Far Cry 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Jan 22, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zapravo i ide, do mene je. 50FPS, ono je sa Ultra High bilo 15FPS, ocito neka od opcija zakolje sistem.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa na ultra high sa 2xaa meni ide 36 fpsa :? Trebalo bi tebi bar 40
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I kod mene na vhigh 1680 i 2xaa ide oko 30-40 fps. Pravo glatko i igrivo.

    Jel ko probo savanu zapalit koktelom? :mrgreen:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam, meni 2xAA ide sporije nego 4xAA...

    Probao sam ponovo Ultra High i 1440x900, bez AA, ide oko 30 FPS, meni nedovoljno. Ili je do procesora ili je do drivera. Prije ovo drugo.
     
  5. Dexx

    Dexx Aktivista

    Jesil probao optimizovane drivere za far cry 2?
    Mada ti nece puno pomozi zbog procesora...
    U mene ide oko 50 fps 1280x960 ultra high 4xAA Q6600 i HD8450
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos uvijek sam na 8.9, valja mi isprobat sta novije. Skidam zadnje sta bude na HWB-u. :mrgreen:

    Edit: nema novije, e ne dam 50MB za drivere koji nece nista promijenit (nikad nisu). :lol:
     
  7. Dexx

    Dexx Aktivista

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo i ja probo, zasad igra izgleda odlicno :D. Performanse isto dobre ide na 40 fpsa na 1680x1050 na ultra high ali shadows moraju biti na very high, ako stavim na ultra high odose fpsi na 10 :). Kako je kod ostalih stanje sa ovim oko shadows-a?
    EDIT: Ali evo restarta igru i sad ide i sa shadows na ultra high na oko 30 fpsa. Kako sada vidim izgleda da ce se sa novijim driverima puno poboljsati performasne.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kaze covjek zadnje sta bude na HWB. I ja isto, ne istresa mi se limit i ovako sam profuro gigu.
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    Pa eto kod mene ide nekako 1920x1200 AA4X i AF16x i sve je na max :)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koje drivere koristis?
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moncho ti si abuzenze, i neracunas se. :lol:

    Svi znamo sta ti imas.
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja još nisam složio ove komponente što sam nabavio, ali pretpostavljam da ću moći solidno (1440x900) igrati na AMD 4200 X2, 8800GTS 320 MB (320bit) SC, 2 GB DDRII (?)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Clockao proc na 3.4GHz (dalje ne ide stabilno), grafa je na 700/2200, probao sam 8.10 drivere, skinuo samo njih. Rekao bih da bolje ide, sad je 1440x900, 2xAA, sve max osim sjena na high, framerate 30-35-40, uglavnom 35. Igrivo.

    @Hansel: moci ce bez problema.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Definitvno mislim zaobići BiA. Igrao sam ga u internet klubu, igra me razočarala. Možda ne kao i prvi BiA, ali ovo je miljama daleko iza Call of Dutya 2. Far Cry 2 ću odigrati da lično vidim kakav je ustvari.
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cuj sad igrivo 35,gdje sad ono "nista ispod 60" :mrgreen: il su ove konzolaske igre napravljene da klize i na nizim framerate-ovima :?:

    Bas sam probao kod sebe ove iste potavke,ista reza isti detalji 2XAA+16X AF,proc na 4ghz grafa na 700/1770-2000 25-30-35 u indoor i preko 40 al bez AA przi pravo 40-50 :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Igrivo je, kad se 15min natezes u 15FPS. :mrgreen: Odjednom ti bude igrivo. :lol:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Heheh, FC2 nema nativnu WS podrsku :), zaboravili je ubaciti :), ovo je V- umjesto H+, kako pametno nema sta :)