Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Settings--Wireless & networks--Mobile network
     
  2. avduka

    avduka Aktivista

    ah pa znao sam ja kako bi trebalo i gdje....:)...
    bio je problem sto mi je uvijek status mobilne mreze bio na Turing on... nikako da se poveze....nest sam pritisko i doslo je....inace uspio sam se skopcat sa htc sinc i mobitelom..mozda je i to sta popravilo situaciju....inace kolko vidim nema opcije na netu da se ugasi ucitavanje onih flesh reklama..kao sto se moze ono ugasiti da ne ucitaje slike...
    Reventon opet tebi hvala.
    jel moze kakva preporuka za neki file menager sa kojim se mogu zakljucavati (skrivati)fajlovi na mobitelu?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I mene to nekada zeza na desire s, mada uglavnom koristim wireless pa mi svejedno, vidi sa nekim power managerom. A za ovo drugo Adao File Manager, besplatan i odlican app.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ne bih da išta sada diram nešto me strah. Nekad davno sam uništio jedan nov telefon pa sam morao fine pare dati da ga čovjek unbrickuje! Iako bih vrlo rado stavio najnoviji android. Koliko je brži u odnosu na 2.2.1? Ali ne bi da gubim garanciju. Gdje pročitati više o ovome?

    Usput instalirah iGO sa svim mapama 1,5gb ali sam se zeznuo jer nije za moju rezu 320*240 pa ne mogu ni instalirat do kraja, dođe do onog dijela gdje izaberem jezik. 'Kupio' sam iGO sa ovom rezom neka starija verzija 8 nešto ali bez mapa dođe. Čitao sam ovu temu i našao sl. problem SpookyMona, skinuo sam Navdroyd i pokušao ubaciti mape u iGO ali nisam skinuo valjda dobar iGO navigaciju pa neće ni da instalira fali mu nekih fajlova. Sad ako može na pm recept za kljukušu :D
    Sa navdroydom gps radi dosta dobro, učitao sam mape za BIH, CRO i SRB i rade fino samo kada se prebacujem sa jedne tačke na drugu kompas se ne pomjera iako sam ga upalio pa ako može još neka preporuka za sl. navigaciju putem gps znači da ne treba net. Ova navigacija koja dođe sa androidom nema šanse da radi samo traži satelit iako sam telefon ostavljao po 20min vani na balkonu i vidi se nebo bez problema. Ostale aplikacije google sky koje koriste gps i sl. koje koriste gps rade uredno.

    EDIT: mogu 'kupiti' iGO 320*240 rezom ali skoro 2gb a kartica sama ima 1,8gb. Da li mogu izbaciti neke mape koje mi ne trebaju da smanjim bar na gigu i po?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Novija verzija ne mora znaciti da je brza. Ja sam stavljao fabricki 2.2 na svoj gw620 i telefon je doslovno letio osim sto je imao mali lag problem na desktopu.. mislim da se to spominjalo na proslim stranicama. Dok kuhani 2.2 nije imao taj lag. 2.3.3, 2.3.4 i 2.3.5 takodjer rade super samo su nesto sitno sporije od fabrickog 2.2 a sumnjam da je cyanogenmod 7 mod sporan jer su procesori klokani sa istim pa opet ide sporije.. ali ne i neuporebljivo (samo nisam uspio podici gapps na 2.3.5 te zbog toga nije radio wifi.. pa se vratih na 2.3.4).

    Znaci zavisi sta stavis.. zavisi da li je kuhani i kakav rom, ili je fabricki preku updatea. Prije svega naravno procitas komentare i slicno (na kuhanim romovima znaj da cesto neke stvari ne rade najbolje ili ne rade nikako).

    Ako imas 2.2 i ako si zadovoljan s njim, ne idi na GB 2.3.x. Imho ne vidim ogromnu razliku zbog koje bi se trebalo ici na 2.3 osim sto ima aplikacija (a veremenom ce ih biti i vise) koje traze 2.3.x da bi se koristile.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ok, hvala. Zadovoljan sam sve fino i tečno radi pa nema onda potrebe da šta prčkam. Još samo iGO da riješim i eto me na konju!
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je taj iGO nesto najjednostavnije sto sam u zivotu instalirao, apk instaliras na telefon, u odredjeni direktorij
    na sd cardu ubacis mape i gotova prica, slijedite brate upute. Samo nadji program za tvoju rezoluciju.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Glavno je naći odgovarajući igo za rezoluciju, za desire s ja sam našao ovaj iGOMyWay_8.4.2.139242 ubaciš apk file na tel prekopiraš IGO folder na karticu pokrenše onaj apk file tj instaliraš i sva priča je gotovoa, eh sad koje mape koristite za bih? ima više verzija firmi i sl...

    Ps mape kasnije kpirate brište u folderu map
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Napokon nastimao iGO. Hvala momci.

    Sent from my GT-S5570
     
  10. avduka

    avduka Aktivista

    Jel istina da se sa mobitelima ne moze pristupiti wireles mrezi koja koristi onaj pppoe konekciju?...tcnije mozel na htc desireu Z.
    Sta vam je taj iGO? :lol:
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    Pa trebao bi da postoji neki program za pppoe, mada kuci imam pppoe server nisam nikad probao na andoridu
    A imaju neki programi :
    https://market.android.com/search?q=pppoe&so=1&c=apps
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    iGO ti je navigacija. Ako treba pomoći bujrum na pm.

    A ovo za pppoe najbolje da staviš ako možeš router/antenu šta već u router mode. Ako imaš wireless net koji traži pppoe velike su šanse da ti je provajder stavio i mac zaštitu tako da jedino da ti skinu jer u protivnom nema šanse da se konektuješ na tu mrežu sa mobitelom. Ili postoji i spoofing wirelessa za androide?
     
  13. avduka

    avduka Aktivista

    e ako imas kakvih linkova od tog iGO-a de posalji da vidim sta i kako ono ...jel to off line navigacija...ma de link ako sta imas..:)...ubrzo cu picit za srbiju a na ovoj dont panic mireo navigaciji koja mi je dosla imaju samo karte BIH i HR...SRB se mora platit....ili ne mora?..:)

    e u pitanju je wireles net...ma kakvi mac adresa rekli su mi da nece ogranicavati....tj nece stavljati mac zastitu...ili nek stavi ali da ide i mobitel..:)
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  15. EMTEC

    EMTEC Novi član

  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Market enabler
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Re: Google Android - oficijelna tema

    Možda i root telefona?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Iako ne pise u zahtjevima, nije iskljuceno.
     
  19. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: Re: Re: Google Android - oficijelna tema

    Ma nemam rootan telefon, a niti mi se radi zbog jedne aplikacije koju cu koristi 3 dana.
    Anyway, ako neko ima njemački account bio bih zahvalan da mi pošalje apk file

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zar je toliko tesko ukucati ime aplikacije + .apk na guglu i nabacit je na sd kartu te instalirati?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk