Full custom watercooling by sena

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sena, May 13, 2013.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Pa taman prilika da nauci :mrgreen:

    Nek bude sa srecom da nista ne zeza i daj nam slika cim prije.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mene zanima jos da li ce moci koristiti ovo vodeno i kod slijedecih konfiguracija,npr. ako promijeni CPU/GPU,hoce li morati mijenjati neke dijelove ili ce moci nastaviti koristiti ove dijelove,ako se budu mogli koristiti i za naredne dijelove/konfe to ce biti prava stvar..
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa naveo je odmah u prvom postu da ide samo na GPU only vodeno (što se tiče grafa) iz razloga što često mijenja grafe tako da može opet iskoristiti :)
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jos jedan primjer je centralno grijanje. Evo i do 5 stepeni razlike...

    "Water under pressure boils at a higher temperature...where the elevation above sea level is approximately one mile (1600 meters), the atmospheric pressure is about 83% of a standard atmosphere, and water boils at approximately 95 degrees Celsius."
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali u tim slucajevima se radi o pritisku u cijelom sistemu cime ti direktno odredjujes na koju visinu ce pumpa bacati vodu, tako da tu napor pumpe i nije bitan. Ovdje cijeli sistem nije pod pritiskom pa je bitan napor pumpe koji direktno odredjuje na koju visinu ce pumpa moci pogurati vodu. Primjer, ako pumpa moze baciti vodu na 30 cm, a visina izmedju rezervoara i najvise tacke sistema 40cm neces imati nikakav protok u sistemu. S tim da svaki novi hladnjak ili koljeno povecava otpor u sistemu, a samim time i potrebu za vecim pritiskom pumpe.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nadje me :D

    Tako je.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Uglavnom zelim ti svu srecu u tom projektu :D ... Jedva cekam slike da vidim kako je to sve ispalo
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bas te i ne kontam, znam koje su komponente potrebne, sve su navedene u prvom postu, imam i okviran raspored u kucistu, ali mozda se jos promjeni, iako ce to vjerovatno biti to.
    Jedino sto nisam znao je sta je pritisak kod pumpe, ali sam bio eto blizu, a i to nije bitno, uzeo sam DDC po preporukama.

    Imam pomoc.

    Hvala svima na finim rjecima, sto se tice anatomica i pitanja, da moci ce se koristiti, cpu blok podrzava sve intel sockete do sada, a gpu moze da pokrije chip cak i u titan karte.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sad imam malo bolju sliku o tome sta pravis i ono sto si pitao za farbanje kucista :)

    Hoces li farbat?
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ako sam dobro shvatio, sa svake grafe koju hoces hladiti vodom ti skidas hladnjak, i stavljas taj u koji pumpas hladnu vodu putem tog sistema (pumpa, radijatori, cijevi...). zar se skidanjem originalnog hladnjaka automatski ne gubi garancija na uredjaj, tj. graficku karticu? nadalje, posto si ti "sejtan", i svako malo cackas i vadis te graficke, hoce li ti biti dosadno svaki puta skidati cjevcice i zajebavati se s tim? :D
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Zar mogu skontati ako skines originalni hladnjak ? :S
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa odvrces sarafe, koji su cesto obojeni i tim skidas tu farbu, zatim, vrlo lako se moze primjetiti po pasti.
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Pa dobro, ali male su sanse da ce otici graficka ako nije dosad, pogotovo ako uzmes u obzir da je OC, mislim da su manje sanse da ostvari garanciju ako crkne od OC nego sto je skinuo hladnjak.
    Sreca pa to nije slucaj sa CPU :D
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa upravo o tome i pricam. ona ce crkunti od OC-a, a ujedno se moze ispustiti garancija zbog hladnjaka, jer je teze ustanoviti da je riknula zbog OC-a :)
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Skidas hladnjak, ali takva je igra, ako nema naljepnicu na sarafu, ako nesto bude samo vratis, i tesko da ce skontati, pogotovo kod zastupnika, mozda proizvođac skonta ali tada si ti vec dobio zamjensku, dok neki proizvođaci nemaju s tim problem, kao MSI na primjer.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Garanciju ces da ostavris 100% ako ti grafa od overclocka crkne, jer oni nikada ne mogu da saznaju da je od overclocka riknula, mogu da sumnjaju, ali ne mogu da dokazu.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedino mogu skontati kada je nekim custom biosom posaljes u walhallu :)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Netacno, nema uređaja koji takvo nesto moze da vidi kada je graficka vec mrtva, barem koliko je meni poznato, a znam da su uredno reklamirane asusovke dc2 gtx 670 sa custom biosima.

    Postoji jedino jedan nacin koji je vise puka teorija, da se odlemi bios i zalemi na neki third party uređaj i tamo pregleda.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto bi bila teorija? Ja bih tako uradio. Ako postoje uredjaji koji flashaju bios, zasto ne bi bili i uredjaji koji samo iscitaju sta je zapisano?