DIY Sim rig

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, Jul 19, 2014.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Da updateam:

    [​IMG]

    Cijevi su 5cmx5cm, 70 KM me kostalo 12 metara u Penny-ju.

    Sutra ce bit gotov dio koji ce cuvati pedale, volan, monitor, i jos neke sitnice :)

    Zna li ko gdje mogu jeftino / dobro odnijet ovo da se lakira i boja ispeche u Sa?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta je ovo, gdje sta dodje? :D
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    aaa koji si ti car :D
    za ovu spravu ces na kraju polagati da bi imao dozvolu za koristenje xD
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovako ce to da izgleda:

    [​IMG]

    Lomim se dal uzet jos jedan 24" monitor pa pravit triple-screen setup ili da kupim kakav 32-42 LED i stavim ga tu ispred :) Ako napravim triple-screen, onda kad god hocu da vozam morao bi sa glavnog PCa prebacivat ova 2 monitora tamo, sto i nije bas neka opcija :/
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Pazi samo da ti volan nebi blokirao pogled na monitor, svaka cast na projektu :)
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Racunaj na visinu sjedista ako neces skidati klizne nosace. Mada mislim da bi ovaj rig morao imati sjediste koje ces moci pomjerati naprijed-nazad.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Sta ce se ovdje moci pomjerati? Pedale i stolica? A palica je na slici ubitacna :smt005
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Pedale ce se moci pomjerati :)

    Zna li ko gdje mogu jeftino / dobro odnijet ovo da se lakira i boja ispeche u Sa? I kako se cijene krecu, odprilike?
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    a sto ces peci to nakon lakiranja??
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hoće Vedo powder coating da odradi...
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakav powder coating, boja tj. lak se moze peci u komori neposredno nakon lakiranja, temperatura 60 - 80C.
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Trebqo je reći onda da mu treba lakirer koji ima komoru... Mada, iskreno, za ovo mu ne treba komora
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    i ja se pitam sta ce mu komora i pecenje al et svakom svoje, powder coating je vrsta zastite od korozije i vlage koliko ja znam, kao sto je kod nas cincanje, ali i to treba samo na zeljezu koje je vani i izlozeno kisi i vodi, za nesto sto ce biti unutar kuce je obicno farbanje dovoljno, preletiti komplet ovaj ram polirkom cisto da se dobije cjelokupna glatka povrsine i ofarbati u boju i to je to, nema se tu sta puno razmisljati oko neke zastite
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovi majstori koji mi ovo prave mi rekose da ga odnesem na pecenje. Pogotovo jer ce ici u kucu, radi smradova valjda itd.
    Pa zna li ko gdje i koliko odprilike?
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa vidi s Jukom, onaj frajer sto je meni karambolku sredjivao prošlo ljeto. Gore u Hotonju. Odlično uradio.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko ti je love uzeo? Odprilike je to slicna povrsina
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    200km mi je uzeo mislim. Ali bilo je raditi, bila je ostecena na vise mjesta.

    Uno se zove, u hotonju.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Gotovo je, trosak sa materijalom, farbanjem itd 270 KM. Pretjerao sam sa debljinom metala, moglo je glat 2x2cm, a stabilno je ko stijena :) sad fali jos TV na ovu platu ispred ili na zid ispred.

    Fulio sam ovaj drzac za mjenjac, predaleko je, pa sam ga morao na gornju cijev montirati.

    [​IMG]
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    fino ispade. :D
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Postavi mjenjac pored stolice, dole i vise ce biti prirodan polozaj ;)

    Dobar :)