Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, meni u tapatalku nece da se loguje na forum?
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako neće, sve je OK kod mene 1.11.8 verzija.
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    uptejtuj tapatalk u slucaju da je orginal a u slucaju da nije znas sta ti je raditi.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa bio bi zesci bulshit da desire sa 576 mb rama nema dovoljno rama a wildfire s ima 512 rama i 2.3 android. Na mom desire s sistem koristi oko 210 mb a aplikacije oko 180mb. Nisu oni nikada ni imali namjeru dati zvanicnu podrsku za desire, samo da bi pogurali prodaju novijih telefona, a raja ih izgleda pritisla pa moraju.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bila je rasprava vec da jaci hardver ne garantuje napredniji android, vec politika prodaje.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Verzija androida bas i nema direktne veze sa performansama.. odnosno, da 2.3.x zahtjeva bolji hardware. Menio 2.3 radi bolje nego 2.2 a 2.3.4 bolje nego 2.3.3. (gw620) dok mislim da je od svih romova, defaultni 1.5 bio najgori.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne mozes na osnovu iskustva sa razlicitim custom romovima suditi.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo kazem da develeperi samih kompanija mogu prilagoditi 2.3.x skoro svim modelima.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa to svakako, ali postoje i neke smjernice direktno od Googlea.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro sad' ..moram priznati da taj dio ne poznajem kakao tacno ide od google-a ali nako kazem, gore kolega spominje kolicinu rama pa sam se nadovezao na taj dio. To ds ako neki model ima slab hardware ne mora znaciti da ne moze pratiti korak sa novim verzijama.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisi ti izgleda procitao sve sa linka koji je dog postao:
    Nisam ja to izmislio, to je navod od HTC-a, zato sam i rekao da je bulshit. :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Svašta. Haman Sense sporan.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    U medjuvremenu su se predomislili :)
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    "to resolve Desire's memory issue and enable the upgrade to Gingerbread, we will cut select apps from the release. Look for status updates starting next week. We apologize for any confusion." by HTC
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    A inžinjeri mjesecima radili i nisu se sjetili da mogu izbaciti neke aplikacije :)
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Seratori, htjeli su raju uzeti na pricu, a kad se narod digo, mijenjaju misljenje, steta niko nece kupovati nove telefone radi gingera haha kakve nebuloze

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Jedno pitanje posto nisam bas najbolje upucen u mob sa Android OS.

    koja je najbolja opcija do 400-500 km (moze i polovan mob)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Samsung Galaxy S