DIY Sim rig

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, Jul 19, 2014.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    @selvin - ne bi polovno sa otpada u kucu. Tj. neda zena radi bebe, kaze peksino :D

    @dino - ma morao bi skontat i neki zglob za pedale, da se moze i ugao cicat, jer ako zavarim, nema vise vracke. Znaci, moram napraviti da se pedale mogu udaljavati kao i pod uglom cicati. Isto vazi i za volan, ugao i daljina. Nije problem napraviti sa jednom sirom i jednom uzom cijevi, al kako to fixirati kad ucicam, to je pitanje. I da nema ni sekunde drmanja, plesanja izmedju njih kad ih necim fixiram.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa isto mozes reci za polovno auto koje si kupio, da je peksino i ko zna sta se u njemu radilo :). A najbolje ti je ici na sistem da je volan fixiran i ne moze se pomijerati a da se pedale i sjediste pomijeraju.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. pac

    pac Komšija

    A kad auta kupujete to je samo iz salona/fabrike, ma dajte ljudi. Nema sta se danas ne moze oprati a u slucaju sijedista i presvuci.

    Da bude sve podesivo mozes tako uraditi sto uzu cijev ubacis u siru izbusis rupe na obje cijevi sa iste strane i ubacis komad metala/stift neki kako ne bi letalo nesto na fazon kao sto je sa spravama u teratani.
     
  5. rama

    rama Aktivista

    Rekao je fino da neće sa otpada u kuću. Auto, polovno ili ne, ne ide u kuću.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Zeljezo je jeftino, drvo i plastika nece drzati, aluminijum je skup (mozda neke stvari).

    Zamisli kako se drzi sic na ramu bicikla, treba ti taj patent, a ima i kupiti takve sarafe sa maticama :
    [​IMG]
    Sada zamisli kako izgledaju stari prozori sa mehanizmom za otvaranje na kant, trebaju ti te metalne vodilice za podesavanje ugla volana i stezes ovim sarafima za sic...
    Drugo je fazon bolesnickog kreveta, tacnije uzglavlje. Ravna ploca za ugao pedala (gas i kocnica) na svojoj straznjoj strani ima kvadratnu metalnu sipku koja se moze pomjerati, dok postolje ima "bravice" ili utore svakih 1-2 cm i kako pomjeras kvadrat u bravici povecavas ili smanjujes ugao... :| tesko objasniti ... slicno ovome ;
    [​IMG]
    Za klizace sjedista mozes iskoristiti samo mehanizam sjedista auta, a za ostalo koristi svoju stolicu ... ili nesto slicno po sistemu klizaca americkih plakara... zeljezno vinklo po kojem se krecu lezajevi ...
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    joj ti primjera, da navuce kakvu bolest u kucu :D
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma jok krevet, patent :D

    Sve se od zeljeza moze napraviti, zaista je zahvalno uz malo maste :D

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

  11. pac

    pac Komšija

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigao T500RS & TH8. FF je extra, MNOGO jaci nego na G25. Pedale - srednja zalost, morat cu ganjat Fanatec ClubSport Pedals V2, sa load cell kocnicom i onim premocnim progresivnim kvacilom. TH8 mjenjac je extra, pravo mocan osjecaj kad saltas.

    Cons: vent u volanu kad se upali je bucniji od svih ventova u kucistu, moras dobro pojacati zvuk igre da ga ne bi cuo. Volio bi da je sam volan nesto deblji, jos uvijek je ovo pretanko. Ovo koji dan cu da zavrsim rig pa da ovo sve montiram kako treba.

    Assetto Corsa sa ovim cudima je sada skroz druga dimenzija, drzim FFB na 100% i bukvalno ti lomi ruke :D

    [​IMG]
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    zar su bolje pedale na g25?
     
  14. black

    black Komšija

    Kojim kanalima si nabavio i koliko je kosta masina :D

    PS.neuredan ti sto :p
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    @dmr - bolje su ove od G25, ali i dalje nije to to

    @black - kupio i platio paypalom u Redcoon.at (oko 500 Eura sve skupa), stiglo jaranu koji tamo zivi i povukao mi sad kad je dolazio u BiH

    Btw, ako uzmem i treci 24"Dell, mogu sva 3 nakacit na 770 GTX pa da bude maskenbal, ne treba mi SLI da bi to radillo?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čuj ventilator u volanu. :p
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba grije se motor.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja ba, valjda 65W motor u njemu pa ga mora hladiti. Par likova je imalo situaciju da im bijel dim iz volana pocne, sprzi se sve unutra od toplote xD a imaju na YT modovi kako izvadit ovaj mali zujavac i stavit 14 cm vent, al to onda moras rezat plastiku kucista, ne bi to.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije to obicni shum venta, vec kao zujanje neko cudno. mislim da to zrak "struze" od nesta unutra. Tako da vjerovatno i sa Noctuaom bi se i dalje culo. Meni licno ne smeta, ionako pojacam na slusama da masine u igri vriste.