EVGA E-GeForce 7950 GX2 SC 1GB

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SamiRX-8, Oct 23, 2006.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hehe, onda će pasati Fortron od 550W? :)

    Ipak mislim da će pasti ova: NAPOJNA JEDINICA FORTRON 650W, EPS, HQ, PFC 239.50KM

    Još da nađem kakve testove i to je to :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj fortron od 650W ce sigurno bit dosta. Sigurno...
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Onda nemam više šta tražiti, čekam još od telecoma poziv kada će biti dodjele nagrade, kupiti napojnu, updejtati bios, uštekati grafičku i vidjeti kako to sve ide :)
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    ajd i nek neko kaze da se neisplati igrat igrice:D
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To sam i ja odmah govorio onima koji su govorila da nema od toga koristi, a u ovom slučaju je korist velika :)
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Bolje ih prodavati. Naravno, originale.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Ma ima tu i srece i nafake i drugih faktora :) Nije samo skil bitan :D
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma bilo bi garant dosta i dobrih 400-500W, recimo Seasonic od 430W :D Beton napajanje. Steta sto ga nema kupit ovdje. (meni je osobno svejedno :mrgreen:)
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Prodaj ti to odmah dok je dobra cijena i cekaj G80 za koji dan.
     
  11. CH1LE

    CH1LE Novi član

    Samire nadam se da imaš i monitor koji će tu kartu pokazati u punom sjaju 8)
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hehe, ma kod mene sve 17" LCD-evi po kući :) , imam sad ovu 32" Sony Braviu pa ću je nekad na nju nakačiti 8)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    kod mene spomenuta napojna jedinica radi savrseno sa spomenutom grafickom karticom, tako da imas moje preporuke :)
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hehe, ok, znači imam preporuku od onoga ko je i sam koristi, Fortron stiže :)
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Imaš Tagan u Plusu 550w, 250 KM. Lično sam testirao tu napojnu. Definitivno najbolji izbor.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    A zasto uopce ne bi graficka radila na tvojoj maticnoj?
    Ima PCI-E i to joj je dovoljno. Maticna ne zna dal graficka sadrzi 1,2,3,4,5,10 GPU-ova na sebi. Vazni su samo driveri od graficke.
    Moguce su komplikacije, ali nevjerujem da bi nvidija to samo tako "zalemila" 2 graficke.

    Meni je 17'' nekako... jako mal izgleda :oops:

    Daj kupi neku mrcinu, 20''+ :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije, da si pratio temu od pocetka vidio bi da nije. Tagan vise nije kao nekad.
    BTW, nema od 550W, sigurno si mislio 530 ili 580.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma gledao sam na nvidionoj stranici, potreban je samo update bisa- za tu matičnu :) , a na bratu je hoće li uzimati veći monitor, jeste, premalena je i meni 17-ka, ali šta je tu je :)
     
  19. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, 530, sorry do mene je. A da nije dobro to se ne bi složio. Jer testirali smo upravo i tu 7950 GX2 a i dvije uparene 7900 GT KO tj. u SLi modu.

    Konfiguracija je bila sljedeća:

    ABIT AN9-32X NF590 SLI Sck.AM2
    AMD ATHLON 64 4200+BOX DUAL CORE
    2x 7900 GT KO (SLI mode);
    2x Hitachi 250 GB Sata300
    4x 512 MB DDR II 667 Mhz Kingmax.

    Inače testove smo radili 3 dana u mnogim programima i nije se pojavio ni najmanji problem.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne radi se o tome, nije da ti Tagani rikavaju ili slicno, nego su puno losiji u odnosu na neka druga napajanja(povelik pad napona na 12V railu, niska efikasnost, nemaju uopce pfc...)
    Jedan Seasonic ga tuce na svim frontama...

    Pogledaj review na ovom site-u:
    http://www.jonnyguru.com