Gaming/3D Modelling Rig

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Dec 5, 2014.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo da i ja napravim temu o svom mezimcu, nadam se da nisam ofulao podsekciju.

    Anyway, odlucio sam da koju marku zaradim na pc-u, onako rekreativno, pa sam odlucio osvjeziti pc, promjenit cu dosta toga, a uz to i malo gaminga i overclocka

    Narucio sam sljedece komponente

    Intel i7 5960X
    Asus Rampage V Extreme
    Corsair Dominator Platinum 2666 MHz 32GB
    2x GeForce GTX 980 4GB
    CoolerMaster 1200V Platinum
    Jos jedan monitor, u pitanju je Dell 2414H, jer ocajno mi fali workspace-a, sinoc sam nest vjezbao u 3dsmaxu i napatio sam se sa jednim monitorom.
    Jos jedan ssd 840 EVO 250GB za raid 0
    I periferiju cu ponoviti
    Tako da cu kupiti Logi G500S, i logi G510S.

    Ako koga zanimaju cijena i dobavljivost, nek se javi na pm, ili neka pita ovde.

    Idu slike kad sve stigne.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fina masina za gubljenje vremena :))pa da ti potraje
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovo je DDR4 masina ?
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pravo pitanje je dal' ce biti vise za gejming ili poslao :D

    U svakom slucaju, dobra masinica, mogao si okvirno onako napisati za koliko si to sastavio, ako neces ovdje baci privatno da mogu usporediti cijene - no rush.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bogami za posao, ovo mi je stari i kupio da zaradim koji fening, do sada je sve samo prdilo, hhahahahah. Upisujem sljedeci mjesec kurs za auto cad, pa onda za catia, pa maya, 3dsmax, i itd.


    Da pionir DDR4 masina.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Uredu je ici na kurs, ali tople preporuke da slobodno vrijeme iskoristavas tako sto ces modelirati, nebitno sta i nebitno koliko je. Da li planiras frilanserati (freelancer) ili se negdje uglaviti, na budget :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec imas (pre)jaku masinu s kojom mozes zaraditi lovu. Nema niceg sto nova masina moze a da ta koju imas ne moze.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa za pocetak, cu ganjati freelance poslovi, viditi cemo sta buducnost nosi, modeliram svaki dan, koristim online tutorijale.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znam, ali znas mene, uvijek zelja za boljim.
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kreni modelirati za review-e onda, znaci minimalno zarade ali za onaj dobar review i 5 star feedback, tako se napuca account da kasnijes mozes diktirati bolje cijene i lapati jace poslove. Ne mozes se probiti na ovim sajtovima ako pocnes od nula review-a sa jakim cijenama, to moze vecina potvrditi, ali sretno u svakom slucaju - bori se :)
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sena, toliki cash na komponente, a ona najvaznija ti je od 24" :)
    Dvije 30ke iz Koreje brate, a mozes i Dellove ako polovno nadjes.

    Ja da idem na modeliranje, radije bih uzeo 2x 30" monitora i malo slabiji proc, i onako ce prdit pored svih CUDA cores :)
    Po meni workstation, ako nema nekog lokalnog raid 1/5 nasa, mora imati barem 2 veca diska u raid1. Ne znam jesi li ikad dozivio disk crash da ti 3 mjeseca rada nestanu u sekundi...
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg nemam mijesta, plan je bio dvije 27-ice, ali jedino sto mi na sto moze stati je jedna 27-ica i jedna 24.

    Ako mi u buducnosti iskrsne veci sto, lahko je kupiti.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Btw razmisljao sam i o raid1, jeli mogu imati i raid 0 i raid 1 u isto vrijeme?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koji apsurd da je stol problem. Uzmeš onda fino 27" 5K iMac i riješiš sve probleme sa zapreminom.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Rađe cu prodati ovo sve i kanit se posla, nego uzeti apple proizvod.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Očito je koliko hoćeš "ozbiljno" da se baviš modeliranjem, inače bi ti bilo svejedno šta se nalazi u kućištu.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa za sada je sve rekreativno, ganjat cu freelance poslove, pa cu vidjeti, mlad sam, ima vremena, ovo cu ja sljedece godine otplatiti bez 1% modeliranja, tako da novac nije problem.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    bar danas nesto ovakvo nije problem nabaviti, montiras na sred stola i rasporedi monitore kako hoces a dodatni pikseli ce ti puno znaciti kad je modeliranje u pitanju :)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Najs, kud se ovoga prije nisam sjetio, jbg, drzat cu neko vrijeme 24, pa cu je zamjeniti za 27.
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Sena, znam da dosta likova koji se bave grafickom obradom koriste Apple masine, jesi probao raditi na njoj dosad ikad ili ne zelis probavati uopce radi nekog tebi poznatog razloga?