Gigabyte ili Asus

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by shift, Jun 19, 2006.

  1. shift

    shift Aktivista

    Hocu da kupim plocu Gigabyute GA-965P-DQ6 ili Asus P5B Deluxe za Core 2 Duo proc.Recite mi hardverasi koja je bolja za overclocking,mada jos nisu testirane interesije me vase vidjenje,ili vasa preporuka sa 965 chipsetom (mozda je Abit za te stvari najbolji ili Asusova gore navedena sa Kingstonovom memorijom HyperX PC2-8500 Ready na 1066 MHz frekvencijom)
    Spisak:
    Abit:
    AB9 Pro - P965 - ATX - Not available
    AB9 - P965 - ATX - Not available

    Albatron
    PXP965 - P965 - ATX - Not available
    PXQ965 - Q965 - ATX - Not available
    PXG965 - G965 - ATX - Not available

    Asus:
    P5B - P965 - ATX - Not available
    P5B Deluxe - P965 - ATX - Not available
    P5B BM - G965 - micro-BTX - Not available
    P5B VM - G965 - micro-ATX - Not available

    Biostar
    TForce P965 - P965 - ATX - Not available
    IG965 Micro - G965 - micro-ATX - Not available

    ECS
    P965-A - P965 - ATX - Not available

    Foxconn
    Q965????? - Q965 - micro ATX - Not available
    G9657MA-8EKRS2 - G965 - micro-ATX - Not available
    P9657AA-8EKRS2 - P965 - ATX - Not available

    GigaByte
    GA-8I965G(-Pro-RH) - G965 - ??? - Not available
    GA-8IBGNBX-RH -G965 - pico BTX - Not available
    GA-965G-S4 - G965 - ATX - Not available
    GA-965GM-S2 -G965 - micro-ATX - Not available
    GA-965P-S4 - P965 - ATX - Not available

    Intel
    DP965LT - P965 - ATX - Not available
    DG965OT - G965 - µATX - Not available
    DG965?? - G965 - ATX - Not available
    DG965RY - G965 - ??? - Not available
    DG965MQ - G965 - µBTX - Not available
    DG965SS - G965 - micro-ATX - Not available
    DG965PZ - G965 - ATX - Not available
    DQ965GF - Q965 - µATX - Not available
    DQ965CO - Q965 - µBTX - Not available
    DQ963FX - Q963 - ATX - Not available
    DQ963?? - Q963 - µATX - Not available

    MSI
    P965 Neo - P965 - ATX - Not available
    Q965M - Q965 - micro ATX - Not available

    Most of the P965/G965/Q965 based boards will be available by the end of June.
     
  2. shift

    shift Aktivista

  3. syss

    syss Veteran foruma

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Asus definitivno. Osim Asusa za Intel je i Abit jaaako dobar.
     
  5. shift

    shift Aktivista

    Evo i Abita AB9 Pro http://www.tecnycenter.com/noticia284.html

    Mozda bi dobro bilo da su i kod njeg bakarni pasivni hladnjaci ili da ima jos jedan PC-E x 16,mozda mi zatreba u grafickom dizajnu i u gamingu.
    Recite mi prednosti i mane Asusa i Abita koje vi primjecujete,koja je kvalitetnija.A za high performanse vidjecemo kad se pojave na testiranju.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    sli u grafičkom dizajnu? :D

    mislim da bi na asusa išao... ili na gore spomenutog intela.
     
  7. shift

    shift Aktivista

    Na Asusa i Intela ide Crosfire rezim(intel cak ima 3 PC-E slota za vise ekrana),da ima i Abit Crosf... ili Sli rezim ne bi se dvoumio.
    E sad vasa preporuka Asus ili Abit,(da ponovim interesuje me grafika i overclocking).
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa krosfajr je totalni drek, ne znam zašto težiš prema tome... mislim nije ni sli ništa bolji pošto 1 x 7900gtx opere 2 x 7900gt jerbo potonji nisu baš nešto preoptimizirani.

    napisao sam ti gore svoje mišljenje.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Crossfire je definitivno gori od SLI-ja zbog potrebe za Master karticom, koja je vrlo skupa...SLI je barem puno lakse sastavit...
    To za jednu 7900GTX i dvije 7900GT ti syss bas i ne drzi vodu jer ne treba zaboravit da se 7900GT clockaju kao blesave...Tada bi debelo pretekle jednu 7900GTX, koja vec radi na vrlo visokim taktovima... Ono sto mi se najvise svidja kod 7900GTX je COOLER :lol: IMHO jedini stock cooer koji je bolji od nekih tamo Zalmana ili AC coolera.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kuzim na sta si mislio..pa bas na tom linku sta si ga dao ispada da su dvije 7900GT doista brze od jedne 7900GTX, a jos nisu clockane. Istina je da bi teoretski dvije 7900GT trebale bit barem 50% brze od jedne 7900GTX, ali se ionako daju nac za 2300kn...dakle duplo manje nego, 7900GTX, a igre ce bit sve vise optimizirane za SLI (valjda ) :roll:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    oke koliko je realno gtx jači od gt? (pričam o jednoj karti) i onda me uvjeri da je uopće moguć scenarij ne samo da te dvije gt su 10-20% jače od jedne gtx, nego u nekim testovima su iste, štoviše negdje i sporije... nešto mi smrdi na waste of money.
     
  13. shift

    shift Aktivista

    Znaci da se klonem Crossfirea i da na gore navedenu Asusovu plocu nabacim 1x 7900GTX 512MB ili 2x 7900GT 256MB,moje misljenje je 1x 7900GTX i polovinom sledece godine nabacit jos jednu tu istu u sli obliku(trebalo bi joj do tad cijena dosta da opadne).
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    asus ploča + 7900gt uvrh glave... bez brige doći će jače grafičke pa ćeš kupit sve novo :wink:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kao sto syss rece, uzmes to dvoje i onda kad ista takva graficka bude kostala 200KM uzmes jos jednu. to je i poenta SLI-ja a ne odmah krhnuti dvije graficke od 1200KM u komp...
     
  16. shift

    shift Aktivista

    Nije lose to,mozda tako i uradim.Ja bi sad (ko nebi) GTX 512MB dok imam te pare kasnije mogu samo sanjat o njoj,a nakon nekog duzeg vremena kad joj dobro opadne cijena kupit i drugu.
    Sve to lijepo izgleda samo me plasi da Intelov 965 chipset nebi imao problema sa NVIDIINIM drajverom (zbog tog sam ja na pocetku i nasrtao samo na ATIA)jer sa 975 chpsetom je Intel imao mali nesporazum sa NVIDIOM.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    koji je to točno nesporazum?
     
  18. shift

    shift Aktivista

    Pa napocetku kad su izbacili ploce sa i975x chipsetom (koliko znam da su prve sa dijeljenjem 2x PC-E),Nvidija nije napocetku mogla obecat odgovarajuci drajver ili su to bile kojekakve price i spekulacije.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    :roll:
     
  20. shift

    shift Aktivista