Gaming/3D Modelling Rig

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Dec 5, 2014.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Eto jedan lijep primjer, momak je shvatio da nije bilo potrebe da neke komentare napise kako jest, pa se ispravio. Hajde ljudi, ohladimo malo glave, ako vas neko i iznervira, probajte ignorisati ili ako je uvreda, postoje moderatori za to. Ne morate se ni izvinjavati, pa ni brisati komentare, dovoljno je samo da ne nastavimo sa svadjom, vec da pricamo o temi. Dajte linkove, slike, 3D modele, benchmarke...tu smo o tome da pricamo :D

    Ja sam radio par sitnica u 3D, gmax sam koristio ako se dobro sjecam imena. Uglavnom za Flight Simulator neke sitnice. Tako da Sena evo zadace za FSX, kao sto su napravili ovaj terminal za Minhenski aerodrom, ti napravi model Sarajevskog :D

    http://forum.aerosoft.com/index.php?/topic/34657-mega-airport-munchen/
    [​IMG]
     
  2. black

    black Komšija

    AutoCAD nemoj ni uciti ako nemas namjeru da pravis tehnicku dokumentaciju jer nije ni zasta drugo.Tacno poludim kad moram ga korisititi.Najvise koristim CATIA ali nisam sad neki ekspert.Na mojoj konfi iz potpisa radi ekscelentno i to verzija V5R2014.Nisam 100% siguran ali mislim da bi mogao ubaciti i Quadro zajedno sa GeForce karticama i da onda u postavkama odredis koje aplijacije Quadro da koriste.
    Sad sam skinuo Cinema4D jer nemam iskustva sa 3D modeling aplikacijama jedino SketchUp i Vray ali nisu ni sa tim toliko losi rezultati.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam dvije Quadro grafe i ne vrijede para za 3d max. Za Catiu Ok,al za Max jok, performanse nikakve.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    samo jedan savjet koji prvo dajem sebi pa onda svima ostalima
    kad nešto hoćete da promjenite u životu krenite od sebe
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Napravio sam male izmjene, umjesto corsair dominator ram-a, uzet cu g skill koji je 250 eura jeftiniji, i uzet cu jos ssd crucial 512 gb.

    I umjesto g500s misa uzet cu g602, tj. danas sam bas isao placati kaparu u winwin.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pocelo je.
    [​IMG]
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Haj to raspakuj da ih vidimo da nemoram ići na EKWB
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    A i ti bi trebao da uzmes od sene EKWB full cover blok za tu R9 290 kartu kad vec imas sistem vodenog hladjenja u PC-u. :D

    I sve neke PC masine a niko slike da postavi :p
     
  9. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Već uzeo od sene taj blok prije jedno dva-tri dana
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    U pon stize svasta nesta, pa cu ih onda raspokovat i uslikat zajedno sa tim stvarima.
     
  11. black

    black Komšija

    Uradi neki timelapse build ;)
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Danas isao u winwin, pokupio hrpu stvari, medju njima i monstruozni 5960X.

    [​IMG]
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jao, to osmojezgreni. :D
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yup, 16 threadova. :mrgreen:
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Sena, taj cpu je 18+, jede malu djecu, imas li ti godina za to? :D Zezam se, nemoj se uspalit :D

    Nego da ga spalis i jos bolji kupis :D
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moj slijedeci CPU :mrgreen:

    Neka je sa srecom Sena i da te zapadne odlican primjerak za OC :wink:

    Daj jos koju sliku ostalih komponenti :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da trebas ovaj preskocit, pusti i druge da sta kupe od Sene. :mrgreen:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx raja, sutra ide jos slika.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo jos dvije slike, ssd-ovi spremni za akciju, i jedan shot maticne kroz pakovanje, lijepo mi je zao raspakovat, hahahha.
    [​IMG][​IMG]
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Otpakuj to Sena da vidis kako ti lezi taj OC panel u ruci :mrgreen: