Gaming konfa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, May 31, 2009.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    99% da je crkla grafa, vracaj to u Đenelek. Moja HD4850 kad je crkla, izbacivala je probleme sa korumpiranim driverima... onda artefakti, pa onda nema ulaska u Win.
     
  2. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Potpis.
    2 puta sam imao problema i to samo nakon instalacije novih drivera. Oba puta reinstalacija i brisanje starih i sve je šljakalo. Evo i sad samo prodao 3850 ATI i ubacio 7300 gt od Nvidije i nema nikakvih problema. Unazad 4 godine koristim ATI kartice sve od x 800 serije, 2600, 3850 i nisam imao nikakvih problema.
    Ja bih to probao i čisto na nekoj mašini sa XP baš radi toga što je friška serija ta 4770 ili pak vrati u đenelek nek oni testiraju.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nema se tu sta vise probavati. Defektna kartica i kraj price.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Vedo eto ti sutra graf. budi dostupan, pripemi sitnog i neka ti je sretno sa Nvidiom.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    thx. Zvali su me iz Geneleca jutros, poslat ce valjda brzom postom. Mojne zaboravit poslati garanciju za tu GeForce. :smt006
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    A koju si Nvidia-u uzeo?
    Da sam na tvom mjestu ne bih mijenjao, jbg desi se da dobijes defektni primjerak...
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzeo je GTS 250 za 100KM vise od HD4770 :smt076
    50% vecu cijenu placa za 15% bolje performanse :roll:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    9800GT je isto oko 300 KM kod njih. Nemaju mnogo izbora sto se tice nvidije

    @kaca - ma koji sam ja peh sa ATIjem, dobio bi ja opet defektnu kartu, pa bi ispalo da ih ja przim :lol:
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    HD4770 je jaca od 9800GT :smt004
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    dzaba kad necu ATIja, never ever never ever again :twisted:
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    A GTS 250 je 9800GTX?
    100km je puno za 15% nisi trebao mijenjat

    EDIT: Vedo i meni se desilo sa 8600 da su 2 kartice bile defektne ali eto istrajao sam :D
    Kad sam im vratio drugu pitali su "Pa sta im ti radis" :lol:
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    je*aji je, dao sam stoju i necu da razmisljam vise o grafi, hocel ledit - nece li.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    9800GTX+ da budemo precizniji.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja sam te zvao :) , sto se tice garancije ostvarujes je racunom. Ak ti sada ne dodje racun dobit ces ga sa iducom nasim vozilom kada bude islo za SA, jer moraju razduziti tu staru graf. u magacinu da ne peglam vise ljude dole oko papira i onko sam morao raditi malverzacije da posalju graf prije nego sto stigne stara tak ak bude sta falilo ja sam donji :) . Kada zavrsimo sve sa povratom i napravis comp da radi rjesit ce mo papire, no sikiriki nije u cilju izgubiti musteriji zbog garancije. P.S. NE BACAJ ambalazu od bilo cega dok sve ne isprobas pls .
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja bih sve ljude koji bacaju ambalaze hardverskih proizvoda u kontejner bacio. Pa jos uvijek imam kutiju od GF MX440.
     
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Potpis...
    I ja cuvam (otprilike) sve sto sam kupio. Neke mi je stara bacila :roll:
     
  17. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Imam i ja kutiju od iste grafe :D Al fazon je sto kad sam ja recimo uzimao konfiguraciju i sve sam sastavio u jednoj firmi(necu govorit kojoj) i fino reko da zelim da mi oni sastave radi garancije ali da mi posalju kutije sve i vidi cuda nisam dobio kutije :(
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imtec pretpostavljam :mrgreen:
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma hajde da je 15% nego nije ni toliko :D

    Sto se tice kutija, da sam sve cuvao, trebao bi mi jos jedan stan da ih smjestim. Pa samo sam 5 kucista i 6 monitora promijenio (jedan od njih 22' crt, umjesto dvije takve kutije moze kauc da se stavi), maticnih i grafickih da ne pricam :D
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa kad prodas HW, jednostavno das i kutiju koja dodje uz njeg...