Fujitsu Venus

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, May 16, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    [​IMG]

    [​IMG]

    Link: http://pc.watch.impress.co.jp/docs/news ... 68533.html
     
  2. GW

    GW Moderator

    Mislim da su se rano počeli hvaliti. Uopće nisu ni sigurni kad će Venus stići na tržište.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Svi imaju istu politiku kada su u pitanju marketing i promocija proizvoda.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ljudi kako inace ide sada Fujitsu kako im je Siemens ispao iz igre slabije ih vidim na nasem trzistu barem kada su laptopi u pitanju, nije nesto da sam obracao paznju i dok ih je bilo.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sami su se ukinuli "kvalitetom" svojih laptopa
    ;)
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    "Pa dobro to" nisu se bas ukinuli ima ih po web shopovima, ali ima li ih itko kod nas u prodaji ili su se fakat malo povukli sa odredjenih trzista. Ja sam malo surfao po njihovim stranicama i manje vise vidim iste laptope kao sto je bilo i dok je bio Fujitsu Siemens, samo sto je sada logotip samog Fujitsu. A sto se tice samog kvaliteta laptopa kao sto sam vec jednom naveo na ovome forumu, kod mene jaran prosle godine uzeo u Austriji Fujitsu Siemens onako ljepu konfig. C2D, 4 GB RAM, neeka nvidia i ostalo manje vise standard, i mogu Vam reci da me pravo iznenadio, jer nema nikakve veze sa Fujitsu Siemensom kakvim smo mi poznavali ovdje u to vrijeme pravo ljep lap.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Nemojte ici van teme. Fujitsu procesor i kooperacija sa Siemensom na polju notebook racunara nemaju nikakve veze.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pa sad da nema nikakve veze...
    Znam neke Primepower servere koji vise visili po servisima nego sto su radili, svaki njihov produkt pa makar bio i proc ja bih gledao sa rezervom.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da je IT previse uhodan za ove stvari, samo uzmimo Cell i njegov uspjeh van PS3 konzole.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Davno su prošla vremena Cyrix-a, Alpha-e, Winchip-a. x86 arhitektura (Intel) je dominantna. Ovaj procesor to sigurno neće ugroziti, ali definitivno ima mjesta na tržištu za njega.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Upravo zato mi, korisnici, ispastamo. Nesto je prihvaceno kao standard - a moze dosta bolje. Steta, ali mi jos dugo necemo vidjeti drasticno brze procesore. Opet, vecina softvera ne iskoristava ni ovo sto danas imamo, tako da i nema mjesta zalbi.
     
  12. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Kolko sam vidio sa ove topografije Integrisanih kola. Venus mi i nije nešto baš bogat keš memorijom, vjerovatno zato i troši manje energije. To su morali nadomjestit puno, puno efikasnijim jezgrama ako je tačan navod da je 2.5 x brži od Itaniuma 2. Šteta je što nemamo makar još jednog ozbiljnog proizvođača CPU.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma


    Šteta što te AMD nema pa da tako od oka otkrivaš arhitekture.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Oce li neko WhiteNinja, pomjeriti sat za, barem, 10 dana unaprijed.
     
  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Redovno kasnim zato što mi je spora konekcija :smt005