Far Cry 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Jan 22, 2008.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma


    typo je, nije "prosao" nego "probao" :D jebi ga...
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Dozivjesmo i to Far cry nam dolazi sa konzola na PC :roll: , nema sumnje da cemo se naskidat patcheva za vizuelna poboljsanja.
    Hajde bar da bude dobar gameplay hebesh shadere :)
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    po review sto sam citao na raznim stranicama, kazu da je pc verzija jaca na grafici (normala 8) ) , izgleda da su je dodatno dotjerali za pc
     
  4. nFare

    nFare Komšija

  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    50FPS na 1280x1024 i 4xAA :D Ima da leti FC2.

    Jos je ovo DX10 mod, u DX9 ce to biti jos brze.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Sve ce vama biti jasno kada pokrenete FC2, zasto su ovako performanse "dobre"

    Usudjujem se reci da orginalni FarCry ima bolju grafiku ( vishe pologina) od FC2. Crysis je i dalje car grafike.Aposluno je nemoguce staviti u istu recenicu Crysis i FC2. COD4 ima bolju grafiku od FC2, cak i cod2 dx9 ima bolju grafiku od FC2, stalker:Shadows of Chernobil ima bolju gorafiku od FC2. Na svakom kutu sve vidi da je igra DOSLA sa KONZOLE!!! i da je pisana sa namjerom da ide na konzolu, PC verzija je samo usputna.

    Po meni, FC2 je ispod prosjecna igra! :? Uopce FC2 nije vrijedan imena Far Cry
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Ma daj presudjujes o igri na osnovu nekoliko ss-a, polako, nije sve u poligonima :)
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Odigrao sam jedno 30 tak minuta, 0 bodova!!!
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, evo i ja je napokon zaigra, nema onog zivota, lomljenja grana ala Crysis,3D oblaka, tmurne su boje nekako..grafiku na stranu, kao sto Moncho rece, bas se vidi da je sa konzole, objekti sa kojima mozete vrsiti neku interakciju blinkaju/svjetle, nema tackice kod ciljanja, sto zanci da uvijek moras zumirati kad zelis da pucas. Igra leti na 1680x1050 2xAA, Dx9 mod, sve na maximali. Evo jedna slikica savane:
    [​IMG]
    EDIT: otvrtio benchmark sa ovim postavkama i ide 36 fpsa
     
  10. GW

    GW Moderator

    Baš me zanima gdje ste kupili tu igru. :lol:
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Ako je tako kao sto kazete bruka je da nakon godinu dana neka igrane nadmasi krajsis sto se tice fizike u igri, valjda ce gameplay valjati :?
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Ne bitno je gdje i kako sam dosao do svoje kopije igre! Samo navodim svoje impresije nakon 30 minuta igranja. Naravno dati cu jos koju sansu FC2 da se pokaze, ali za sada ono sto sam vidio, ne obecava nimalo. Ako na stranu grafiku stavimo, niti gameplay nije nesto. Prilicno 'robotsko' kretanje bode u oci definitivno, izuzteno los los sistem ciljanja,rekacija neprijatelja kojeg pogodite granici sa smijehom, tri kapljice izlete iz covjeka ( sto nikako nije plus u ovoj igri). Mah jednom jednostavno FC2 boluje od sindroma konzolitis.
     
  13. Bishop

    Bishop Novi član

    Nadam se samo da će ovo polako primjenjivati u svim igrama tako da će ta opcija izumrijeti u potpunosti.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ok je to, ali haj gledaj ovako: lik ispred tebe stoji 3 m, ti pucas a fulas ga. Pa neces ti ni u stvarnom zivotu dici pusku na oko i gadjat ga sa 3 m tako :roll:
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako da iskljucim blur, da izidjem na pocetku iz one sobe sa 2 kretena, i da ukljucim x da vidim dje nisanim? :smt005
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    nema X-a. A samo prati sta ti onaj govori, uzmi pusku sa stola, i uzmi par onih medikitova iz kutije na zidu. Onda ce ti otvoriti vrata
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Jesi igrao COD4 na hardcore modu, ista stvar, nemas ni u stvarnom zivotu nisan osim kad ides na zoom :)
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    meni puno bolji od Crajse . pustite grafu i te folove igrajte World of Goo , pojede obje igre za dorucka sto se tiče igrivosti :lol:
     
  19. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Zalijepite si homemade crosshair na centar monitora i VOILA problem rijesen :D
    Na drugom forumu igru hvale, ovdje neki pljuju. Ja mislim da bi trebala valjati, barem se nadam.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je igra odlicna, mnogo optimiziranija od crysisa, konacno mogu sve staviti na vhigh i ukljucit AA na 1680. :smt003