Google Chrome browser

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, Sep 3, 2008.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze li mi neko reci sto su mi sitniji fontovi u Chromeu nego inace?

    Zoom je na 100%, velicina fonta standardna.

    Evo kako izgleda, iznad Firefox, ispod Chrome.

    [​IMG]
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Inace fontovi se drugacije rendaju u Chrome-u, a sa 37-icom su update-ovali to i trebalo bi biti bolje. Ne znam je li ti to sa update-om ili bez?
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovo je na 37.

    Tek od danas sam skontao da su mi fontovi usrani, stoga i pitam. Jos na laptopu losija rezolucija pa je to zesce njesra.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Našao sam rješenje:

    chrome://flags/ > Omogući Direct write > Ponovo pokreni
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa DirectWrite su i dodali za rendanje fontova na Windowsu, ali sam mislio da je po defaultu ukljucen.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Probajte Google Chrome Canary - dobar je :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesam li ti ja to na blek listi pa ne vidis da sam gore spominjao isti problem i rješenje ?

    hehe:


    1. Navigate to "chrome://flags" using the address bar
    2. Find the section titled "Disable DirectWrite"

    Zna li neko kako kroz CSS editovati boju korištenih linkova ? Guglao sam ali neke CSS fajlove ili nemam, ili kada editujem, boja ostaje ista.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nisam druze ni citao temu, jebat ga. :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Digao svjež sistem, medjutim, neki se tabovi ruše iz čista mira:

    [​IMG]

    Tabovi koju budu neko vrijeem otvoreni bez neke aktivnosti i fleša, izbaci mi taj gore problem.

    Probao sa 64 bitnom ver. ..sada i sa 32 isti djavo. Da li je neko imao slicna prob ? Koristim uste plugine, nista posebno. Prje dizanja sistema niije bilo ovakvih problema.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa ovim gore problemom se borim pet dana. Guglao sam do beskonačnosti. U biti, problem od januara koji kaci pojedine korisnike ali nema fixa. Cista instalacija sistema, cista instalacija chromea i nakon nekog vremena se ovo podje desavati.

    Isto se desava i sa win8 i win8.1 te sa chrome 32 i 64 bitnim verzijama kao i sa Canaryem. Bacio sam se na potragu alternative, browsere baziranim na Chromeu. Ima ih dosta ali nisu jednako funkcionalni no.. naletim na Citrio browser. Prima chrome ekstenzije kao i chrome acc. Radio dva dana ok kad:

    [​IMG]

    Drugi me browseri smorise. Ne samo sto užasno reprodukuju youtube vec sto su tromi u odnosu na chrome. Cisto sumnjam da neko ima pametno rješenje ali ako ima ideju sta pokusati.. neka napiše. Jedino jos ostaje da probam win10.

    [​IMG]
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ma 100% neka ekstenzija zeza.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije druže ..zna bez ekstenzija izbacivati. Citao sam da i drugi imaju problem, dignu sistem nafriško, instaliraju chrome i surfaju pa opet dobiju grešku. Tabovi padaj random. Ili recimo ovo. Dva dana korištenja Citrio browsera i onda padne forum kojeg svaki dan koristim. Nisam skužio neko pravilo. Zapravo, tab bude ok i moze se nastaviti koristiti. Samo se zatvori prozorčić ali jednostavno smeta.

    Ima dosta nekih savjeta, sta bi mogao biti razlog i svi "fixevi" su razliciti ali ni jedan ne funkcioniše. Makar da prozor ostane otvoren pa da bude u pozadini pa neka do jutra prijavljuje greške. Ali jok, nestane pa se ponovo pojavi.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo strefi me sad i na laptopu:

    [​IMG]

    Damn.. a baš mi fali kompletnost chromea. Mada je gora stvar sto fixa nema ni na pomolu.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Iskopah ova dva koda i evo pola mjeseca radi ko singerica:

    "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --disable-hang-monitor --notarealflag --enable-smooth-scrolling

    It's good to be back.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Obzirom da se problemi sa Mozila Firefox-om vracaju, dosadni adonsi, reklame ... FF je magnet za smece.

    Opet na Chrome nece da instalira Battlefield plugin, pa sam instalirao brovser na bazi Chromea ; Baidu Spark Browser

    The alternative to Chrome, spiced up for social, 1,052,072 Total downloads, 8.0 User rating, 9 Softonic rating...pa vidjet cemo...
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pitam se ja sto je meni na FB zelen ekran kada pokrenem video ...

    https://java.com/en/download/faq/chrome.xml
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    je li ovo google popravio hardware acceleration u chromeu na amd grafama ili je nesto do windowsa 10? bila mi iskljucena od kako je youtube dozvolio 60fps video i danas bezze ukljucim kad ono radi bez problema
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    E koji kraljevi. Ukoniše DirectWrite flag. Sada nema druge nego se seliti na drugi bowser ili gledati muljav tekst.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja nisam znao da to uopste postoji tako da mi ni ne smeta ako ga nema, a uopste nemam muljav tekst. :)