Far Cry 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Jan 22, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Rekoh vam ja da mi u novim screenshotovima FC2 postao tmuran, siv ...
    Moncho, jezik pregrizo ... nije valjda tako loš ? :D
    Isključivo na tvoju "recenziju" nisam htio ni instalirati ni igrati Brothers in Armns : HH, trebam li isto postupiti sa FC 2 ?
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A mene zanima gdje ces je ti kupiti. :lol:

    Nije tmuran kad podesis brightness i gammu, bilo je i kod mene blijedo dok nisam postelio to.

    Jel neko nasao gdje ugasiti blur?
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  4. GW

    GW Moderator

    Neću je kupiti uopće. :D
     
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Svi se nešto žale. Ne valja ovo, ne valja ono. Da keširate nekih 60 Eura na igru kao što se radi u ''svijetu'' odigrali bi vi tu igru najmanje 5 puta uz istraživanje svakog mogućeg ćoška.

    Sada opet malo zalazimo u sferu ilegalnoga, ali moram reći da me nervira to što neko da sitnih 3 ili 6 km za igru koja se radila 5 godina i na kojoj je radilo preko stotinu inžinjera-progamera-dizajnera i u koju su uloženi milioni, i onda je samo instalira, odigra nekih 10-15 minuta, razmaženo sitničari i nađe barem 10 mana, te dotičnu igru deinstalira.

    Više nego išta bih volio da se stane na kraj piratima pa makar i ja nikada ne odigrao ni jedne jedine igre ako ju sebi ne mogu priuštiti.

    Mislim ono, gradite nešto 5 godina i u to uložite mnogo truda i novca, i onda dodje neko i kaže ''bzze''.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Svako ima pravo da govori šta hoće za igru, bez obzira koliko se igra godina pravila. Ovo u vezi cijene igara (60€) : Pa zato Hansel postoje recenzije i metacritic. Neću dati 60€ za igru koja ima ispod 60% neki prosječan rating. Pametna raja čita recenzije i iskustva drugih, pa se odlučuje na kupovinu igre.
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Nećeš dati ni za onu koja ima prosjek 99%, da budemo realni.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    ako nesto ne valja,onda ne valja.necu drzat igru na kompu ako ne valja ;) za to oko kupovine pirata se slazem,kod nas igru dloada sa FZ ili kupi za par marki i pljuje na sva usta.izrises igru ako ne valja,kad te neko pita kakva je kazes ne svidja mi se i vozdra :)

    ja koliko sam primjetio fanboyi pljuju igru samo zato sto je port sa konzola,nego sto to ona zasluzuje zapravo...
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    Hansel, ja u svojoj kolekciji imam preko 30 tak originalnih igara, Call of Duty series, Crytek igre i druge, prema tome nemoj mi molim te da pricas o pirateriji ovdje. Sta ti znas kako sam ja dosao do primjerka FC2, mozda upravo pisem recenziju za neki online ili pak offline chasopis, pa sam dobio igru prije nego sto je izasla. Ja napravim pre-order igre za koju mislim da je potencijalnih hit. Meni je samih pocetaka smrdilo na ovo sa FC2 i njegovim zahtjevima. Mozda je i crysis kriv, sto je ipak postavio prevelike standarde sto se tice grafike. A to sto raja nema odgovarajuci hardware i nalazi to kao razlog da pljuje po doticnoj igri je pogresno, ali eto.

    I dalje stoji moje, FC 2 nije ni do koljena Crysisu, ma koliko god to bolno bilo za neke, cak sta vishe bolje odigrajte orginalni FC jos jedanput umjesto FC2
     
  10. Hansel

    Hansel Komšija

    Nisam rekao da niko ne kupuje original. Gdje sam napisao? Ali realnost je bliže tome nego drugoj strani. Ako je istina to što si napisao, onda maksimalni respect.
    Moje je mišljenje da je bolje odigrati par dobrih naslova u godini, ali pošteno ih platiti, a ne kao što je kod nas ''u većini'' slučaj, kupiti oko 50 naslova pa onako, formalno ih odigrati, čisto da se može reći da je odigrao.
    Malo smo zaspamali, odnosno ja sam počeo.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar je FC2. Grafika - prihvatljiva, nisam ni ocekivao grafiku kao u Crysisu. Radnja solidna, mada sam tek poceo igrati. Da nemam spremat diplomski, vec bih presao fin komad. :(

    Croshair ima, samo ga treba ukljuciti u opcijama. Iako je grafika manje zahtjevna nego Crysis, ovo ne ide na Very High postavkama, koristim High, a Bloom iskljucen.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stivi, ja sam diplomski spremao 10 mjeseci zbog igara. :lol:

    Nego sto ne koristis vhigh? Kod mene pici sve na vhigh i ostalo sve na on, i bloom i sve. 1680 reza.

    Na dx10 cini mi se da ima malo laga kad vrtim mishem, al sam ga vrno na dx9 i ostavio sve naj postavke i ide ko po loju.

    Mouse sensitiviti sam pojaco do kraja, jedino mi tako prihvatljivo igrat.

    Probaj to.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, imam 15FPS sa very high i 1440x900, os je xp sp2, tako da igram u dx9.

    Mouse sensivity ne diram, nego povecam/smanjim dpi po potrebi.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    a koja ti je ono grafa, 4850? :? Mora to bar duplo brze ici..
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Veceras cu i ja da je poigram vala, treba da mi stigne, kao dar od jednog dobrog AHBABA :roll: :smt006
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije djabe ono "nvidia The Way It's Meant to be Played" :!:
    Hahahahaha.... Salim se naravno :mrgreen:
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    1. To nije igra

    2. ovo je Bosna

    3. Koga boli briga za grafiku?


    Kakav moncho ba

    Zar stvarno mislisš zaobić BiA?? Što se tiče stranih recenzija, nemoj čitat samo ocjene i sažetke, nego lijeo pažljivo pročitaj recenzije i skontaj šta ne valja, a šta valja, šta ima, a šta nema. Ja recimo slutim da je ovaj BIA najbolji dosad. Clear Sky ima prosječnu ocjenu 73% samo zbog tehničkih problema, a igra je u stvari fenomenalna
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    Da malo pazljivije cistas i ne lupas gluposti vidio bi da pise crytek igre ( farcry, crysis,crysis:warhead), ali ne zelim da stvaram nepotreban flame!
    sorry za OT moderazzijo, ali jednostavno morao sam.
     
  19. igor.g

    igor.g Komšija

    obje krize su benchmark "igre" ionako, kao sto je i far cry bio u svoje vrijeme :lol: :wink:
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali je Far Cry svojevremeno izgledao odlicno i na medium detaljima sto se ne moze reci za crysis. Prvi FC je bio bas wtf kada se prvi puta vidjela grafika a crysis bas i nije.