Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko se sjecam, za update nista ne pise u garantnom listu. Ni da je dozvoljeno ..ni da gubis garanciju. Da ne trazim papir ali bas nista nije pisalo za software. Zato sam kontaktirao telekomove uposlenike a zatim i nabavljace.
     
  2. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    meni je samo potrebno da mogu ubaciti drugu karticu koja nije bhtelecom i da radi
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Re: Re: Google Android - oficijelna tema

    Pise da nisu dozvoljene nikakve neovlastene modifikacije, tako da se to podrazumijeva. Sluzbeni update nije modifikacija.

    Sent from my HTC Vision using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je drugo, ali gospodin misli i na ofiši podršku, što je van svake pameti da ti neko zabrani da staviš oficijalni update.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Jaran uzeo preko BHTelecoma Galaxy Tab, mocna igracka pravo, cak mozes i telefonirati sa njim, za razliku od iPada. Extra zamjena za kucni 'telefon' i kucni PC / laptop.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Interesuje me kako telefonira u lokalu u guzvi ili tramvaju :)

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Re: Google Android - oficijelna tema

    To je to. Evo recimo kod mene je 2.2.1 na SGS, nema update-a preko Samsungovog Kies-a, dakle automatski nema sluzbeno. Da ne pricam o OTA update-u. :lol: Telefon kupljen u Eronetu, vidi se da je neka njihova verzija roma. Nije da se razlikuje od bilo kojeg drugog (sigurno ne, osim u jeziku), ali tako je.

    Nije problem stavit bilo koji rom sa Odinom, ali ode i garancija.
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    odem do poste, pitam ima li samsung, ima, obradujem se i tama kad krenem u detalje odmah problem, ako zelis odmah mob treba ti onda N2 obrazac iz firme, veselo ili da cekas 90 dana i onda mozes uzeti mob.

    (a posto je sjediste firme u sarajevu, nacekat cu se dok dobijem)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, 90 dana. Pa oni nisu normalni. To je tri mjeseca. :lol:
     
  10. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    ma da imam nekog provjerenog i ko ima vremena poslao bi ga ja do firme da mi podigne papir i posalje autobusom, cak bi mu i platio na neki nacin
     
  11. Esprit

    Esprit Aktivista

    Ne znam kako to da su ti trazili M2 obrazac, jesi li na pretplati i ako jesi od kada?
    Ja sam uzeo SGS bez M2 obrazca, samo su provjerili jel redovno placam racune, kad su to provjerili nazvali me i rekli da dodjem na dolac maltu i preuzmem mobitel.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto se tice uzimanja mobitela, ako ides kao student, penzioner ili si u nekoj slaboj firmi i ides tek na pretplatu, moras sacekati da platis treci racun kakao bi uzeo aparat.

    Ako si vec na pretplati, ili platio treci racun, odes samo sa licno i to je to. Uzmes mobitel odmah.
     
  13. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nisam na preplati u tome je problem, sve do sad je bila ultra i nju planiram prebaciti na preplatu

    samo mi je receno da donesem obrazac i mob je moj, nikakvih provjera.


    a vec 7-8 godina internet je na meni i nikad problema nije bilo, zar im to ne moze posluziti? NE, njima treba obrazac
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Prvo ces se prebaciti na pretplatu i na odgovarajucu tarifu pa ces onda dobiti telefon.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    to se podrazumjeva, mini15 najvjerovatnije + uzet cu neki od internet paketa za mob (za pocetak od 500 MB)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidim da ne spominjes na koji paket ides pa da se reko nisi zaletio. I ja sam bio na jednom internet paketu ali uz android ode brzo. I uzeo ruter.
     
  17. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    imam ja wifi ruter,a tih 500 MB bi posluzilo samo za osnovne stvari (vecinom za pregled maila, slanje izvjestaja itd itd za firmu kad sam na teretnu)
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Za to se koristi sluzbeni telefon.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zaboravio si 1,2 ghz dual core procesor i rezolucija 540 x 960. Ma HTC stanca telefone ko niko, svakih par mjeseci nesto novo. :)