Gasite li kompjuter kada je nevrijeme?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by zilo, Jul 14, 2006.

?

Gasite li kompjuter kada je nevrijeme?

  1. Da

    33 vote(s)
    100.0%
  2. Ne

    0 vote(s)
    0.0%
  1. zilo

    zilo Komšija

    Zadnjih dana u Sarajevu je bilo dosta problema zbog grmljavine.Internet nije radio,struje je nestajalo,crkavale su televizije(80-ak TV-ova na HS kablovskoj je riknulo)...

    Bezicni telefoni su najgori.Najvise slucajeva kada grom opali u kucu izazvano je upravo njima. ;)

    Raja nije upoznata,ali u Sarajevu 90 % zgrada nema gromobrane,jer su isti u ratu pokidani od granata,gelera...ili ih je nasa bagra poskidala.Zato ja gasim sve,od bojlera pa do pegle. :mrgreen:
     
  2. Chem

    Chem Komšija

    obavezno iz struje i ugasim mobile da mu ne izgori mreza u slucaju bum....... :mrgreen:
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Ma ja,nema fajde ako se ne išteka iz uticnice. :)

    To sam zaboravio navesti u pitanju. :D
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne gasim uopce, iako nemam nikakvu zastitu.

    BTW danas me zvao jaran. Udario grom negdje blizu njega, pa mu komp ne radi. :D Zove me da provjerim je li sta prezivjelo.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne gasim skoro nikada. Jedino me je strah da mi modem ne rikne :mrgreen: , a struja nek nestaje, imam UPS :D . Uvijek idem sa razmišljanjem hajde neće na moju kucu, iako mi je u ovih zadnjih par dana bas grmjelo iznad glave :mrgreen:
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    Tako covjek uvjek govori i kad dobije bosanski lonac od racunara onda se hvata za glavu :mrgreen:
    OT volim kad je 4 h u jutru i ima raje na forumu koja sminka :mrgreen:
    ja ne mogu vise valja sutra u 7 na noge ,hebo te
     
  7. Tenga

    Tenga Aktivista

    Gasim. Better safe than sorry. :)
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    A sta cu i ja mislim na to ako ode sta gotov sam, ali nekako mi je net draži od gašenja :)
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ako nemam šta raditi na comp-u ugasim, ali ako se uhvatim kakve pucačine ili nešto radim ne bih ga ugasio da ćuskije padaju.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ma moze kehnuti sljedece
    1.Ako padne napon i slaba je napojna zvekne sekundar na napojnoj i mozes je baciti (obicno ploca prezivi)
    2.Ako je naponski peak (povisenje napona) moze ti kehnuti primar na napojnoj a sa njim moze i ploca ako je teze ostecenje trafoa onda moze sve djuture da izgori.
    3.Najcesci nacin je da vam kehne modem(obicni,externi) i da preko usb-a,lan-a,telefonskog kablova.
    Imate prenaponske zastite al sve je to prdimahovina.
     
  11. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Imam UPS pa ne gasim.
    Tada gledam filmove. Zna se desiti da padne napon, ali nista se ne desi zahvaljujuci UPS-u.
    God bless UPS.
     
  12. FearLess

    FearLess Aktivista

    Treba koristiti ups on mi nebrojeno puta spasio PC od raznih sranja
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne gasim nikad nista... nit imam ikakvu zastitu...
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemam nikakvu zastitu (kad grmi of korz :wink: ), ali ne gasim osim ako ne radim nesto na kompu. U protivnom pogasim sve i prihvatim se psp-a. :mrgreen:
     
  15. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja imam nekakav produzni sa nekim malenim dugmetom koje navodno iskoci kad udari grom i zastiti sve sto je prikljuceno na njega, posto je najljepse igrati po nevremenu i snijegu bas tada ne gasim komp pa makar se spalio sav :mrgreen:
     
  16. Ante

    Ante Aktivista

    gasim sve, normalno
     
  17. ROFLMAO

    ROFLMAO Novi član

    kolko sam promijenio modema mogo sam sebi psp uzeti :( od skoro sve gasim u kuci
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni je i ovdje i doma sve na 1 uticnici... 2 kompa, tv, linija, modem i sve ostale pizdarije sta idu na struju... i nikad mi nista od struje nije crklo.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Eh, dobro pitanje, gasiti ili ne?

    Ja sam jucer u firmi rekao da sve pogase, 3 server koji su na upsu takodjer.

    Radimo mi u redakciji normalno, kad spuca grom negdje blizu, restartovalo se 3 racunara od 7 ikljucujuci i Server koji je bio na UPS-u. :S

    Gasim ja sve to, bolje malo sacekati nego rizikovati da mi ode preko 1 TB podataka
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne, nikad. I ništa nije crklo jer živim u relativno novoizgrađenom naselju gdje je zaštita i uzemljene urađeno izvrsno. A i mrsko mi vala, rizikujem, znam, ali šta se može.