Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije, jer je Alonso bio na totalno potrosenim gumama puno brzi od bilo koga, po sekundu-dvije. I to bas onda kad se osusilo. Pogle samo razmak na kraju. Istina da je Hamilton jako puno pomogao Alonsu, ali bi svakako pobijedio. Pogledaj samo formu Masse. Otrese ga Hamilton na kraju. :lol:

    Ocekujem da ce sad i RB i McLaren biti bijesni zbog promjene pravila. RB ce se morat dobro potrudit da prestignu Ferrari, jedino sto Alonsu bas ne ide u prilog je bodovna razlika i Massa.

    Ovo je utrka koja inace i ne lezi Ferrariju, a sad su odjednom dominantni.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    McLaren ima daleko najbrzi bolid u miksanim uvjetima.

    "Sjajne" strategije za Massu se nastavljaju, svaki put ga ostave da oguli gume do kraja, ko mu je 5-10s iza predje ga kroz boks jer majmuni nemaju pojma.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Hamilton je od jurenja Vettela nakon uputa iz boxa naglo usporio i zato ga je Massa stigao, pa valjda smo gledali istu utrku. Vettel je od tri sekunde prednosti nakon izlaska iz pita imao zaostatak od 5-6 sekundi. Sto ga je Webber stigao ako je on "jurio" za Alonsom?

    Evo da ostavimo za Njemacku, ako pravila ostanu ovakva, pa da vidimo kako ce biti na full-dry, posteno?
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako je otrese = zabiti su u njega Mario Kart style onda da :lol:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne znam gdje se to vidi. Ja nisam vidio. Samo sam vidio briljantnu voznju. Glupo je to reci za bolid sporiji 1.5s od najbrzih. NEMA TEORIJE da moze biti brzi cak i po onakvim uvjetima. Uostalom, nije bas da je Hamilton prestigao sve ispred sebe po onakvim uvjetima.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da, bukvalno ga je "otresao" Bulla i dalje najbrži bolid na gridu.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je sve tacno, ja ne tvrdim drugacije. Ali je Vettel danas bio los, vidi se u odnosu na Webbera koji je uvijek negdje iza. Vettel se drzao samo dok je bio na celu, cim izgubi tu prvu poziciju on totalno potone. :lol:

    Vazi. ;)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Massa ga je sa 2s prednosti po krugu mogao lako proci. Ali nije. Zato je iskljucivo Massa kriv za kontakt, mada ne mislim da je za kaznu.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Eto, razumijemo se. Niko ne kaze nista na timsku odredbu za Webbera? Meni djeluje da se dogovorio sa timom ove godine i da se ne trudi narocito kada je iza Vettela zbog sranja od prosle godine :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo može biti idiot poput Hamiltona pa da sa ovakvom situacijom u prevnestvu nešto sad reskira.

    Kako kod okreneš Vettel ima ogromnu prednost, a opet je drugi. Čovjek drugi završi i radujete se kao da je odustao :lol:

    Vizač utrke je definitivno Alonso, odradio je fantastičan posao.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je jasno kao dan. Ove godine je Webber jadna vodonoša.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I presao ga je cim ga je stigao, nije sad da se vozio 5 krugova iza njega.

    Schumi je za identicnu stvar dobio 10s stop/go na pocetku utrke ali Hamilton nece nista, vozac/sudac/utrka Britanski.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Dobro je Alonso na press konferenciji rekao - nema nekog pretjeranog razloga za zadovoljstvo kad je Vettel uvijek na podijumu :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mogu se slozit s ovim. Hamilton je bio bolji u onoj kanti. Imao je Alonsa iza sebe.

    Obzirom da su timske odredbe dozvoljene, jasno je sve. Ko je gledao utrku zna da je Webber bio brzi, ali tako je to. Sjetimo se samo Alonsa&Masse prosle godine (Njemacka?).


    Ipak je bio predugo iza. Sve vise od dvije krivine je predugo. Ne trebas to porediti sa MSC-om, jer je ovdje razlika u brzini drasticna, kao da prolazi HRT-a ili Virgina. :lol: Mozda bi se i s njima sudario. :lol:
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sad bi volio naci tvoj quote kad sam ja rekao kako su radili sve da zadrze Schumacher-a u godinama dominacije a ti si odgovorio kako su to radili zbog sporta.

    Dvostruki standardi ftw :lol:

    Ova sranja su ionako trebala biti ilegalna kao mnoga ranije (DDD, f-duct, flexi dijelovi) jer krse osnovno pravilo o zabrani promjenljive aerodinamike, sad sto su u FIA-i majmuni to je druga stvar.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisi mi nikako jasan. Ako mislis na 2006. i mass dampere, i to je uradjeno za Ferrari.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne, nego na 2003. i 2005. kad su mijenjali oblik kvala, gume, sistem bodovanja i sta sve ne samo da Schumi ne bude dominantan, onda je to po tebi bilo zbog sporta, kad je obrnuto onda je utjecaj Ferrari-a :lol:

    I btw mass damper-i su isto trebali biti zabranjeni od prvog dana, i ukinuti su na zahtjev tvog dragog Ron-a ako si slucajno zaboravio :lol:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ti pricas kao da sam ja bio za dominaciju Schumachera, upravo suprotno.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pravdao si tadasnje promjene na stetu Ferrari-a kao "spasavanje" sporta, citaj malo pazljivije :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, naravno da je bilo tako. Kad je neceg previse pa doku*** svima.

    Nego, osvrcuci se na neke slicne dogadjaje u proslosti, Ferrari nikako nije mogao napraviti aktivni ovjes 1993. (Newey izjavio u skorijem intervjuu), niti je uspijevao napraviti motor sa berilijem tamo 1999. Obje stvari su zabranjene.

    Jos nesto, Bernie je uvijek imao Ferrari pod posebnim ugovorom. Samo onako da se podsjetimo.