formatiranje diska

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Apr 16, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. woland

    woland Aktivista

    koliko se obicno naplacuje formatiranje diska? meni je to jedan prijatelj radio nekoliko puta, ali mi vise ofirno da ga zovem, a posto mi se komp ledi haman svaki dan u prosjeku jedanput, vrijeme je za formatiranje :D no, kako ja to ne znam, treba mi strucna osoba :p
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Ja licno kad to radim ako mislis na formatiranje diska i instalaciju sistema nanovo sa driverima i ostalim znaci sve iz temelja podic nanovo, ja to radim za 20KM e sad kakve su cijene s ostalima stvarno neznam mada mogu bit siguran da ne radi niko ispod 25-30KM to....neznam stvarno..
     
  3. woland

    woland Aktivista

    da, da, na to mislim :D
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    eh pa to je to ,ja se bavim isto tim stvarima i radim to za 20KM a kod ostalih je sigurno malo iznad te cijene a ne pomisljaj zvat one servisere iz kojekakvih firmi otici ce ti najmanje 30KM po satu :D a oni vole to razvlaciiiittt eheheh ;)
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zovi ti tog prijatelja opet. Gdje ces to placati. Ako te interesuje kako da sama uradis samo reci, pa ce momci sa foruma napisati guide za tebe.
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    U servisu uzimaju,cini mi se,44 KM za format i instalaciju windoza.

    Ja uzimam od musterije do musterije.Raji dzabe,normalnim 20 KM,a ove malo debljeg slajpeka zalozim poprilicno. :mrgreen:
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Tako je i kod mene hahaha , prvo ispitam u kakvoj je situaciji pa onda palim po usima :D uglavnom ja to radim za 20KM i samo nesto jos, nemojte mislit da se ovdje ko nabacuje za posao il slicno NE vec samo govorim o cijenama medju serviserima i raji koja to zna radit..
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ja inace to ne radim nikom. Ponekad nekom haveru. Kafa i serbe meni dosta. Jos ako ima kolac :mrgreen: rahat
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja bez petobe ni rodjenoj mati nebi dizao sistem...
    ...petoba je cijena na koju ljudi kad cuju
    1.respektuju te
    2.misle da znas vise od ostalih
    3.nezovu te kad im se modem nece konektovati...
    ......
    Kod mene je petoba
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Puno je petoba.Neko sa imalo pameti ne bi toliko platio. :)

    Treba reci jednu recenicu i onda te respektuju,a ona glasi:

    ''Ovo ti je svuda 50 KM,ali ja cu ko tebi uzeti 20 KM.''

    Da ti pare,a jos te i voli i opet ce te zovnuti i nekom preporuciti. ;)
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam bezbroj puta ljudima koje slabo viđam džabe formatiro disk, instaliro win, čistio viruse i ostala dosadna sranja. Šta ću kad imam dobru dušu.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma


    [​IMG]
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    bliza raja placa kafu, rodbina od raje 10KM, dobre rodice 0KM, ostali 20KM :)
    doduse sad sam presao na to da mi donose kompjutere, ja ih prikljucim na drugi monitor, i lagano dok nesto radim formatiram itd...

    kad smo vec kod toga, moji najdrazi "kvarovi" su:

    1) wait for dialtone...
    2) kupio novi mis i prikljucio ga na ukljuceni kompjuter, mis ne radi (desilo se par puta i nijednom osoba koja je to napravila nije pokusala da ugasi kompjuter ili ga resetuje...beton)
    3) outlook express terminira internet konekciju

    easy money
     
  14. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ovo ti je otprilike cjenovnik u BiH: :D

    Benq.........20 KM
    Zilo...........20 KM
    Dog_Father.......Kafa i serbe (Kolac...optional) ako je dobro raspolozen :D ...cca. 3-5 KM
    Stihoklepac.....50 KM
    vnm_....20 KM ako mu nisi rod
    BiceBolje....besplatno
    Qler...vjerovatno djaba jer je slab na zene (nema konkretne ponude za sad) :D
    Tvoj drug....0 KM (ofirno ga zvat)
    Plus....25 KM

    neka jos ko da ponudu pa da ovaj cjenovnik plastificiram.... :D
     
  15. drdamir

    drdamir Aktivista

    Hahaha!!! I ja radim dzabe, zao mi ljudi valjda, a ako se ko zahvali lijepo od njega. Primam i novac i robu! :D
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ma uradi to sama. :roll: :mrgreen: :mrgreen: samo backup svih (korisnih :mrgreen: ) podataka. ubacis boot CD za windows i eto ga.
    pita te staces radit, a ti njemu reci " Hocu da formatiram disk!!" imace respekta prema tebi :D ma ne fakat, evo jucer sam formatiro disk (sa novom instalacijom wina) i lagano je. valjda znas engleski :smt001 :) :) :)
     
  17. GV

    GV Komšija

    S obzirom da si djevojka ponudi kafu i kolače (bezbol palicu pri ruci) i odredi termin, stajati će pred vratima
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ja se nudim za porciju chevapa 8)
     
  19. woland

    woland Aktivista

    joj, super ste ljudi :D bas sam se fino nasmijala ovako na sabahu :D sto se mog formatiranja tice, sve mi se cini da cu zvati onog prijaatelja, ipak :p ne smijem ja to jos sama probati, nema sanse...
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ma nije ti to kakav rizik. :| :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
Thread Status:
Not open for further replies.