Gaming konfa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, May 31, 2009.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa probaj sa drugim RAM-om, zavrti Memtest86 da checkiras taj. Neobicno bi bilo da se OCZ i Asus ne vole, ipak su to glavni proizvodjaci u svojim bransama - najvjerovatnije su neki cipovi sa RAM-a osteceni. Probaj i promjeniti slotove u kojim je memorija.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    ubacio A-Data 2x2 GB 800Mhz i zavrsi instalacija iz prve. Nista, moram vracat ovaj OCZ.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Rekoh ja :) Samo mi nestalo struje sinoc pa nisam ostao online :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    novi problem. Svaka igra nakon par minuta zaledi. GRID nekad i u samom meniju, ne reaguje na ctrl+alt+del, alf+f4, ctrl+esc, alt+tab. Ja stvarno vise nisam pametan sta je sa ovim racunarom..
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Da nije slucajno do ATi grafe????
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    mora da je tako.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa probaj i sa blagoslovljenom nvidiom iz svog kompa :roll:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    sto su se nasli ATIjevci uvrjedjeni
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Boze sacuvaj, nego fakat vidi jel ide na toj ti 8800gt, a znam kakav si peh s ATijem, da je 1 od hiljadu felerican, imam osjecaj da bi ga ubo'...
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    ma tuga mi ba, zove rodjak diktira mi jos koje igre da mu instaliram a ovo nista ne fercera..sad cu probat drivere koje sam dobio uz grafu. Odvrtio HAWX benchmark test, proslo sve ok, average 84, i u meniju igre gdje je pisalo prosjecni i max fps - zaledi. :cry:
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj i ati u svom racunaru da otklonis sumnju da se ploca i grafa ne slazu.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    necu na svojim racunarim da se zezam sa driverima. Sad cu instalirati drivere sto su dosli uz grafu (nadam se da su stariji nego ovi najnoviji sa AMD sitea), ako bude isti belaj onda cu ubacit 8800GS pa cemo vidjet. Nadam se da se nece cekat puno povratak robe iz Geneleca.(ako je do grafe)
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nemoj bacati ambalazu
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    sve sam sacuvao.
    EDIT: instalirao drivere koji su dosli uz grafu, GRID zaledio nakon 3 sekunde voznje.
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Je li se računar ponaša čudno sa OCZ ili A-Data memorijom? Ili je situacija ista sa bilo kojom memorijom?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ubacio svoju 8800GS, odvozio 4 kruga GRIDa, najnormalnije. Pa to nije normalno koji sam ja peh sa ATIjem. Da nema mozda kakava fora kod njihovih grafa za koju nisam cuo, pa da rade normalno? :x

    @Looney - racunar ne moze instalirati ni Win sa OCZ ramom, sa A-Data sve ok fercera.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Je li ona ploca iz prvog posta? Jesi li uradio update biosa?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    najnoviji je BIOS. P5qL Pro je ploca.
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    E jbga onda ostaje samo testirati grafu na drugom računaru. Kakve su temp grafe?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da bi se uvjerio je li bas do graficke ili do kombinacije ploce i ati-a preporucujem instalaciju grafe u drugi komp, da ne bude da dobijes drugu karticu pa opet isto. Nemas sta brinuti za drivere ba, uninstaliras forceware, udaris sisterm restore point, instaliras ati drivere probas. poslije uninstaliras ati drivere, vratis restore na predhodni rest. point i ponovo instaliras forceware :)