Gaming/3D Modelling Rig

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Dec 5, 2014.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja se salio gore, hehehhe, nisam radio, uzeo bi da ce pc biti striktno za 3d modelling, ali s obzirom da volim i pograti igre i potegnuti koji oc, zbog toga nije opcija.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Apple je sa svojim powerpc procesorima rulao graficki dizajn :)
    Prije 20 godina.

    Ko je koristio PC cijeli zivot, nema apsolutno nikakvog razloga da predje na mac radi gfx dizajna, 3d modeliranja i sta vec ne.
    Sve sto moze PC moze i Mac i obrnuto. Mac mozda ima promisljeniju integraciju fonti ali to su sitnice.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sad kad i Apple koristi x86 CPU i sve isto kao i klasicni PC, nema potrebe za njim...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Apple i 3D ne ide vise skupa. Ide ako ces instalirati Windows na iMac, a to onda gubi smisao

    A 2x980 za 3D, to mozes tati maglu prodavati :D 3d max tek od 2013 verziji koristi donesto GPU za izcrtavanje viewporta. Ali ako ima puno objekata na sceni onda je i dalje brzi CPU rendering viewporta. A Max i vray i dalje koriste samo CPU za rendanje 3D scene.
    A i dalje najstabilniji i najpopularniji su Max 2011 i 2012, znaci GPU usage 0%, sve CPU radi.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne znam ja vedo, znam xx ljudi koji koriste gesilu za 3d modelling.

    Naravno u pitanju je samo rendering, a ne iscrtavanje u view portu.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A koliko je to xx, 00? :)
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehhehe, dvojicu znam, jedan ima cetiri gtx 690, a drugi cetiri titana, 3 gtx 980 i 5 gtx 970.

    Ovaj prvi voza porsche 911 gt3, znaci jasno je o kakvoj klasi ljudi govorimo, da ne bude zabune ne ocekujem da cu i ja vozati porsche........
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    De ti planiraj napraviti neku "nasu" igru :)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakvoj i kako se to ljudi dijele na "klase" u zavisnosti koji auto voze? Kakvo djetinjasto razmišljanje...
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj ti vise odbij, sta sve bukvalno shvatas.

    Pricas o bagri nekoj, zbog tebe i tebi slicnim ljudi su i pobjegli sa foruma, mislis da si prepametan, spusti se na zemlju.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Molim moda da zakljuca temu, da bi izbjegli daljna prepucavanja.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najlakše je malo srat' pa kad ne krene kako si zamislio "buhuhu modovi zaključajte temu ovaj me maltretira". :lol:
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahhahahhahahahahhahaha, evo padam od smijeha imbecilu jedan.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobro evo neću više da ti se stanje ne pogorša, i da vidimo te famozne rendere za par mjeseci. Mada sam ubijeđen da neće biti ništa od toga.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da oglasio se veliki psiholog pa sad i procjenuje moje zdrastveno stanje, :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

    I da ne bude nista, koji tebe kurac boli, moj stari je dao 10k, nisi ti.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    ovim stavovima na postovima i psovanjem me tjera da se ubuduce preselim na drugi forum. Nit postovanja nit smisla
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    ovim stavovima na postovima i psovanjem me tjera da se ubuduce preselim na drugi forum. Nit postovanja nit smisla
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta treba nea da postujem, ti ljudi ne zasluju ni gram postovanja.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja vidim ovu temu kao cisto kurcenje kakav je tata komp kupio. Imun sam prilicno na ove stvari, ali kad vidim kako se ljudi olako razbacuju pa se jos otvoris temu da se pohvalis, pa jos ovo sa klasama ljudi :D Kao sto baha kaze, nista ne!a od tvog modeloiranja, bolje ulozi novce u nesto drugo, npr neki fensi faks pa se zaposli, pa onda kad zaradis svoju lovu da vidimo hoces li tako olako ulupat toliku lovu u komp :D
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jos jedan biser, aj na hakera sam naviko, on materi kontrira.

    Po hakerovoj teoriji, cijela ocn rig rubrika bi bila kurcenje, jos pogotovo ako uzmemo u obzir njihove rigove.