Gdje ste folderi?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ReNNo, Sep 21, 2010.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    blago tebi
    ne znam imali kakav cooler za ovu ili nesh
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima onaj kucni ventilator iz Robota sa kakvom cijevi koja dovodi svjez vanjski zrak :)

    Salim se naravno. Ali eto napomenuli ste me da upogonim Nvidia GT240 da folda na sekundarnom kompu. Bio sam prestao s foldanjem s obzirom da koristim 4870 ali evo od neki dan Nvidia je ponovo na dohvat ruke :).

    Usput kako se rjesava onaj problem sa jezikom posto FAH moon ne podrzava bosanski. Fali mi podatak PPD, a ovo nesto u viewer-u pokazuje 270 ns/day.
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    Control Panel > Region and Language / Regional Settings
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    bice veselo kada legne akobogda druga gtx 480 30000ppd
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma znam i ja da je to. Prebacio sam na hrvatski al opet mi nesto nece, pa kontam da sam zaboravio neki korak. Uradio sam i restart :?:
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    prebaci u regional jezik na npr english united states tako je u mene i radi evo
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Instalirao FAH Spy, radi i na Bosanskom :)
    3662 PPD, nije lose za ovu graficku. Cini mi se da sam tako imao i sa 9800GT.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    nije lose nije lose
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Moze li mala pomoc od iskusnih foldera?
    Instalirao sam CPU client, ovaj iz prvog posta iz ove teme. Odradio sam sve po uputstvu, ali mi taj klijent koristi 25% snage procesora, a koristi sve 4 jezgre (ovo govorim prema onome sto mi pokazuje FAHSPY, 25% fahcore, 74% idle, 1% other).

    Koji je fazon da ga natjeram da koristi makar 50% potencijala procesora?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    tale stizem te
    pipa
    mozda nesh trebas optimizovat
    nemam iskustva sa procesor clientom pa ti ne mogu puno pomoci
    vidim da je veoma mala interesovanost i lagano degradiramo vidicu jos par dana ak se ne popravi prestacu
     
  11. k0ST

    k0ST Aktivista

    hp,
    jesi li prilikom konfigurisanja stavio i sve atribute ( fah6 -configonly -smp)?
    Vjerovatno ti nisi, pa koristi samo jednu jezgru (pretpostavljam da imas neki quad). Obrisi sve iz work foldera pa pokreni opet (sa fah6 -configonly -smp), a ako ne uspije onda deinstaliraj pa ispocetka. btw, ja sa svojom GT imam ~4,500 ppd.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    otiso tale od tebe daleko, evo sad ce 10.000, ja ujutro odem na predavanja i vratim se oko 3, cijeli dan folda :D
    meni taj dnevni termin prija
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma jesam drug, i configonly i smp, sve prema uputsvu sa linka iz prvog posta iz ove teme. Koristi on sve 4 jezgre, vidim na core temp kako se mjenjaju procenti zauzetosti procesora, inace u pitanju je ovaj Phenom iz potpisa. Problem je sto mi cpu klijent koristi sve 4 jezgre ali samo do 25% od ukupne snage.
     
  14. k0ST

    k0ST Aktivista

    hp,
    Nisam imao takav problem. Jesi li probao prethodno obrisati sve iz work foldera i ponovo pokrenuti config? Mozda ti je povukao neki work koji nije SMP2. Ako ni to ne uspije, najbolje je da deinstaliras (i pobrises SMP folder za svaki slucaj), pa ponovo instaliras. Od posebnih opcija svakako dodaj -smp, a nece skoditi ni -verbosity 9 (ako nista da makar mozemo priupitati na foldingforum.org). Trebao bi na Phenomu II 955 imati oko 5-8k ppd (kad krenu bonusi) u zavisnosti sta te zapadne (malo se CPU snage izgubi i na GPU2 klijent).

    Procesljaj ovaj vodic, moguce da si nesto ipak preskocio http://fahwiki.net/index.php/How_do_I_install_the_SMP_Console_client_in_Windows_7?
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nemam instalisan GPU klijent na ovom racunaru, samo CPU i to frisko instalisan, nije bio prije. Probat cu to s brisanjem pa cu da vidim.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    kakve rezultate daje recimo jedan Core 2 Duo na 4 Ghz
    ako slabo da je da se ne zezam džaba
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Problem rijesen brisanjem WORK foldera, haman mi je nekako povukao prvi WU za singlecore procesor. Evo ga sad "dise" 100%.
    PS: daje 5989 PPD.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    slabo... bolje zbavi kakvu NV9600, imat' vec bolji rezultat... o 9800 da i ne govorimo ;)
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    slabo... bolje zbavi kakvu NV9600, imat' vec bolji rezultat... o 9800 da i ne govorimo ;)
     
  20. k0ST

    k0ST Aktivista

    hp, to je super, a vjerovatno ce biti jos i bolje kad krenu bonusi :smt006