Gaming konfa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, May 31, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    nemam je sta testirati, kazem ti, ubacio 8800gs i pici sve najnormalnije. Znaci da ostalo fercera kako treba. Dobar joj je cooler, temp u idle su 47, load 75 max.

    @dmr - ganjam vec apdjeta da ovo cornem za kakvu nVidiu, nemam ja vise ni zivaca ni vremena se zaje*avat sa ATIjem, sinoc do pola 7 ujutru sam se bakcao i pokusavao i moguce i nemoguce.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je tako onda uredu :)
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    probas u FurMark v1.6.5 ako tu prodje uredu je sve...

    meni grid na 4850 sa ukljucenim aa zaledi odma na startu takodje
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    meni je ledila GTA4, GRID, HAWX i Fallout 3
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Koji ti je driver, Ati ima problema sa driverima za 4770 grafa je zelena, maltene izasla prije nekoliko dana,

     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    sta vise reci za takvu kompaniju, pustiti u prodaju grafu za koju nemaju ni driver..pa ima li iko jos sa ovog foruma 4770? A svi oni site-ovi koji su pisali reviewe ove grafe, nikome od njih nije ledila.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovo je ujedno i prvi problem koji se javio sa 4770 kod nas, do sada nije bilo povrata cak sta vise jako je velika potraznja.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nikakvih problema nije bilo sa 4770 tokom testiranja.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    jel ja nesto pogresno radim? Glupo mi, u zadnjih mjesec dana uzeo dvije ATI i obje nisu radile. Doduse, obje sam stavljao na ASUS ploce (P5Q i P5QL-Pro), mozda je do toga. Stvarno sam zelio pruziti sansu ATIju, al dva puta se opekoh - necu vise :|
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ima kod mene kolega Asus P5B Deluxe + ATI 4870 Club3D i fercera bez problema, nije nemoguce da si dobio i defektan primjerak grafike ali vise o tome dok probaju u servisu, pa se cujemo u ponedeljak.
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Placebo efekt :lol: :lol: :lol:

    Vrlo moguce da se radi o defektnom primjerku graficke...
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Na kakav ti operativni sistem to stavljas?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Vista 64bit SP1 (skinut SP2 preko Windows update-a). Isti Win koristim na svoja 2 racunara, kod Juke i jos kod bar 5 drugih ljudi.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moguce da ATI nije dotjero drivere za vistu 64bit i 4770.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mogu se neki zaliti da imaju lose drivere, ali ja nisam nikada naisao na problem sa njima, osim sa foldingom pod nizom drivera u CF konfiguraciji. Kasnije sam otkrio da je bilo do lose instalacije sistema. Kako god, ATI nije mahalska firma ili Creative, a ima vec toliko korisnika HD4770 i 64-bit Viste da kad bi bilo problema, ATI bi vec izbacio hotfix (kao i uvijek dosad).
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    bujrum do mene na kafu pa se uvjeri.
    a rodjak je citavu vecer igrao (sa onom 8800GS) i niti jedan problem nije imao. Znaci da ostalo sve 100% fercera.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Probaj kartu u render konfi, ne moras u glavnoj. To ce te kostati 30-40 minuta (restart, uklanjanje nv drivera, restart, instalacija ati grafe, instalacija ati drivera, brisanje ati drivera, vracanje stare grafe).
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    probat cu veceras.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja subotom uvecer uglavnom isprobavam lavor pored kreveta, a graficke i sl. stvari su ostavljene za radne dane. :)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    da udovoljim znatizelju, probao na ovom svom render PCu (Intel ploca, Silverstone 500W napajanje), zastane slika na 5-10 sec, pa opet krene, pa kasljuca (kao da imam 256 rama) onda opet krene normala pa opet zaledi na 5-10 sec i sve tako.
    EDIT: evo sad je skroz zaledilo, vec par minuta se ne pomice.
    EDIT2: uspjelo Alt+Tab, evo sta je izbacilo (sad ne znam dal je to izbacivalo dok sam igrao i bile te kratke pauze ili kad je skroz zaledilo):
     

    Attached Files: