Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @AggressoR

    ne razumijem to pitanje koja je verzija :D
    valjda verzija kitkat 4.4.2 xd

    Samsung GT - I9505 Galaxy S4
     
  2. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    mislim na PDA, CSC, MODEM

    npr

    PDA: I9505XXUFNB8
    CSC: I9505VFGFNB3
    MODEM: I9505XXUFNB8
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    kad odem na device inf nemam tih oznaka, kako ih pronaci?

    neki dan sam imao update Samsung Security Policies Update a jutros evo kitkat..

    malo me samo buni što neko dobija update kitkat 424mb cini mi se a kod mene "samo" 355.55mb.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Moze li se ikako "zajebat" android da mi automatski updateuje jer mi trenutno stoji kao custom? Pogledam danas kod mene 4.2.2 verzija a vi pricate o 4.4.2:mrgreen:
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    jesi nabacivao custom rom? ili uradio root???

    kod mene problem pravi SD kartica, jucer je izvadim, ugasim mob, upalim bez nje i ocita mi kao official, ali jos uvijek nema updata ni preko OTA ni preko KIES.

    (update preko kies je radio i ako je ocitalo system kao custom prije, spoji na pc, instaliraj kies i pogledaj sta ce ti reci za flash)
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Kad sam kupovao mob u bih nisam znao da je zakljucan na telecom tako da sam ga nosio nekom kinezcicu da ga otkljuca, tako da je vjerovatno rootan, fakat pojma nemam tanak sam sto se tice androida :mrgreen:
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ne mora raditi root da bi ga otkljucao, dovoljan je samo kljuc koji mozes i preko interneta uzeti, ili odraditi gold recovery za jednu particiju (ako ima fabricka ili drugacije je zovu gold)

    najbolje spoji na pc, pa vidi sta ce ti izbaciti kies, ako ne podrzava update izbacit ce ti

    trebalo bi da ti ponudi update makar na 4.3, jer jos svi mrezni operateri nisu dobili 4.4 update
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    U Kiesu mi pise this is the latest firmware.. U settings stoji 4.2.2
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel imas posljednju verziju kiesa, ako to uopste ima ikakve veze
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Posljednju skinuo sa samsungovog weba
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    probaj ovako, nadji neki rom 4.2.2 i flashaj ga preko odina, i zatim onda opet udji u kies i vidi da li ce ti javiti update

    ja sam tako bio zakinut na galaxy s plus na 2.3.6 update, telefon je iz telekoma, flasham neki 2.3.3 i kasnije mi kies pokaze da postoji update na 2.3.6
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Odmah zadnji sa odin-om i cao.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jedno pitanjce
    hocu prodati telefon i naravno da cu ga prije vratiti na fabricko stanje,e sada me zanima,obzirom da je telefon rootan,hoce li vracanje na fabricko stanje ponistiti i root ,pa da ga moram opet rootati ili ce ostati rootan ?
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Zavisi od telefona i koju metodu unroot-a ćeš da koristiš
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na nekima je jako tesko vratiti fabricku verziju androida i postoji mogucnost da ga za*ebes posteno.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam ti ovo najbolje razumio
    telefon je stariji zte blade (prva generacija) i nasao sam na netu kako da ga root-am i to je sljakalo
    kakvu metodu unroot,ovo ne kontam,ja sam samo mislio opaliti factory reset i to je to

    btw.evo jedna interesantna stvar iz OPPOve kuhinje
    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9tv1wywJYLk#t=103[/youtube]

    @reventon
    nisi me razumio izgleda,necu vracati ROOM,jer nije ni bio custom romna njemu,nego samo brisanje svih podataka sa telefona (factory reset)
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislio sam da je bio custom rom zato sto to obicno ide sa root-om :). Ostat ce root i nakon factory reset.
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Izasao je 4.4.2 za s4 bhtelecom. Moze preko kies ili ota. Ja ne znam samo kako su ga neki vec dobili prije sedmicu
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne dobiju svi korisnici odjednom update, ide to u "talasima" kako oni kažu.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije mi npr jasno ja sam imao update kitkat 355.55mb dok su neki dobijali update 425mb tako nesto...
    Razlika oko 100mb, koja je tu caka :)