DVB-T, S and C Digital Video Broadcasting High Definition

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Sep 19, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Pa jesi dosao do dvb-c izbornika i pretrazivao preko njega?
     
  2. vicious

    vicious Novi član

    Da ne otvaram novu temu, ja cu se nadovezati na ovo prethodno (evo samo sam se zbog ovoga registrov'o)... :)
    Situacija je sljedeca: TV je LG LH3000, kablovska HS digitalna... Uspio sam skeniranjem kanala pronaci sve digitalne pa bih volio eliminisati onaj HS-ov "receiver" (koji je pravi piece of shit). E jedino sad ima zvrcka sto su neki kanali kodirani (Fox, Hallmark i sl.), ali pretpostavljam da mogu izvaditi iz receivera onu njihovu karticu i ustekati je u tv posto ima PCMCIA slot.
    Nisam neki strucnjak za sve ovo, ali koliko sam shvatio ti CAM moduli su razliciti zavisno od sistema kodiranja. Zna li neko koji meni CAM treba, tj. koji sistem kodiranja je na HS digitalnoj kablovskoj?
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Ako ih nazoves kao i bilo kojeg operatera reci ce ti da uslugu i kvalitetu signala mogu garantirati samo na svom STBu pa da zato ne mogu preporuciti nijedan CAM modul.,

    Nikakve veze nema "kvaliteta" CAM-a, CAM je jednostavan dekoder koji radi ili ne radi...zato nemaš njih šta pitat, vjeruj mi, da ti preporučuju, jer će ti uvijek preporučiti svoj STB jer imaju deal s nekim.....odi se dogovori da ti daju CAM na probu u neki SAT shop - ako radi...super...ako ne vrati...

    Ganjaj Conax CAM modul, radi na vecini kablovskih operatera.
     
  4. vicious

    vicious Novi član

    Ok, to cu onda i pokusati. Hvala za info, Nani!
     
  5. River

    River Novi član

    Nani (ili neko ko je upucen), da li je moguce napraviti neki "software upgrade" ove Sony Bravia 40V3000 kako bi se DVB-C ponasao kao sto treba, naime kako bi uspio pronaci digitalne kanale bez STB-a HS-a kojeg sam nedavno nabavio, ali kako neko rece to je stvrno "piece of shit" i rado bih bez njega?
     
  6. Daddy

    Daddy Novi član

    Ne znam da li šta može pomoći u tvom slučaju, ali ja sam na LG-u morao namjestiti u postavkama da je zemlja Finska :) da bi uopšte dobio opciju skeniranja digitalnih kanala...
     
  7. River

    River Novi član

    Istina, nisam probao, ali sumnjam da ce to rijesiti problem. Ja mogu uredno skenirati programe, ali za razliku od Samsunga, Sony pronadje samo 5 programa, dok Samsung pronadje sve koji su na raspolaganju (njih 24), s tim sto su samo XXX, SCT i Hustler kodirani. Sve ostalo radi normalno bez STB-a, ukljucivo FOXLife, FOXCrime, itd.
     
  8. Daddy

    Daddy Novi član

    E kod mene ne, većina radi ali kodirani su Foxovi, Hallmark i još nekoliko.

    A ako kod tebe pronađe samo 5, možda treba nešto oko frekvencija podesiti... ne znam jbg, samo nagađam :)