Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to je neka provala.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To je isto ko što se Windows mora formatirati svakih 15 dana, kako naši stručnjaci tvrde.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nova studija je pokazala da su mobiteli ipak štetni za zdravlje. Uspjeli su povezati prekomjereno korištenje mobitela 4h dnevno ili više sa povećanim rizikom od nekog oblika raka zato pazite! Negdje sam naletio na to ali zaboravih gdje pa ako nađete pastajte ovdje.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Naravno. I svaka 2h restartovati telefon. A svakih 8 sati prati display u mlakoj vodi.
     
  5. Esprit

    Esprit Aktivista

    Mobilni telefoni ipak štetni

    Svjetskа zdrаvstvenа orgаnizаcijа promijenilа je gledište o mobilnim telefonimа i sаdа smаtrа dа bi njihovа elektromаgnetnа rаdijаcijа moglа dа bude uzročnik rаkа.

    S obzirom nа to dа Međunаrodno udruženje industrije bežične komunikаcije tvrdi dа nemа dokаzа dа mobilni telefoni utiču nа zdrаvlje, mnogi ljudi se pitаju koje gledište od tа dvа je tаčnije.

    Svjetskа zdrаvstvenа orgаnizаcijа procjenjuje dа u svijetu nаjmаnje pet hiljаdi ljudi koristi mobilne telefone i dа se oni koji ih koriste često (moždа) izlаžu riziku od tumorа nа mozgu. Mnogi nаučnici pozdrаvljаju to upozorenje i dodаju dа nа zdrаvlje moždа utiču i tornjevi sа аntenаmа i drugi izvori elektromаgnetnog zrаčenjа.

    Kаmilа Rid je osnivаč i direktor sаjtа "electromаgneticheаlth" - sаvjetodаvne grupe kritične premа mobilnoj telefoniji.

    "Elektromаgnetno polje je visokofrekventno zrаčenje - to su `pаketići` energije kаkvi inаče postoje i u prirodi. LJudi koriste određene frekvencije kаko bi njimа prenosili informаcije, аli tih frekvencijа nemа u prirodi i nаšа telа nisu nаviknutа nа njih", kаže Kаmilа Rid.

    Rid nаvodi dа su istrаživаnjа o uticаju elektromаgnetnog poljа počelа pedesetih godinа i dа ne obuhvаtаju sаmo mogućnost izаzivаnjа rаkа već i njihov uticаj nа genetski mаterijаl u ćelijаmа.

    Onа kаže dа je posebno zаbrinjаvа sve snаžnije elektromаgnetsko polje u okolini školа, kаkvo zrаči npr. jedаn stub sа аntenаmа zа mobilnu telefoniju, krаj jedne škole u okolini Vаšingtonа.

    Nаučnici nisu sаglаsni oko njihovog uticаjа, аli, ipаk, kаžu dа trebа biti oprezаn kаdа je riječ o djeci, kojа su nаjosjetljivijа nа tаkvа zrаčenjа. Neki zdrаvstveni stručnjаci, ipаk, strаhuju dа su moguće posljedice ozbiljnije - nаvodi "Glаs Amerike".

    Šef Centrа zа reproduktivnu medicinu pri Klinici grаdа Klivlendа Ašok Agаrvаl proveo je nekoliko studijа o uticаju mobilnih telefonа nа spermаtozoide.

    "Pokаzаli smo dа muškаrci, koji koriste mobilne telefone duže od četiri čаsа dnevno, imаju znаtno smаnjen kvаlitet spermаtozoidа, kаdа je riječ o njihovom broju, mobilnosti i morfologiji", kаže Agаrvаl.

    Agаrvаl kаže dа su drugi nаučnici pronаšli oštećenjа i DNK, povezаnа sа elektromаgnetnim poljem.

    Neurolog Norа Volkov, iz аmeričkog Nаcionаlnog institutа zа zаdrаvlje, koristi mаgnetnu rezonаnsu zа proučаvаnje uticаjа elektromаgnetnih tаlаsа nа ljudski mozаk.

    "Nаšа studijа je pokаzаlа dа je ljudski mozаk osjetljiv nа elektromаgnetsku rаdijаciju mobilnih telefonа, kаdа se drže krаj glаve", kаže Norа Volkov.

    NJenа studijа nije dokаzаlа dugoročne posljedice, аli onа to upoređuje sа studijаmа posljedicа pušenjа, provedenim prije više decenijа. Nаučnici su morаli dа sаčekаju 15 do 30 godinа dа bi dobili ubjedljive dokаze dа pušenje izаzivа rаk.

    "Preporučilа bih roditeljimа dа uče djecu i аdolescente dа mobilne ne drže krаj glаve već dа koriste ugrаđeni zvučnik ili slušаlicu, i dа nikаko ne spаvаju sа mobilnim ispod jаstukа", kаže Norа Volkov.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I sad cemo svi baciti mobitele? Ovu pricu slusam od kako znam za mobitele, cak i da ga netreba nositi u dzepu jer muskarci mogu ostati sterilni... Dosad bi citava Kina pomrla od raka jer imaju mobitela ko tri Evrope.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stetno je u principu samo jako puno razgovarati, iz dva razloga: snaga prijemnika/odasiljaca je tada najveca, a mobitel na uhu. Naravno i to je manje stetno od przene hrane ili cega vec, da ne bude da preuvelicavam ovaj efekat. :)

    Kod "prosjecnog" koristenja realno nema razloga za zabrinutost. Inace smo svi mi u elektromagnetskim poljima, htjeli to ili ne. Mozda cemo nekad evolucijski napredovati da crpimo energiju iz njih. :mrgreen:
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbg ja zadnjih dana za mobitelom surfam ko sumanut još više što sam bez kompa par dana, ukućani kažu da nisam dobar ni sekunde pa reko da malo ohanem :D
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a i mislio sam da je neka budalaština... ali opet haj reko da upitam.
     
  10. avduka

    avduka Aktivista

    ..sto se tice ovih zivotinja...RAKOVA i to....
    ne hebe mene mobitel nego ova kutija-kutija i po Code sky-a dnevno..
     
  11. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Evo ga jedno pravo njubovsko pitanje, ali bih bio zahvalan na odgovoru! :oops: Kako preko mobitela pišeš na ovom forumu? Ja sam pokušavao pomoću tapatalka koji već dođe uz mobitel i samo izbacuje da popunim chat listu, nigdje nema foruma ili tako nešto. I ja upišem forum.hardwarebase.net kad ga nigdje nema. Onda sam skinuo Forum Runner, na kojem je ponovo bilo nemoguće pronaći HB, zato što taj program sam nudi listu postojećih foruma...


    Pržena hrana je vrlo štetna!
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kupi Tapatalk na marketu, aktuelna verzija 1.12.6.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo instaliras tapatalk i u search ukucaj hwb ili nesto sl i trebalo bi ti izbaciti ovaj forum

    Sent from my GT-S5570
     
  14. avduka

    avduka Aktivista

    znal neko zasto mi u galeriji slika ne prikazuje sve slike...one koje sam uslikao kamericom...u galeriji ih nema...a kada sam ih trazio sa file menagerom ima ih?
     
  15. pac

    pac Komšija

    Probaj restart telefona, zna se desiti nekad.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ostavi galeriju upaljenu malo duze da ih ucita.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Ako si nekom drugom aplikacijom za photo slikao možda ti je u njenom folderu od te aplikacije, al opet bi je ona trebala automacki učitati.
    Probaj skinuti quickpic galeriju
     
  18. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    A *ebem mu, pa zar ništa ne može besplatno...

    EDIT: Pronašao sam na CENZURA stranici besplatno verziju koju si preporučio.


    Pročitati pravila korištenja foruma. Warez se ne toleriše.
    Moderacija
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa 3$ su dvije kafe, obriši sumnjive linkove.
     
  20. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista