Gdje ste folderi?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ReNNo, Sep 21, 2010.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    U zadnje vrijeme vidim samo 3 aktivna foldera.
    Šta se desilo pa su svi odustali od ovog humanog prijekta?
    Volio bih da cujem razloge zašto se i dalje ne folda, a ako nema razloga da pozvem stare foldere da se vrate u formu.
    Lagano degradiramo. Bili smo na u top 200, a sada smo 217-ti. Barem sad dolaze hladniji dani, pa vrucina ne bi trebala biti problem (meni nije bila ni u najvecim vrucinama).

    Inace, desile su se neke novine.

    GPU3 Beta klijent
    Izasao je beta GPU3 klijent za GPU procesore. Ovaj klijent je neophodan za nove Fermi kartice. Ali podržava i starije NVIDIA kartice dok je podrška za ATI kartice odložena do daljnjeg.
    Sa novim klijentom dolazi i novi core (core 15). Dok se kroz par sedmica ocekuje još noviji "core 16".
    Za rad sa novim core-om potreban je GPU3 i zadnji NVIDIA driveri. (od 197.45 pa na dalje)

    Novi klijent mozete preuzeti OVDJE

    Novi SMP 6.30 klijent za windowse
    Tu je i novi SMP klijent za windowse verzije 6.30.
    Novi klijent podržava upotrebu više jezgri i više nije potrebna velika procedura oko instalacije (MPICH ili Deino više nisu potrebni)
    Klijent je još uvijek u BETA fazi i možete ga preuzeti OVDJE
    Ali prvo procitajte UPUSTVA za instalaciju.

    MemtestCL aplikacija za testiranje stabilnosti ATI kartica
    Nedavno je izasla aplikacija za testiranje stabilnosti ATI-jevih kartica (Za HD4xxx seriju i novije kartice).
    Sa ovom novom aplikacijom imate mogucnost da testirate vašu ATI karticu i utvrdite da li je vaša kartica pogodna za folding.
    Ovo je odlican alat pogotovo za one koji overklokiraju svoje kartice.
    MemtestCL možete preuzeti OVDJE

    Za NVIDIA korisnike postoji aplikacija MemtestG80 koja postoji vec dugo vremena. Za one koje žele testirati NVIDIA karticu ovu aplikaciju možete preuzeti OVDJE
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    u komplet svijetu se utisalo oko toga, pa tako i u nasim krugovima.. Vjerovatno, da je bilo nekih BOOM vijesti kako se nesta postiglo - raja bi jos vise foldala, a ovako, sve nekako utihlo..
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze ReNNo, hvala za kratki update i linkove. Povratnicima (i novim folderima) svakako mogu koristiti.

    Druze Vedo, ne bih se slozio da se u svijetu utisalo (pa ko nas skide sa 200. mjesta?) Mozda bi "popularnosti" kod nas pomogao kakav stimulans u vidu "nagradne igre"? Ne znam... cini mi se da je dosta vise ljudi foldalo za hwb kad je bilo nagrada.


    Evo i ukratko moje iskustvo sa SMP 6.3 beta Windows klijentom - poprilicno dobro (AMD Phenom II na 3.4). Instalacija relativno jednostavna, klijent za sada radi stabilno (kako console tako i service modu). Rezultati su u pocetku bili oko 1500-2000 ppd, a nakon par dana, kad su poceli bonusi za redovno foldanje, su skocili na ~6000-9000 ppd.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    L: http://folding.stanford.edu/English/Papers

    Rezultata ima, ali onome ko ne shvaca proces pronalazenja naucnog rjesenja je uvijek tesko objasniti da se krece od potvrde stanja, identifikacije uzroka, pronalazenja moguceg rjesenja, testiranja na vise nivoa pa sve konacne distribucije. Zvuci jednostavno i u par koraka, ali ovo su procesori koju trajati 10-20 godina i vise i na kojima bukvalno mogu raditi hiljade naucnika.

    Cinjenica je definitivno da se SMP klijent popravio, posebno kad se koristi u kombinaciji sa Windows 7, moze se prekinut i nastavit bez problema, nema velike potrebe kao prije da se instalira neki Linux i sl.

    Iz proslih pojasnjenja pojedinaca, zalbe su bile upucene na potrosnju (el. en.), povecanje temperature graficke kartice, moguce otkazivanje graficke kartice uslijed opterecenja, nekvalitetne izrade i neodgovarajuceg hladjenja, SMP nestabilnost na Windowsu i komplikovanu instalaciju, slab PPD na AMD karticama te buku koju stvara kartica pod opterecenjem ako se radi na 24/7 opciji.

    SMP na Windowsu se definitivno popravio, potrosnja prilikom Foldinga na procesoru je znatno manja u odnosu na opciju preko grafickih kartica (pogotovo high-end), moguce je birati vrijeme Foldinga u zavisnosti od tarife kada je skuplja i jeftinija, hladjenje/buku je daleko lakse rijesiti za CPU hladnjak, popravio se PPD na novim AMD karticama donekle, ali svejedno ostaju po meni, dva najveca problema: nedostatak entuzijazma uz ovo 'a sto ce meni to'.

    Naravno, niko se ne treba tjerati na bilo kakve akcije i treba ici po zanimanju za oblast i slicno, ali cak i nevezano za ovu temu, ali problem je ta nezainsteresovanost za bilo kakvu vrstu aktivnosti...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja se konto prilkljucit sa gtx 480 ali vidim utisalo se.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Samo se ti ukljuci i vidices da se nije utisalo. Odoldaj zacas jedan milioncic,ja sam za milion morao foldat citavu godinu 24/7.

    A hajde da bas uporedimo koliko je tvoja grafa jaca pa da vidimo koliko ce tebi trebat. Ja sa foldao sa 8800GT
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    ok onda probam vecers ili sutra izutra
    sad nesh radim
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

    Sena,
    Nas folding tim je nesto manje aktivan vec par mjeseci, jedna GTX480 bi nas bas fino popravila :)
    Naravno, obavezno pazi na temperaturu kartice. Trebao bi imati makar 15-20K ppd (5-6 dana ~100k, za ~ 2 mjeseca milioncic) sa GPU foldingom. Ako imas kakav quad core onda uposli i njega (dodatnih 5-6k ppd)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    evo ovaj i7 iz siga na samo sto je na stocku
    nemam vremena za oc
    obaveze i samo obaveze
    ali ak moze pomoc ish evo ja cu pocet sutra samo sto necu moc 24/7 jer se spava u sobi u kojoj je comp a grafa je poprilicno glasna kad se 100 % stresne ali mocu po danu
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    evo ja sam se aktivirao, idemo dizati statse malo
     
  11. efo

    efo Komšija

    kolk ja mogu pomoc sa x600se :lol:
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    imas procesor zato
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    pocelo se
    dobion neku od 25 miliona
    nick Leopard_st
    samo ak neko zna nkak se prekine ovo jer nisam neki profac za ovo
     
  14. k0ST

    k0ST Aktivista

    efo, ne bih rekao da ces moci pomoci (sa tom grafickom nikako, a nisam siguran da li bi dual core zavrsavao zadatke na vrijeme).

    Tale, cime ces foldati - GTX295? E to bi bilo dobro. Obavezno smanji core i memory clock na minimum, da se dzaba kartica ne grije jer nema pretjeranog uticaja na folding performanse - shaderi su ti koji su bitni.

    Sena, GPU klijent gasis u taskbaru (desno dugme->opcija Quit)
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    ok
    koliki je prosjek ovoga ns/d
    interesuje me
    kost s cime ti foldas
    mozda i ps3 upregnem
    hoceli on sam poslatio rezultate evo zavrsilo ili ja nesh trebam
    moze li mi neko obajsniti kako se koristi ovaj fahspy da vidim poene
    hvala
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    cuj ne bih ja foldao sa njom, ipak sad je zimsko tarifiranje struje i sacuvao bih napojnu i ostale stvari u pc-u
    za foldanje ide 9800 GTX+ vec je danas odradila 50% Alzheimer DI 50 miliona oko 200ns/day nju smijem ostaviti cijeli dan i noc bez briga.
    imam i Core 2 Duo na 4 Ghz njega jos nisam upogonio
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    na gtx 480 ide oko 1100ns/d valjda je to ok
    sta je ovo stalno dobijam jedan te isti protein
    pomoc ili je normala
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    odradio sam sinoc prvi WU 1100 poena dobio
    ali dobijam ovaj error cesto,
    [​IMG]
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni radi sve ok samo sto vec 4 put dobijam isti protein neko od 25000000 obradim ga za nekih 50 minuta
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ako moze pomoc da rijesimo ovaj problem vec me poceo iritirati
    [09:31:01] Entering M.D.
    [09:31:07] Tpr hash work/wudata_09.tpr: 1629970716 4080433230 3062585323 3671421293 1648565823
    [09:31:10] CoreStatus = FFFFFFF6 (-10)
    [09:31:10] Client-core communications error: ERROR 0xfffffff6
    [09:31:10] This is a sign of more serious problems, shutting down.

    tamo sam nasao da je ovaj problem
    CAL returns this error code when it cannot initialize the GPU. Verify that there is a monitor or dummy plug on that card and that the Windows desktop has been extended to it. Verify that you're running the correct version of the .dll files.
    probao reinstalirati, probao razlicite verzije GPU clienta i uvijek isto