  10. zootv

    zootv Novi član

    Da , to je zakljucak da se saceka da se obajvi recenzija Philipsa 5990 modlea koji je po dosad prikazanom debelo ispred dv-410.
    Ne govorim to bezveze vec je zavrsna faza u pitanju gdje se ubacuje firmware za prilagodljiv titl.
    Ujedno dvd uredno playa filmove sa externog harda od 500 giga.
    Uredno su ispitane svi zivi formati divixa , 1,2,3,4,5,6, .. Radi i packetbitstreem koji na pioneeru ne radi i stvara problem. Philips reproducira mpg filove kao i vob, wmv .
    Od extenzija cita sve nama poznate srt, text, sub.
    Trenutno jedini dvd player koji radi na 12 bitnom video procesoru i mediatek cipsetu a da daje ovako dobar prikaz video materijala i da mu enkoder kvalitetno radi bez da se treba kalabrirat.
    U ovom trenu pioneer zaostaje debelo za ovim philipsom.
    Vjeruj mi. A ti ako ces bit tvrdoglav , onda brisi recenziju.

    P.S nitko pod " ovdje " nije mislio na prodaju dvd playera nego kao ovdje mozete procitat o tim uređajima. Kontaš. Nema prodaje, nema marketinga ni oglasavanja. Nismo se skuzili.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tacno, ali ne treba biti toliko uporan i naporan. Postoji jako mnogo recenzija za 5980, a u principu je ista stvar samo sa dodatnom WMV podrskom (i to kompatibilnost nije 100%-tna) i USB 2.0 portom (i podrskom za 25 znakova). Nista vise, nista manje. I da napomenem da je kvaliteta izrade losija od prethodnika.
     
  12. malizoka

    malizoka Novi član

    Uzeo sam na kraju Philipsov model po prepouci Bahamuta. Sad, veliko pitanje, kako nastimati na ovom playeru da prikazuje nase znakove?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo mu stavi posljednji firmware (trazi na njemackoj stranici), pa onda jednostavno imas u opcijama "baltic, latin, central..." itd opcije za titlove. Radi sve bez problema, samo treba nastimati...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Ili alternativno neki community firmware sa odgovarajucim codepageom :)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slaba je podrska community-ja za 5980. 5960 je tu najinteresantniji koliko mi je poznato.
     
  16. Techofan

    Techofan Guest

    Kupio sam Samsung 1080p8 i kad priklucim na standardni tv subtitle font je mnogo mal.Moze neko da pomogne oko ovog problema ???
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Nula bodova, nemas za samsunga modani firmware kao za pioneer tako da si osuden da to trpis.
     
  18. dHM

    dHM Aktivista

    @ malizoka
    Ja imam taj philips ako mislis na 5980 i stavio sam firmware koji imas na ovom linku

    http://www.hdtehnika.com/phpBB/viewtopi ... a&start=10

    mogu ti reci da sam jako zadovoljan od kako sam ga stavio, odlican player je postao jos bolji, mozes birati sve od velicine slova, pozicije na ekranu i boje.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bilo bi lijepo da su zezancije oko subtitla jedini problemi sa tim dvd playerom. Primjetit ces vremenom mnogo gore stvari. Steta, hardverski je odlican player, ali je firmware (cak i onaj posljednji) najgori krsh.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Zato kupis pioneer jete da kosta ali je barem dobar.