Gaming/3D Modelling Rig

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sena, Dec 5, 2014.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    :mrgreen: :mrgreen:
     
  2. jakuza

    jakuza Aktivista

    tacno tako i dode,ovaj cu ja da uzmem kad bude ova konfa na prodaju za jedno pola god. :)
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jarane ne nadaj se mnogo, ja je vec kaparisO :mrgreen:
     
  4. jakuza

    jakuza Aktivista

    tko prvi mladoj,tako ce biti ,ako si kaparisao onda je gotovo
    vec frka a procesor u pakiranju,sta ce biti kasnije tek

    :lol:
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Heheh naravno druze ko prvi :wink:

    Sto se mene tice da Bog da se Sena smirio i malo uozbiljio pa se zadao u taj 3D modeling i ne prodao kompjuter dok ne zaradi za bolji , makar ga ja i ne kupio :)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Nego ja imam ideju, da mi napravimo ovdje "porodicno stablo" ili ti ga "komponentno stablo" da znamo cije su gdje komponente i ko bi od koga mogao kupiti sljedece, da se zna ko trguje s kim, ko ima garantni list i tako to :mrgreen: Jer recimo sad je misterija gdje odu Senine komponente kad ih KingT proda :mrgreen:
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sto se tice cpu-mbo, to ostaje duze vrijeme, iz prostog razloga sto je intel "namjerno trom" i tesko da ce izaci nesto vrijedno upgrade, jedino ako izleti 10 core cpu. :mrgreen:
    Eventualno ako zatreba ram-a vise.
    @selvin
    Dobar, dobar :smt005 :smt005 :smt005
     
  8. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ja čekam kućište Obsidian 900D da bude naprodaju :smt007
     
  9. jakuza

    jakuza Aktivista

    brate da je on za 3d modelinga i da zna da radi,nebih on pokazivao sada tu komponente nama
    vec bi se naslo za njega mjesto,i nebih uzeo tu igracku od cpu-a vec bi isao na ozbiljnije rjesenje Intel Xeon E5-2699-v3 ,36 threadova 45 mb l3 kesha
    pa da se lagano pocne uciti
    a nebi kupovao 900d,rapage xtreme,vodene blokove,itd...

    uzobiljiti ce se on sada,i treba da bude pametan da iskoristi sve to sto je nabavio,jer jedini to ima,sada samo neka lagano pocne prve korake,ima uvijek support i turtoriale
    ali znam gdje ce se ovo zavrsiti

    [​IMG]
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kakve ba xeone ti spominjes, trofl, pa necu raditi modelling za avatar 2.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Njegov zivot nek radi sto zeli
    sto se mene tice nek se popne na avazov toranj i nek skace na glavu to je opet on sebi uradio...
    sta bi trebali rec za noobove koji konzumiraju cigarete i godisnje dadnu cca 1500KM ako je malo ozbiljniji ... :D
    Zapalis tisucu 500 KM on ovo makar moze prodat ;)
     
  12. jakuza

    jakuza Aktivista

    a sta ces ti raditi ,hoces li nam otkriti tajnu
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta ja znam, kakav posao ispadne to cu raditi.
     
  14. jakuza

    jakuza Aktivista

    a sta li ce to da ispadne,i sta znas i u cemu znas da radis ?
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj kristijane ne peglaj i ne rise.

    Rekao sam ti vec ima mjesec dana da cu ici na kurs za auto cad, pa onda za 3dsmax, pa onda za catiu.

    Btw kad vec cupas zivce, da i ja tebi malo, gdje su tebi ti tvoji quad sli i uber setupi sto spominjes svako malo?
     
  16. jakuza

    jakuza Aktivista

    malo kulture senade,ipak sam stariji od tebe,i drago mi je sto si to uzeo,ali da rijesimo jednu stvar- sta od svega toga nisi mogao na 4930k
    kazes ides na kurseve,licno znam ljude koje su se specijalizovali samo za rad u jednom alatu,i rade to vec godinama,i uvijek kad ih pitam kazu drug ima toliko toga da se unaprjedi i nauci
    a ti ces da odes na kurs i to je to

    rekao sam uzimam prvo dvije grafe,sli ,znas i sam da bih to imao odmah da mi odgovara,ne zelim da kupim nesto sto mi ne odgovara
    i meni ne kupuje babo to ,nego ja ustanem u 7 sati i radim nekada po 12 sati,kod starog u radnji,i kad kupim nesto od 1000 km
    5 dana poslije nisam dobro,jer znam da sam napravio gresku,a ti tu pokazujes hiljadama vrijedne komponente s jednim opravdanjem da
    ces ti kao sada da pocnes da zaradujes od toga,i kao za tvoj pocetak rada(ucenja) treba pc od 10000 km-ova

    opet ti kazem prijatelju,meni drago sto si ti to sve sebi nabavio
    jedini si koji to imas,i u bih ima toliko extremnog hardwarea da ga ima kao malo gdje

    i moram ovo da te pitam koje je tvoje prvo racunalo koje si posjedovao,i tvoj prvi crossfire ili sli?
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gdje sam ja rekao da ovo nisam mogao i na 4930K, mogao sam, ali izletile pare za upgrade, i rekoh why not.

    Dalje se necu s tobom niti s bilo kim raspravljat za sto cu ja koristiti, da sad uzmem cekic i sve slupam, moje je i imam pravo da radim sa hardwerom sta hocu.

    Prvi pc koji sam imao je neku geforce 3 karticu, i kakve to veze ima sa ovim?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Haj'mo nazad na temu, a tema je slinjenje nad Seninim komponentama :D Znaci u to ne spada iskazivanje ljubomore i opravdanje ko, sta i zasto ne. Milioni ljudi na svijetu trose pare u nesto sto vole i vi nasli Senu zaebavat na forumu koji treba da okuplja ljude koji vole to isto :roll:
     
  19. jakuza

    jakuza Aktivista

    ok senade,svu ti srecu zelim i uspjeh u radu
     
  20. black

    black Komšija

    Kurs ce ti sigurno dati osnovu a poslije ces lagano sam vjezbati.Fin hardware nema sta , jos kad mu blagi OC puknes ima da jede sve zivo.
    Po meni je puno bolji izbor i7 od Xeon-a.Xeon ima samo ECC podrsku ali to je to.
    AutoCAD mi je najmrzi program od svih kojih si nabrojao.CATIA je po meni preglomazna , milijardu nekih modula.Pogledaj SolidWorks i Inventor, odlicni programi koji imaju vjerovatno sve funkcije za design.
    Autodesk proizvode mozes besplatno skinuti sa student licensom.